Image Alt

Styl industrialny w przedpokoju

przedpokój w stylu industrialnym

Słowem wstępu

Konwencja industrialna nie bez powodu cieszy się stale rosnącą popularnością na całym świecie, jak i w naszym kraju. Zazwyczaj stosowana jest ona w pomieszczeniach takich jak:

 • salon,
 • kuchnia,
 • sypialnia.

Jednakże jej bezkompromisowa wszechstronność powoduje, iż doskonale sprawdzi się również w przedpokoju.

Wiatrołap stanowi wnętrze, w którym przede wszystkim zależy nam na wysokim standardzie użytkowości. Jest to w większości przypadków przestrzeń o ograniczonym metrażu, na której nie możemy pozwolić sobie na włączenie zbędnych elementów. Odgrywa on również rolę reprezentatywną, powitalną, stanowiąc swego rodzaju wizytówkę dla naszego mieszkania. Ważnym jest, wszakże, aby odpowiednie wrażenie zostało na gościach wywarte od samego początku. Styl industrialny umożliwia nam połączenie niekwestionowanej funkcjonalności z oryginalną, nietuzinkową estetyką.

klient z projektantem wnętrz w mieszkaniu

Czym charakteryzować się będzie taki przedpokój?

Swoje początki styl industrialny czerpie z procesu przystosowywania opuszczonych pomieszczeń fabrycznych i magazynowych do celów mieszkalnych. Tak powstawały pierwsze lofty. W poniższej tabelce przedstawione zostały pokrótce charakterystyczne cechy tego typu wnętrz:

Cechy ogólne Przestrzenie industrialne odznaczają się przede wszystkim takimi elementami jak:
 • obszerne, niezasłonięte w żaden sposób okna,
 • wysokie sufity,
 • surowość wystroju.

Wyposażenie

Aby zapobiec wrażeniu nieprzystępności w tego typu wnętrzach, wykorzystać powinno się odpowiednie dodatki oraz meble. Przy doborze wyposażenia szczególną uwagę zwrócić należy na właściwości takie jak:

 • ciemne, wyraziste barwy,
 • funkcjonalność,
 • solidne wykonanie,
 • geometryczne formy.
KolorystykaPodstawę palety barw stanowić będą ciemne kolory, zaś biel pojawiać się będzie w szczególnych sytuacjach aranżacyjnych. Oto kilka porad dotyczących poszczególnych kolorów:
 • Czerń – najczęściej stosowana w przypadku wszelkiego rodzaju wyposażenia, takiego jak meble, dodatki oraz dekoracje. Zazwyczaj dopełniona zostaje kolorami metalowymi.
 • Odcienie szarości – doskonale wypełniają układ, pasując niemalże do wszystkiego. Bardzo dobrze prezentować się będą na przykład zastosowane w postaci niewykończonej ściany.
 • Biel – niezwykle przydatny kolor bazowy, gdy w grę wchodzą stylizowane na lofty pomieszczenia o ograniczonym metrażu, którym nadaje wrażenie optycznego powiększenia oraz przestronności.

Tradycyjny zestaw kolorów nurtu industrialnego z powodzeniem urozmaicić można o mocniejsze akcenty takie jak:

 • musztardowy,
 • pomarańczowy,
 • czerwony.
Materiały

Głównymi surowcami wykorzystywanymi w wystroju przestrzeni industrialnych są:

 • kamień,
 • drewno,
 • cegła,
 • metal.
siedzisko w konwencji loft

Meble

Ze względu na to, iż przedpokoje najczęściej są przestrzeniami wąskimi, pozbawionymi okiem, pojawiać mogą się pewne trudności w ich wystroju. Jednakże dzięki doborowi odpowiedniego wyposażenia będziemy w stanie z powodzeniem wprowadzić elegancką estetykę industrialną nawet do naszego wiatrołapu. Meble w połączeniu z podłogą oraz ścianami stanowić będą kluczowy element definiujący konwencję pomieszczenia.

Wyposażenie industrialnego przedpokoju powinno cechować się przede wszystkim wysokim standardem funkcjonalności. Odpowiednia organizacja przestrzenna przekładać będzie się bezpośrednio na wysoki komfort użytkowania czy to podczas zakładania butów bądź kurtki przed wyjściem z mieszkania, czy też po prostu przy przechowywaniu odzieży oraz obuwia, jaki i innych przedmiotów przez domowników.

Wszelkie meble oraz ich przeróżne elementy wykonane powinny być z wytrzymałych, naturalnych materiałów, takich jak metal tudzież drewno. To spowoduje, że idealnie pasować będą do swoistego, pofabrycznego klimatu aranżacji podkreślonego poprzez geometryczne, proste formy.

W tradycyjnie dużych, przestronnych pomieszczeniach idealnie prezentować będzie się wyposażenie w tonacjach ciemnych lub w kolorze czarnym. W przypadku wnętrz mniejszych najlepiej postawić na biel oraz jaśniejsze odcienie szarości czy drewna oraz zwrócić uwagę na jak najbardziej wielofunkcyjne rozwiązania.

Najbardziej typowymi meblami, których nie powinno zabraknąć w przedpokoju, są między innymi:

 • Szafki – przyjmujące różne kształty, jednakże zawsze trzymające się minimalistycznej konwencji i prostoty estetyki. Z powodzeniem będziemy mogli pomieścić w nich to, co najważniejsze. Wybór modeli jest bardzo szeroki, dzięki czemu bez problemu znajdziemy różne typy nadające się doskonale do przechowywania czapek i szalików bądź butów.
 • Konsole – charakteryzują się wysoką użytkowością, służąc wspaniale zarówno jako półki, jak i stoliki. Ich bezkompromisową funkcjonalność docenimy za każdym razem, gdy poczujemy potrzebę podręcznego miejsca do odłożenia istotnego przedmiotu, takiego jak torebka, klucze czy nawet wiadomość dla reszty domowników.
 • Stoliki pomocnicze – przydatne niezależnie od metrażu, sprawdzają się w każdym typie przedpokoju ze względu na swą nieocenioną uniwersalność. Ich przeznaczenie zależne jest tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji.
 • Półki – proste elementy wyposażenia stanowiące urozmaicenie powierzchni ściennych, jak również dodatkowe miejsce na przechowywanie i organizacje różnego rodzaju potrzebnych nam przedmiotów.
 • Ławki – z pozoru nieistotne meble, których przydatność docenimy, gdy tylko wygodnie na jednej zasiądziemy podczas zawiązywania lub zdejmowania butów.
rodzina witająca gości

Projektowanie z myślą o Tobie

NARYSUJEMY serdecznie zaprasza Państwa do współpracy, oferując najwyższej jakości pomoc w zaprojektowaniu i wizualizacji wymarzonego mieszkania. Z chęcią pomożemy również w wyborze wyposażenia i zaoferujemy profesjonalne doradztwo w kwestiach doboru materiałów, ergonomii i nie tylko. Polecamy naszą usługę fotorealistycznej wizualizacji wnętrz, dzięki której będą Państwo mogli dokładnie obejrzeć i wybrać spośród wielu wariantów aranżację skrupulatnie dopasowaną do Państwa preferencji. Działamy na terenie Warszawy oraz okolic, a także zdalnie na terenie całej Polski.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Czym charakteryzuje się przedpokój industrialny?

W przeciwieństwie do większości pomieszczeń urządzonych w konwencji industrialnej, przedpokój, ze względu na swą unikalną rolę nie będzie zazwyczaj charakteryzować się przestronnością, zamiast tego skupiając się na jak najwyższym standardzie użytkowości i funkcjonalnej wygody. Zazwyczaj ciemna kolorystyka może w przypadku naprawdę małych wiatrołapów zastąpiona zostać jaśniejszą, która w miły oku sposób optycznie powiększy przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę przy doborze wyposażenia do stylu industrialnego?

Przede wszystkim meble w konwencji industrialnej odznaczają się prostymi, geometrycznymi formami. Są to zazwyczaj modele wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno bądź metal oraz ich połączenia. Specyficzną właściwością wyposażenia w przypadku przedpokoi powinna być wielofunkcyjność, aby jak najlepiej zagospodarować zazwyczaj ograniczoną przestrzeń.