Image Alt

Styl glamour w łazience

ciemny glamour

SZYKOWNY BLASK ŁAZIENKI GLAMOUR

Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju pomieszczenia urządzonego w tym majestatycznym trendzie, łazienki w stylu glamour stanowią wybornie prezentujące się zestawienie nurtów takich jak:

 • pałacowy,
 • nowoczesny,
 • klasyczny.

Ich elementy połączone przez projektanta w sposób odpowiednio przemyślany, nadają wnętrzu niesamowitego blasku oraz atmosfery gustownie stonowanego przepychu, jak również luksusu. Wyraziste detale i akcenty przełamać należy umiejętnie tymi spokojniejszymi, co umożliwia uniknięcie kiczu, będącego częstym zagrożeniem podczas planowania aranżacji tego typu. W tym samym czasie postarać powinno się o zachowanie odważnego charakteru wnętrza, cechującego się wyjątkowością oraz oryginalnością, które to cechy zagłuszone zostałyby przez nadmiernie stonowane elementy układu.

STYLOWE WYPOSAŻENIE

Jednym z najważniejszych elementów wyglądu mebli dobieranych do łazienek w konwencji glamour, jest zdecydowanie niecodzienność ich wykończenia. Najlepiej wybierać oryginalne modele. Wystrój tego typu z pewnością skorzysta na wyposażeniu takim jak wykonane w nowoczesnym tudzież ludwikowskim nurcie szafki czy też komody. Wyśmienicie sprawdzą się również meble o lustrzanych frontach lub blatach.

W przypadku wanny warto pokusić się o model wykończony połyskującą mozaiką. Sprawdzą się tutaj typy zarówno owalne, jak i zintegrowane z pomieszczeniem oraz wolnostojące. Armatura cechować powinna się subtelnymi, prostymi liniami.

Żadna łazienka nie obejdzie się bez lustra, zaś w stylu glamour ten element wyposażenia prezentuje się wyjątkowo spektakularnie. Aranżację wybornie dopełni lustro zapożyczone z konwencji retro, otoczone wykonaną ze złota tudzież srebra, efektywną ramą. Jeśli nie przypadają nam do gustu oprawy wykonane z metali szlachetnych bądź na nie stylizowane, doskonałą alternatywę zaoferuje nam wyrazista rama w kolorze czarnym. Najlepszy efekt osiągniemy, ustawiając lustro jako centralny, reprezentatywny element przestrzeni, przyciągający wzrok użytkownika.

OŚWIETLENIE

Luksusowy blask to cecha niezbędna w pomieszczeniach urządzanych w stylistyce glamour. Jego najważniejszym źródłem będzie oczywiście odpowiednio dobrane oświetlenie, odgrywające nieodzowną rolę w każdym rodzaju wnętrza. W łazience dodatkowo podkreślone dzięki niemu zostanie połyskujące piękno meblowych frontów oraz płytek.

Bardzo szykownym elementem układu oświetleniowego może stać się żyrandol wykonany z kryształu, nadający przestrzeni klimat bezdyskusyjnego przepychu, zarazem stanowiąc główne źródło światła, będące jego niezbędną częścią składową. Oświetlenie dodatkowe wykonane powinno być ze szlachetnych materiałów, takich jak między innymi:

 • kryształ,
 • metal,
 • atłas,
 • aksamit,
 • szkło.

Jeśli nie odpowiadają nam konkretnie żyrandole, doskonałą alternatywę stanowić będzie dowolnego rodzaju lampa o eleganckiej formie, idealnie dopasowana do wiodącej konwencji pomieszczenia.

ROBIĄCE WRAŻENIE KOLORY

Pod względem kolorystycznym, w łazience glamour dominować będą wyraziste barwy zwracające nieustannie uwagę na wszechobecną, luksusową atmosferę. Przede wszystkim będą to:

 • srebro,
 • złoto,
 • bordo,
 • czerń,
 • fiolet,
 • róż (zwłaszcza intensywniejsze odcienie).

Z powodzeniem zestawiać możemy kolory jak najbardziej kontrastujące, pamiętać należy jednakże o niezbędnej dozie umiaru poprzez włączenie barw spokojniejszych, estetycznie tonujących całość aranżacji, zapewniając, iż efekt końcowy będzie w głównej mierze gustowny, pozbawiony kiczowatej przesady.

PODŁOGA I ŚCIANY

Ściany oraz podłoga powinny być wyłożone dekoracyjną płytką, co pozwoli nam na wyśmienite dopełnienie całości aranżacji. Wzornictwo w tym przypadku należy utrzymywać w wyrazistych, eleganckich tonach, decydując się na szykowne ornamentacje lub wykwintne nadruki w kolorze szlachetnych metali.

Dekoracyjny listwy oraz połyskliwe mozaiki to wspaniałe rozwiązania na dodatkowe elementy dekoracyjne zdobiące ściany łazienki glamour. Ozdabiają one dodatkowo wnętrze, podkreślając wyjątkowy, finezyjny klimat tego typu przestrzeni.

łazienka

SŁOWEM PODSUMOWANIA

Styl glamour jest pięknym trendem, charakteryzującym się atmosferą luksusu oraz niebagatelnego przepychu. Jednakże podczas urządzania wnętrz w tej konwencji, jednym z najczęstszych błędów aranżacyjnych jest popadnięcie w przesadę. Dlatego też warto pamiętać o przynajmniej podstawowych zasadach stylistycznych nurtu, których zestawienie znajdziemy w poniższej tabelce:

Elementy

Opis

Kolorystyka

Styl glamour to przede wszystkim połączenie elegancji i luksusu, dlatego warto postawić na jasne, pastelowe barwy oraz błyszczące elementy wykończenia, takie jak:

 • mosiądz,
 • złoto,
 • srebro.

Materiały

Wybierając materiały do wykończenia łazienki w konwencji glamour, najlepiej postawić na naturalne kamienie, takie jak marmur lub granit oraz płytki ceramiczne z połyskiem lub wzorami.

Oświetlenie

W każdym pomieszczeniu należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Powinno ono być funkcjonalne i eleganckie. Świetnie sprawdzą się np. kryształowe kinkiety lub lustrzane lampy sufitowe.

Meble

Meble powinny być eleganckie i praktyczne, np. designerska szafka pod umywalką lub stylowe półki na ścianie.

Akcesoria

Akcesoria łazienkowe, takie jak mydelniczki, kosze na bieliznę czy wieszaki na ręczniki, powinny być utrzymane w jednolitej stylistyce i wykonane z eleganckich materiałów, takich jak mosiądz czy porcelana.

Detale

W łazience w stylu glamour szczególną uwagę należy zwrócić na detale, takie jak ozdobne ramki na lustro, dekoracyjne wazony lub kryształowe świeczniki.

Niepowtarzalna aranżacja łazienki 

Posiadanie pięknie zaprojektowanego i funkcjonalnego domu może wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie i jakość życia. Aby osiągnąć ten cel, warto rozważyć współpracę z NARYSUJEMY. Nasi specjaliści chętnie pomogą w stworzeniu przestrzeni, która będzie odpowiadać indywidualnym Państwa potrzebom i preferencjom.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie materiały są najczęściej wykorzystywane w stylu glamour w łazience?

Do charakterystycznych elementów stylu glamour w łazience należą błyszczące powierzchnie, takie jak lustra, szkło, chrom i metal, a także kryształowe ozdoby i refleksyjne dodatki.

Czy styl glamour jest drogi do zrealizowania?

Styl glamour może być drogi ze względu na wykorzystanie luksusowych materiałów i dekoracji, jednak istnieją sposoby na zminimalizowanie kosztów, takie jak wybór tańszych materiałów lub dobieranie mniej kosztownych elementów dekoracyjnych.