SEKRETY STYLU ART DÉCO

przestronny salon z drewnianą podłogą

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Styl art déco dominował w aranżacji wnętrz w latach 20. i 30. XX wieku, a dzisiaj stanowi harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością. Estetyka art déco wyróżnia się połączeniem przepychu i elegancji oraz artystycznej asymetrii i nowoczesnych elementów. Do jego szczególnych cech należą wyraźnie geometryczne formy, zastosowanie luksusowych materiałów oraz inspiracja egzotycznymi motywami.

Charakterystyczne dla tego nurtu są również bogate zdobienia, detale o wysokim stopniu abstrakcji oraz intensywne i kontrastujące ze sobą kolory, takie jak czarny, biały, złoty i czerwony. Masywne, wysokiej jakości szafy i komody łączą się z zaokrąglonymi frontami, nadając wnętrzom niepowtarzalny charakter. W tym artykule podpowiemy, jak zaaranżować wnętrza w stylu art déco.

KLASYCZNY UROK

Meble w stylu art déco wyróżniają się wyjątkową estetyką, łączącą luksus, elegancję i geometryczną precyzję. Świetnym wyborem będą meble cechujące się solidnością i wysoką jakością wykonania, co podkreśli pełen przepychu klimat estetyki art déco. Doskonale sprawdzą się okazałe szafy i komody z zaokrąglonymi frontami, emanujące nowoczesnym designem oraz klasycznym urokiem lat dwudziestych. Sofy i fotele obite wysokiej jakości materiałami, takimi jak aksamit, satyna czy błyszczący mosiądz nadadzą przestrzeni wyjątkowy charakter.

STYLOWE OŚWIETLENIE

Niepowtarzalną i pełną elegancji atmosferę stylu art déco podkreśli właściwie dobrane oświetlenie. Charakteryzuje się ono różnorodnością form i bogactwem detali, które tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniach. Elegancję do wnętrza wniosą klasyczne kandelabry zdobione kryształami oraz lampy stołowe w stylizowanych abażurach. Natomiast artystyczny charakter stylu art déco podkreślą kinkiety o geometrycznych kształtach i lampy o nietuzinkowych, asymetrycznych kloszach.

GEOMETRYCZNE FORMY

Odpowiednie dodatki podkreślą niepowtarzalny charakter wnętrz zaaranżowanych w stylu art déco. Doskonale sprawdzą się:

  • lustra o bogatych zdobieniach,
  • ramki i figurki w geometrycznych kształtach,
  • nowoczesne lampy z abażurami w kształcie geometrycznych figur,
  • obrazy przedstawiające abstrakcyjne formy geometryczne,
  • metalowe ozdoby w złotym kolorze,
  • małe rzeźby,
  • poduszki i zasłony z aksamitu lub satyny,
  • narzuty w intensywnych kolorach,
  • dywany z geometrycznymi wzorami,
  • stylowe zegary w geometrycznych kształtach.
szklana kabina prysznicowa

ŚWIADOMA ELEGANCJA

Uniwersalny charakter stylu art déco odzwierciedla również współczesne trendy zrównoważonego rozwoju. Aranżując swój dom w stylu art déco, możemy wybierać ekologiczne rozwiązania w aranżacji wnętrz, zachowując jednocześnie jego wyjątkowy i luksusowy charakter. Obicia mebli mogą być wykonane z eko – aksamitu, oferującego estetykę i trwałość podobne do aksamitu uzyskiwanego w tradycyjny sposób. W estetyce art déco doskonale sprawdzą się również farby na bazie ekologicznych składników oraz tapety wykonane z ekologicznych materiałów, takich jak papier uzyskany z recyklingu. Rośliny w doniczkach z ekologicznych materiałów, takich jak ceramika lub terakota, wprowadzą do wnętrza naturalny akcent.

UNIKALNE ARANŻACJE

Styl art déco jest połączeniem luksusowego przepychu, klasyki oraz nowoczesności, unikającym przerysowanej formy dekoracyjnej na rzecz eleganckiej awangardy. Estetyka art déco w aranżacji wnętrz pozwala stworzyć przestrzenie pełne charakteru i wyrafinowania. Nasi doświadczeni projektanci wnętrz z NARYSUJEMY pomogą zaaranżować wystrój Twojego domu z dbałością o każdy detal oraz Twoje indywidualne potrzeby. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całym kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co cechuje estetykę art déco w aranżacji wnętrz?

Estetyka art déco wyróżnia się współistnieniem przepychu i elegancji, obecnością artystycznej asymetrii, a także nowoczesnymi elementami, geometrycznymi formami, zastosowaniem luksusowych materiałów oraz inspiracją egzotycznymi motywami.

Jakie dekoracje podkreślą charakter wnętrz w stylu art déco?

Odpowiedni charakter wnętrzom zaaranżowanym w stylu art déco nadadzą lustra o bogatych zdobieniach, nowoczesne lampy z abażurami w kształcie geometrycznych figur, obrazy przedstawiające abstrakcyjne formy geometryczne, metalowe ozdoby w złotym kolorze, małe rzeźby, poduszki i zasłony z aksamitu lub satyny oraz dywany z geometrycznymi wzorami.

Jakie kolory sprawdzą się we wnętrzach dla stylu art déco?

We wnętrzach w stylu art déco sprawdzą się kolory tworzące intensywne kontrasty, takie jak czarny, biały, złoty i czerwony.