NAJPOPULARNIEJSZE TRENDY WNĘTRZARSKIE 2023 ROKU

szafki kuchenne w czerni

ROLE I ZADANIA WSPÓŁCZESNYCH WNĘTRZ

W dzisiejszych czasach nasze wnętrza odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Stały się oazą spokoju, miejscem relaksu, pracy zdalnej i ekspresją naszej osobowości. Dlatego tak ważne jest, aby były nie tylko funkcjonalne, ale również modne i zgodne z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym trendom w 2023 roku i podpowiemy, jak stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli indywidualny styl i spełni wszelkie potrzeby jej użytkowników.

ELEGANCJA ORGANICZNYCH KSZTAŁTÓW

W świecie wnętrz jednym z najmodniejszych trendów w 2023 roku jest zaokrąglony modernizm.  Ten trend to połączenie klasyki modernistycznego designu z organicznymi kształtami, takimi jak łuki i łagodne linie. Jednym z najbardziej widocznych przejawów tego trendu są kanapy, które zamiast ostrych krawędzi mają delikatnie zaokrąglone łuki i oparcia. Zaokrąglony modernizm wnosi do naszych wnętrz elegancję i nowoczesność.

BOGACTWO CIEMNYCH ODCIENI

Po latach dominacji bieli i jasnych kolorów, 2023 rok przynosi odświeżający trend wnętrzarski znany jako dark academia. To nie tylko zestawienie bogatszych, ciemniejszych kolorów, ale również styl życia i atmosfera, które przypominają o starych angielskich dworach oraz klimacie filmów z przeszłości.

Ciemne zielenie, brązy, fiolety czy odcienie rdzy stają się częstym widokiem we wnętrzach 2023 roku. Aranżacja w stylu dark academia to także wybór specyficznych materiałów i elementów dekoracyjnych. W 2023 roku powraca moda na ciemne drewno, które nadaje pomieszczeniom głębię i elegancję. Dark academia to także miłość do antyków i mebli vintage.

WYJĄTKOWE ZDOBIENIA ŚCIAN

Wnętrza w roku 2023 przynoszą ze sobą fascynujący trend – zdobienia ścian, które mają stanowić wyraz naszej osobowości i stylu życia. Jednym z głównych elementów zdobienia ścian w roku 2023 są tapety. Współczesne tapety to wyraziste wzory, niepowtarzalne tekstury i bogate kolory.  Innym trendem, który zyskuje na popularności jest wykorzystanie zabudowanych regałów do zdobienia ściany. To pomysłowy sposób na przechowywanie i eksponowanie przedmiotów, takich jak książki, pamiątki z podróży czy fotografie.

EKOLOGICZNE I ZRÓWNOWAŻONE WNĘTRZA

W 2023 roku modne wnętrza to nie tylko kwestia estetyki, ale także dbałości o środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców. W miarę jak coraz więcej osób zaczyna doceniać wartość ekologicznych wyborów, naturalne materiały stają się ważnym elementem trendów wnętrzarskich. W 2023 roku drewno, bambus, wełna, bawełna i cegła królują w projektach wnętrz.

WESOŁE I KOLOROWE ŚWIATY

W 2023 roku moda wnętrzarska przynosi oddech radości w postaci wesołych kolorów. To trend, który wnosi do naszych domów prawdziwą eksplozję barw, inspirując nas do stworzenia przestrzeni pełnych energii i pozytywnych emocji. Jednym z najbardziej wyrazistych przejawów tego trendu jest dominacja koloru różowego.

W trendzie wesołych wnętrz 2023 roku możemy również zaobserwować fascynację pastelowymi odcieniami. Możemy z nimi eksperymentować, tworząc unikatowe połączenia, które odzwierciedlają naszą osobowość.

POWRÓT DO LAT SIEDEMDZIESIĄTYCH

W 2023 roku we wnętrzach obserwujemy również charakterystyczne akcenty z lat 70. szczególnie pochodzące ze stylu włoskiego i amerykańskiego. Do łask wracają odcienie żółci, brązu czy bordo oraz psychodeliczne wzory – krzywe linie, kształty i abstrakcyjne motywy. Mocnym akcentem stylu lat 70. są również skórzane kanapy. Ważne jest, żeby były nisko osadzone, najlepiej bez nóżek.

OAZA WE WŁASNYM DOMU

W modnych wnętrzach na rok 2023 jednym z wyjątkowo inspirujących trendów jest dążenie do stworzenia swojej własnej oazy wellness w domu. Nasze mieszkania mają przypominać luksusowy hotel SPA lub spokojne miejsce, w którym możemy odnaleźć harmonię. To dążenie do równowagi w codziennym życiu inspiruje nas do przekształcenia przestrzeni domowej w miejsce, gdzie odetniemy się od zgiełku świata i zadbamy o nasze ciało i duszę.

Trend wellness możemy wprowadzić do naszych wnętrz poprzez:

  • przekształcenie łazienki w strefę relaksu,
  • stworzenie przestrzeni do medytacji,
  • umieszczenie w mieszkaniu roślin,
  • zachowanie we wnętrzach porządku i zasady minimalizmu,
  • korzystanie z aromaterapii.

MINIMALIZM I ELEGANCJA

W roku 2023 dużym zainteresowaniem cieszy się trend Japandi, będący połączeniem stylu japońskiego i skandynawskiego. Dzieje się tak dlatego, że potrzebujemy wnętrz, które są zarówno zorganizowane, jak i sprzyjają łączeniu różnych funkcji. Podstawą stylu Japandi są proste i czyste linie. To tutaj spotykają się japońska estetyka i skandynawska funkcjonalność.

Japandi to także minimalizm w najlepszym wydaniu. Pozbawione zbędnych ozdób wnętrza pozwalają na skoncentrowanie uwagi na funkcji przestrzeni. W odniesieniu do współczesnego trybu życia, w którym często pracujemy z domu, styl Japandi podkreśla znaczenie funkcjonalności. Meble i układ przestrzeni są projektowane tak, aby wspierać różne aspekty życia, od pracy po relaks.

NASTRÓJ I FUNKCJONALNOŚĆ

W modnych wnętrzach roku 2023 jednym z istotnych elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest oświetlenie. Lampy wiszące, sufitowe, podłogowe – wszystkie odgrywają ważną rolę we współczesnych wnętrzach. Dobrze dobrane źródła światła potrafią stworzyć nastrojową atmosferę czy pomóc w relaksie po długim dniu pracy. Najważniejsze aspekty przy poszukiwaniu odpowiedniego oświetlenia to między innymi jego funkcjonalność i estetyka oraz różnorodność stylów.

MARMUR JAKO TREND MUST – HAVE

Marmur, znany z wyjątkowej elegancji i luksusowego wyglądu, staje się absolutnym must – have w modnych wnętrzach w roku 2023. Jego obecność nie jest już ograniczona jedynie do klasycznych łazienek. Teraz możemy go znaleźć na stolikach kawowych i w kuchniach, gdzie staje się prawdziwą gwiazdą wystroju. Jest on uwielbiany w świecie designu wnętrz, ponieważ stanowi przejaw elegancji i klasyki. Poza tym jest trwałym i unikalnym materiałem.

STWÓRZ MODNE WNĘTRZE Z NAMI!

W 2023 roku trendy wnętrzarskie skupiają się między innymi na trendzie Japandi, marmurze, oświetleniu, ekologii, stylu dark academia i zdobieniach ścian. NARYSUJEMY to idealne źródło wiedzy o wszystkich tych trendach. Nasz doświadczony architekt z pasją pomoże Ci dostosować najnowsze trendy do Twojego wnętrza. Skorzystaj z naszej pomocy, aby stworzyć unikalną aranżację wnętrz, spełniającą Twoje oczekiwania. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co oznacza trend dark academia?

Trend dark academia to powrót do ciemniejszych odcieni w wystroju, takich jak ciemne zielenie, brązy, fiolety i czerń.

Na czym polega trend, zwany jako wesołe wnętrza?

Trend wesołe wnętrza to używanie śmiałych kolorów, zwłaszcza różowego oraz pastelowych odcieni, aby stworzyć radosną atmosferę.