TRENDY WYSTROJU WNĘTRZ W 2023 ROKU

Biurko oraz krzesło w neutralnych kolorach, biała sofa

Najmodniejsze style w aranżacji wnętrz

W ostatnich latach mogliśmy zauważyć tendencję do skłaniania się w stronę wygody, komfortu i funkcjonalności w wystroju pomieszczeń. Czy, według projektantów i architektów, coś się zmieni w 2023? Oto co na kolejny rok przewidują specjaliści.

1. Połączenie Japonii i Skandynawii w stylu Japandi

Styl japandi powstał z połączenia stylu skandynawskiego oraz japońskiego. Pomieszczenia tak urządzone są przytulne, jasne i dobrze zorganizowane. Styl ten czerpie z prostoty, ekologii oraz otaczającej nas natury. Charakteryzuje go użycie surowych materiałów, jak drewno, bambus; czy rattan oraz korzystanie z neutralnych i ziemistych kolorów – beż, biel, a także jasna szarość. Styl japandi wyznacza się swoim minimalizmem, gdzie maksyma „less is more” szczególnie znajduje swoje odwzorowanie – dodatki są przemyślane i dopasowane do pomieszczeń. Japandi wykroczy również poza sferę wystroju wnętrz, przenikając do naszego życia codziennego i pozwalając nam na lepszą organizację.

czarne płytki ścienne, biała skórzana sofa

2. Ekologia w naszych wnętrzach

Z roku na roku wzrasta zainteresowanie ekologią oraz ruchami związanymi z ochroną środowiska, takimi jak „Zero Waste”.  Z duchem tej idei, w naszych wnętrzach będą górować materiały ekologiczne, certyfikowane i z ponownego użytku. Drewno, bambus, rattan, bawełna czy len będą must–have w ekologicznych pomieszczeniach. W 2023 r. będziemy również kłaść większy nacisk na oszczędzanie wody, poprzez np. korzystanie ze specjalnych baterii kuchennych i łazienkowych, oraz na segregację odpadów.

3. Przytulne biuro

Od czasu pandemii, z roku na rok zwiększa się liczba osób pracujących zdalnie, a co za tym idzie, zwiększa się również zapotrzebowanie na wygodne miejsce do pracy. Dlatego też w nadchodzącym roku w naszych mieszkaniach nie może zabraknąć miejsca przeznaczonego na domowe biuro. Na tapecie będzie przede wszystkim komfort. Wygodny, tapicerowany fotel w ergonomicznym kształcie czy biurko z możliwością regulacji wysokości. Domowe biura będą się również odznaczać przytulnością, odchodząc od surowego wystroju biur w firmach.

4. Retro i powrót do vintage

W 2023 r. będziemy mogli również zauważyć „powrót do przeszłości” w urządzaniu domowych pomieszczeń. We wnętrzach będą królować meble vintage, a także przedmioty zakupione na targu staroci. Lampa od babci, Haftowane tkaniny czy sprzęt retro będą przykuwać wzrok swoją unikalnością i ciekawym wyglądem. Meble z ponownego użytku, również nie będą nas dziwić, a kanapa, której sąsiedzi chcieli się pozbyć, może być dokładnie tym, czego nasze pomieszczenie potrzebuje.

5. Eklektyzm – gustowny przepych

Kolejny rok przyniesie ze sobą również sprzeczny z minimalizmem styl – maksymalizm. Eklektyzm łączy w sobie kilka stylów wnętrzarskich, tworząc jeden, unikalny wystrój, który na pewno będzie zwracał uwagę nie jednej osoby. Dzięki eklektyzmowi możemy pokazać nasze hobby czy pasje, a cała przestrzeń nabierze niepowtarzalnego charakteru. W tym stylu stawiamy głównie na indywidualizm i wyrażenie siebie.

6. Krzyk kolorów

Dla fanów wyrazistych kolorów również nie zabraknie możliwości wyboru. W 2023 r. modne będą „krzykliwe” kolory takie jak Magenta, intensywna żółć, róż, czy morska zieleń. Nadadzą one charakteru i dynamizmu niejednemu pomieszczeniu. Kolory też mogą pojawić się w postaci jednej, wyróżnionej ściany, która przełamie neutralne tonacje na ścianach i podłogach. Wprowadzą również jasność i świeżość do zimnych wnętrz.

wnętrze retro, szare meble kuchenne, betonowe ściany

7. Designerskie akcesoria dla zwierząt

Nowy rok przyniesie również ze sobą modę na designerskie akcesoria i legowiska dla naszych zwierzaków. Już od jakiegoś czasu na rynku mogliśmy zauważyć większą ilość wymyślnych mebli dla naszych pupili. Jednak w nadchodzącym roku, w modzie będą meble wyróżniające się designem oraz komfortem dla naszych zwierząt. Zobaczymy przede wszystkim jeszcze bardziej wygodne legowiska z poduszkami czy miejsce dla pupila na jednej z naszych półek w biblioteczce. Akcesoria będą również dopasowane do wystroju wnętrz, wpasowując się w gamę kolorystyczną danego pomieszczenia.

8. Organiczne kształty

W przyszłym roku będziemy również mogli zobaczyć zmianę w kształtach mebli oraz akcesoriów. Staną się one bardziej obłe i organiczne, dla których inspiracją stanie się natura. We wnętrzach będą pojawiać się także łuki w ścianach, minimalizując wszelkie ostre zakończenia. Będzie to również widoczne w naszym wyborze mebli – okrągłe stoliki, zaokrąglone oparcia foteli, czy również lampy i klosze w kulistych kształtach.

9. Marmur i kamień

Wykorzystanie marmuru w wystroju wnętrz pozostanie z nami w nadchodzącym roku. Tym razem zagości w naszych mieszkaniach w towarzystwie drewna. Zobaczymy go nie tylko na blatach, ale teraz pojawi się również na ścianach, podłogach czy stolikach kawowych.

Coraz częściej pojawiać się będzie także użycie kamienia w naszych wnętrzach, nawiązując do stylu rustykalnego. Nawiązanie do życia na wsi i przyrody pojawi się także  w takich elementach jak naturalnych materiałach, niedoskonałych meblach, czy świeżo ściętych kwiatach wsadzonych do wazonu.

Kuchnia z wykorzystaniem marmuru, kolorowe wnętrza, granatowa sofa

10. Spa w domowym zaciszu

W ostatnich miesiącach mogliśmy zauważyć coraz większe zainteresowanie dziedziną wellness oraz self-care. Dbanie o nasze samopoczucie staje się powoli nieoderwalną częścią naszego życia. Odwzorowanie tego możemy zobaczyć w nadchodzącym trendzie na 2023 rok, który zaprasza w nasze cztery ściany elementy domowego spa. Wykorzystanie zapachowych świec oraz nastrojowego światła stanie się coraz częstsze, a specjalne miejsce w naszym domu będzie zagospodarowane do medytowania czy uprawiania jogi.

WNĘTRZA STWORZONE Z PASJĄ!

Nowy rok przyniesie ze sobą wiele różnych styli i trendów, spośród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Kierując się wszelkimi trendami, nie warto również zapominać o własnym komforcie i poczuciu indywidualizmu – to one sprawiają, że nasza przestrzeń staje się w pełni „nasza”.  Zespół NARYSUJEMY pomoże Ci w urządzeniu Twojego wymarzonego mieszkania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co będzie modne we wnętrzach w 2023?

Najmodniejszy styl 2023 roku to styl japandi – połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego, w którym królują neutralne kolory oraz surowe materiały. Japandi cechuje minimalizm oraz korzystanie z zamieszkałej przestrzeni w sposób intencjonalny.

Jakie kolory będą modne w 2023?

W 2023 zobaczymy we wnętrzach różne kolory. Będą królować stonowane barwy, ale również bardziej intensywne i wyraziste odcienie.

Jakie meble do salonu będą modne w 2023?

Meble zrobione z naturalnych materiałów – drewno, bambus, rattan – będą najbardziej popularnym wyborem w przyszłym roku. Meble, które nawiązują również do natury swoim kształtem lub kolorem będą królowały we wnętrzach w nadchodzącym roku.

Jakie materiały będą modne w 2023?

W 2023 będziemy stawiać na wykorzystanie naturalnych i surowych materiałów we wnętrzach. Kamień, marmur, drewno, bambus, czy rattan będą jednymi z najbardziej popularnych wyborów.