Image Alt

Gabinet w stylu skandynawskim – profesjonalna elegancja

Zalety konwencji scandi

Urządzenie gabinetu w sposób odpowiedni, a przede wszystkim komfortowy, to jeden z najważniejszych elementów składających się na stworzenie miejsca, w którym praca będzie efektywna oraz dostarczająca satysfakcji. Ważne jest, aby aranżacja gabinetu w domu czy też w budynku biurowym zwalczała jak najbardziej poczucie zmęczenia, jakie może płynąć z obowiązków zawodowych, dbając o stale odświeżającą i inspirującą atmosferę.

W osiągnięciu tego celu pomoże nam styl skandynawski, który charakteryzuje się:

 • jasnością kolorystyki,
 • prostotą wzornictwa mebli,
 • obfitością oświetlenia,
 • subtelnością dodatków.

Te cechy zdecydowanie ułatwią i uprzyjemnią nam czas spędzony w gabinecie – wszak nierzadko jest to wiele godzin każdego dnia.

Szybka charakterystyka stylu

Pod względem kolorystycznym styl skandynawski charakteryzuje się jasną paletą barw. W głównej mierze są to:

 • biele,
 • szarości,
 • naturalne odcienie drewna.

Przy doborze dodatków oraz mebli zdecydowanie dominuje minimalizm. Konwencja świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, wpływając pozytywnie na optyczne powiększenie ich przestrzeni.

Podstawowe elementy trendu powodują, iż wnętrza urządzone w tym niezwykle popularnym nurcie pomagać nam będą w koncentracji, zwiększeniu wydajności naszej pracy oraz zapewnią przyjemne poczucie pobudzenia w trakcie wypełniania naszych obowiązków zawodowych. W takim pomieszczeniu bardzo przyjemnie się przebywa i pracuje, zaś minimalistyczne podejście do dodatków i elementów dekoracyjnych sprawia, iż pozbawione jest ono zbędnych bodźców, które przeszkadzałyby nam się skupić.

Styl skandynawski jest bardzo popularny i modny od wielu lat, ciesząc się nieustannym uznaniem Polaków. To powoduje, że wybór wyposażenia oraz dodatków jest na rynku bardzo bogaty.

Kolorystyka

W gabinecie w konwencji skandynawskiej dominować będą głównie barwy jasne, takie jak klasyczna biel czy jaśniejsze odcienie szarości. Znajdzie się tu również miejsce dla naturalnego drewna. Jednakże z powodzeniem uwzględnić można w wystroju większe bądź mniejsze akcenty ciemne czy też nawet czarne. Bardzo dobrze przełamują one ewentualną monotonię wnętrza.

Jasno-kolorowe ściany doskonale prezentować się będą w zestawieniu z dodatkami o nieco wyrazistszych barwach, takich jak turkus lub czerwień. Jasna paleta barw optycznie powiększa przestrzeń, wpływając na uczucie przestronności, zaś kolorystycznie różnorodne dodatki (tak długo jak nie przesadzimy z ich ilością) poprawiają samopoczucie i nastrój użytkownika.

Meble

Przy doborze mebli do biura w stylu skandynawskim szczególną uwagę zwrócić należy na funkcjonalność, gdyż konwencję tę charakteryzuje w dużym stopniu wygoda użytkowania. Aranżacje w tym nurcie są niesamowicie praktyczne, żaden z elementów nie jest umieszczany bez powodu i każdy z nich ma swoje odpowiednie przeznaczenie oraz miejsce w wystroju. Na nieco większą kreatywność i eksperymentowanie pozwolić można sobie w przypadku dodatków, jednakże nawet wtedy pamiętać trzeba o trzymaniu się duchu minimalizmu, zwracając uwagę na wybór elementów delikatnych, a także subtelnych. Oto kilka skondensowanych zasad i porad dotyczących poszczególnych elementów wyposażenia:

Meble:Wskazówki:
Biurka:
 • Podstawa wyposażenia.
 • Najklasyczniejszym rozwiązaniem są modele wolnostojące z szufladami, pozwalające na komfortowe przechowywanie biurowych drobiazgów.
 • Alternatywę stanowią nowocześniejsze modele pozbawione szuflad, zapewniające znacznie więcej przestrzeni dla nóg.
 • Kolejnym pomysłem są modele z możliwością elektrycznej regulacji, dzięki której dopasujemy wysokość do naszych indywidualnych potrzeb, a także modele z wbudowanymi blatami.
 • We wnętrzach o ograniczonym metrażu warto zdecydować się na model wielofunkcyjny, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.
 • Przede wszystkim biurko powinno być wygodne oraz funkcjonalne.
 • Kolorystycznie najlepiej pasować będą modele łączące drewno oraz biel.
 • Warto umieszczać biurka pod oknami, aby jak najlepiej wykorzystywać naturalne światło, zbawienne podczas długich dni pracy.
Krzesła:
 • Przede wszystkim komfortowe, poddające się zasadom ergonomii, dopasowane do naszego ciała. Modele dobierać należy zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
 • Krzesła w stylu skandynawskim charakteryzują się elegancką prostotą form i uniwersalnością. Dopasują się do większości pomieszczeń.Warto poeksperymentować z unikalnym wyglądem krzesła do pracy. Postawienie na modele tapicerowane z domówionymi poduszkami bądź pufami w dopasowanych barwach doda przestrzeni stonowanego stylu oraz zwiększy komfort użytkowania.
Regały:

Stojące modele najlepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Mogą spełniać funkcję subtelnie oddzielającą biurko od reszty pomieszczenia jako profesjonalnie wyglądająca “ścianka”.

Półki:

Świetnie zagospodarowują ograniczoną przestrzeń. Bardzo dobrze pasować będą do aneksów biurowych, wydzielonych z większych pomieszczeń w przypadku, gdy nie chcemy przeznaczać całego wnętrza na gabinet.

Oświetlenie

Oświetlenie jest niezwykle istotnym elementem konwencji skandynawskiej. Każde biuro w tym trendzie wyposażone powinno zostać w lampy wiszące. Najlepiej wybierać modele punktowe, z estetycznie zaokrąglonymi oprawami, a także lampy biurkowe. Na kolor opraw najlepiej pasować będą szarości i biel, zaś samo oświetlenie powinno być barwy ciepłej (unikać należy np. zimnego, ledowego oświetlenia).

W gabinecie scandi nie może również zabraknąć dużych okien, dzięki którym użytkownik będzie mógł korzystać z jasnego oraz ożywczego światła naturalnego przez większość dnia. Dodatkowo powiększą one optycznie przestrzeń oraz bezpośrednio wpłyną na zwiększenie wydajności naszej pracy.

Dodatki

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym elementem aranżacyjnym gabinetów w nurcie skandynawskim są dodatki. Wcześniej wspomniane, jasne ściany pozwalają na znacznie większą kreatywność w ich doborze. Niepowtarzalnego charakteru nadadzą wnętrzu dodatki kontrastujące z resztą trendu, na przykład czarne lub ogólnie w barwach ciemniejszych.

W jak najoptymalniejszym wykorzystaniu oraz organizacji przestrzeni gabinetowej, jak również zwiększeniu komfortu i stworzeniu unikalnej atmosfery pomogą ponadto dodatki takie jak:

 • wizytowniki,
 • organizery,
 • koce,
 • poduchy,
 • pufy,
 • rośliny doniczkowe.

Twój styl, Twoje wnętrze

NARYSUJEMY serdecznie zaprasza Państwa do współpracy, oferując najwyższej jakości pomoc w zaprojektowaniu i wizualizacji wymarzonego mieszkania. Z chęcią pomożemy również w wyborze wyposażenia i zaoferujemy profesjonalne doradztwo w kwestiach doboru materiałów, ergonomii i nie tylko. Polecamy naszą usługę fotorealistycznej wizualizacji wnętrz, dzięki której będą Państwo mogli dokładnie obejrzeć i wybrać aranżację skrupulatnie dopasowaną do Państwa preferencji spośród wielu wariantów. Działamy na terenie Warszawy oraz okolic, a także zdalnie na terenie całej Polski. Gorąco zachęcamy do współpracy i kontaktu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Co charakteryzuje styl skandynawski?

Styl skandynawski łączy w sobie prostą elegancję z bezkompromisowym, wysokim standardem funkcjonalności. Dlatego też doskonale sprawdzi się przy wystroju gabinetu. W naszym miejscu pracy zależy nam przede wszystkim na komforcie oraz użytkowości, które zapewni nam popularny od wielu lat w Polsce trend scandi. Jasna kolorystyka, doskonałe oświetlenie oraz aranżacje zarówno praktyczne, jak i wygodne to główne cechy tej fenomenalnej stylistyki.

Czy prostoty należy trzymać się w przypadku wszystkich elementów?

Pomimo iż nie należy przesadzać z ich ilością, aby nie przytłoczyć spoistości aranżacji, to jednak przy wyborze dodatków można pozwolić sobie na nieco więcej kreatywności, głównie dzięki jasnym ścianom dominującym we wnętrzach skandynawskich. Poeksperymentować można również z nietuzinkowymi formami w przypadku nóg mebli czy też unikalnych modeli krzeseł biurowych.