Rozdziały:
Idealna łazienka
Łazienka przeznaczona dla domowników musi sprostać wielu wymaganiom, szczególnie gdy mamy dzieci. Nie każdy może sobie pozwolić na osobne łazienki dla dzieci i dorosłych, więc podpowiadamy, jak urządzić to pomieszczenie, aby było komfortowe, wszechstronne i funkcjonalne. Aranżując łazienkę, należy wziąć pod uwagę fakt, iż wykonujemy w niej wiele codziennych czynności. Od drobnych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, po kąpiel i pranie.
Wanna czy prysznic?
To podstawowe pytanie, które zadaje sobie każda rodzina przy aranżacji wnętrz. Wszystko zależy od preferencji naszych, jak i członków rodziny. Na przykład, gdy mamy małe dzieci, to zdecydowanie wanna będzie lepszym pomysłem. Maluszka łatwiej jest wykąpać, a przy tym wanna staje się miejscem doskonałej zabawy. Wanna ma dużo zalet, a do najważniejszych zalicza się fakt, iż można się w niej zrelaksować po ciężkim dniu lub zażyć leczniczych kąpieli. Prysznic także ma swoich zwolenników, którzy zawsze dokonując wyboru, podkreślają, iż biorąc prysznic, oszczędzamy wodę i czas. Kąpiel pod prysznicem jest również bardziej higieniczna. Oczywiście, idealnie byłoby mieć te obydwie rzeczy, ale czasem z powodów finansowych lub po prostu przestrzennych, nie możemy sobie na to pozwolić. Tutaj na ratunek przychodzi nam wanna z funkcją prysznica – czyli dwie korzyści w jednym urządzeniu.
Organizacja
Rodzinna łazienka powinna mieć co najmniej 8m2 – to pozwoli na komfortowe poruszanie się w niej, jak i sprawną organizację przestrzeni. Warto wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia na szafki lub półki, w których ukryjemy ręczniki czy detergenty. Wybierając umywalkę, postawmy na tę o dużej wielkości lub wybierzmy dwie mniejsze – to ułatwi domownikom codzienną toaletę. Jeżeli mamy małe dzieci, zadbajmy o maty antypoślizgowe zarówno na podłodze, jak i pod prysznicem czy w wannie.
Kolory i dodatki
W kwestii kolorów w rodzinnej łazience mamy całkowitą dowolność. Jest to duże pomieszczenie, więc nie musimy ograniczać się do sztuczek z optycznym powiększaniem przestrzeni.
- Popularne staje się urządzenie łazienki w ciemnym odcieniu, w aranżacji jasnych mebli i dodatków.
- Gdy mamy dzieci, warto zaopatrzyć się w mały taborecik lub podstawkę, aby maluch dosięgał do kranu.
- Wybierzmy ręczniki w kolorze pasującym do wnętrza łazienki. Czasami wystarczy zmiana ich kolorystyki, by nadać wnętrzu zupełnie nowy wygląd, a chodzi oczywiście o budowanie atmosfery przytulności i ciepła.
- Oświetlenie utrzymujemy raczej w neutralnym odcieniu.
- Pudełka, organizery na kosmetyki, koszyki to obowiązkowe elementy wyposażenia łazienki – są przede wszystkim funkcjonalne. Solidnie wykonany wiklinowy kosz na pranie, z pewnością pomoże zapanować nad ładem i porządkiem w pomieszczeniu.
- W kwestii wyboru podłogi niezmiennie królują uniwersalne płytki. Warto jednak wyjść poza schemat i zainwestować w te imitujące drewno, kamień lub cement. To najnowszy krzyk mody ostatnich lat! Zauważamy również powrót podłogi z płyt PCV. Najważniejsze jest, aby zastosowane rozwiązanie było dostosowane do pomieszczenia, czyli odporne na wilgoć i pleśń.
ZAPROJEKTUJ SWOJE WNĘTRZE RAZEM Z EKSPERTAMI
Duża rodzina to wiele radości oraz odpowiedzialności. Zaaranżujmy przestrzeń tak, aby każdy domownik czuł się w niej dobrze i komfortowo. Z pomocą przychodzi firma NARYSUJEMY która zadba o każdy jej element. Wiedza naszych architektów pozwala spełnić każde oczekiwanie. Nie czekaj i zgłoś się do nas!
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Jakie kolory zastosować aranżując rodzinną łazienkę?
W kwestii kolorów w rodzinnej łazience mamy całkowitą dowolność. Jest to duże pomieszczenie, więc nie musimy ograniczać się do sztuczek z optycznym powiększaniem przestrzeni. Popularne staje się urządzenie łazienki w ciemnym odcieniu w aranżacji jasnych mebli i dodatków.
Jak zadbać o bezpieczeństwo w rodzinnej łazience?
Wybierając umywalkę, postawny na tę o dużej wielkości lub wybierzmy dwie mniejsze – to ułatwi domownikom codzienną toaletę. Jeżeli mamy małe dzieci, zadbajmy o maty antypoślizgowe zarówno na podłodze, jak i pod prysznicem czy w wannie.
Co wybrać do łazienki: wannę czy prysznic?
Wanna ma dużo zalet, a do najważniejszych zalicza się fakt, iż można się w niej zrelaksować po ciężkim dniu lub zażyć leczniczych kąpieli. Prysznic także ma swoich zwolenników, którzy zawsze dokonując wyboru podkreślają, iż biorąc go, oszczędzamy wodę i czas. Kąpiel pod prysznicem jest również bardziej higieniczna.
Jak zorganizować przestrzeń w łazience?
Rodzinna łazienka powinna mieć co najmniej 8m2 – to pozwoli na komfortowe poruszanie się w niej, jak i sprawną organizację. Warto wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia na szafki lub półki, w których ukryjemy ręczniki lub detergenty.