ARANŻACJA RODZINNEJ ŁAZIENKI

podświetlane lustro łazienkowe

Idealna łazienka

Łazienka przeznaczona dla domowników musi sprostać wielu wymaganiom, szczególnie gdy mamy dzieci. Nie każdy może sobie pozwolić na osobne łazienki dla dzieci i dorosłych, więc podpowiadamy, jak urządzić to pomieszczenie, aby było komfortowe, wszechstronne i funkcjonalne. Aranżując łazienkę, należy wziąć pod uwagę fakt, iż wykonujemy w niej wiele codziennych czynności. Od drobnych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, po kąpiel i pranie.

Wanna czy prysznic?

To podstawowe pytanie, które zadaje sobie każda rodzina przy aranżacji wnętrz. Wszystko zależy od preferencji naszych, jak i członków rodziny. Na przykład, gdy mamy małe dzieci, to zdecydowanie wanna będzie lepszym pomysłem. Maluszka łatwiej jest wykąpać, a przy tym wanna staje się miejscem doskonałej zabawy. Wanna ma dużo zalet, a do najważniejszych zalicza się fakt, iż można się w niej zrelaksować po ciężkim dniu lub zażyć leczniczych kąpieli. Prysznic także ma swoich zwolenników, którzy zawsze dokonując wyboru, podkreślają, iż biorąc prysznic, oszczędzamy wodę i czas. Kąpiel pod prysznicem jest również bardziej higieniczna. Oczywiście, idealnie byłoby mieć te obydwie rzeczy, ale czasem z powodów finansowych lub po prostu przestrzennych, nie możemy sobie na to pozwolić. Tutaj na ratunek przychodzi nam wanna z funkcją prysznica – czyli dwie korzyści w jednym urządzeniu.

duża łazienka, wanna wolnostojąca, marmurowy blat

Organizacja

Rodzinna łazienka powinna mieć co najmniej 8m2 – to pozwoli na komfortowe poruszanie się w niej, jak i sprawną organizację przestrzeni. Warto wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia na szafki lub półki, w których ukryjemy ręczniki czy detergenty. Wybierając umywalkę, postawmy na tę o dużej wielkości lub wybierzmy dwie mniejsze – to ułatwi domownikom codzienną toaletę. Jeżeli mamy małe dzieci, zadbajmy o maty antypoślizgowe zarówno na podłodze, jak i pod prysznicem czy w wannie.

biała łazienka, wanna wolnostojąca

Kolory i dodatki

W kwestii kolorów w rodzinnej łazience mamy całkowitą dowolność. Jest to duże pomieszczenie, więc nie musimy ograniczać się do sztuczek z optycznym powiększaniem przestrzeni.

  • Popularne staje się urządzenie łazienki w ciemnym odcieniu, w aranżacji jasnych mebli i dodatków.
  • Gdy mamy dzieci, warto zaopatrzyć się w mały taborecik lub podstawkę, aby maluch dosięgał do kranu.
  • Wybierzmy ręczniki w kolorze pasującym do wnętrza łazienki. Czasami wystarczy zmiana ich kolorystyki, by nadać wnętrzu zupełnie nowy wygląd, a chodzi oczywiście o budowanie atmosfery przytulności i ciepła.
  • Oświetlenie utrzymujemy raczej w neutralnym odcieniu.
  • Pudełka, organizery na kosmetyki, koszyki to obowiązkowe elementy wyposażenia łazienki – są przede wszystkim funkcjonalne. Solidnie wykonany wiklinowy kosz na pranie, z pewnością pomoże zapanować nad ładem i porządkiem w pomieszczeniu.
  • W kwestii wyboru podłogi niezmiennie królują uniwersalne płytki. Warto jednak wyjść poza schemat i zainwestować w te imitujące drewno, kamień lub cement. To najnowszy krzyk mody ostatnich lat! Zauważamy również powrót podłogi z płyt PCV. Najważniejsze jest, aby zastosowane rozwiązanie było dostosowane do pomieszczenia, czyli odporne na wilgoć i pleśń.
marmurowe płytki łazienkowe, marmurowy blat

ZAPROJEKTUJ SWOJE WNĘTRZE RAZEM Z EKSPERTAMI

Duża rodzina to wiele radości oraz odpowiedzialności. Zaaranżujmy przestrzeń tak, aby każdy domownik czuł się w niej dobrze i komfortowo. Z pomocą przychodzi firma NARYSUJEMY która zadba o każdy jej element. Wiedza naszych architektów pozwala spełnić każde oczekiwanie. Nie czekaj i zgłoś się do nas!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie kolory zastosować aranżując rodzinną łazienkę?

W kwestii kolorów w rodzinnej łazience mamy całkowitą dowolność. Jest to duże pomieszczenie, więc nie musimy ograniczać się do sztuczek z optycznym powiększaniem przestrzeni. Popularne staje się urządzenie łazienki w ciemnym odcieniu w aranżacji jasnych mebli i dodatków.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w rodzinnej łazience?

Wybierając umywalkę, postawny na tę o dużej wielkości lub wybierzmy dwie mniejsze – to ułatwi domownikom codzienną toaletę. Jeżeli mamy małe dzieci, zadbajmy o maty antypoślizgowe zarówno na podłodze, jak i pod prysznicem czy w wannie.

Co wybrać do łazienki: wannę czy prysznic?

Wanna ma dużo zalet, a do najważniejszych zalicza się fakt, iż można się w niej zrelaksować po ciężkim dniu lub zażyć leczniczych kąpieli. Prysznic także ma swoich zwolenników, którzy zawsze dokonując wyboru podkreślają, iż biorąc go, oszczędzamy wodę i czas. Kąpiel pod prysznicem jest również bardziej higieniczna.

Jak zorganizować przestrzeń w łazience?

Rodzinna łazienka powinna mieć co najmniej 8m2 – to pozwoli na komfortowe poruszanie się w niej, jak i sprawną organizację. Warto wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia na szafki lub półki, w których ukryjemy ręczniki lub detergenty.