WOLNOSTOJĄCA WANNA W TWOJEJ ŁAZIENCE

wolnostojąca wanna w nowoczesnej łazience

ARANŻACJA ELEGANCKIEJ I NOWOCZESNEJ ŁAZIENKI

Trudno wyobrazić sobie bardziej nowoczesny i elegancki element wyposażenia łazienki, niż wanna wolnostojąca. Aby móc w pełni cieszyć się wyciszającymi chwilami spędzonymi podczas kąpieli, wanna powinna znajdować się w gruntownie przemyślanej przestrzeni. Po przeczytaniu tego artykułu, projektowanie wnętrza łazienki z wanną w roli głównej nie będzie miało przed Tobą żadnych tajemnic.

wolnostojąca wanna w skandynawskiej łazience

ROZMIAR ŁAZIENKI

Jeszcze kilka lat temu, w świecie wnętrzarskim wolnostojąca wanna była umieszczana tylko i wyłącznie w dużych łazienkach. Obecnie jednak odchodzi się od tej reguły i tego rodzaju wyposażenie znajduje miejsce również w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. W małych łazienkach wykorzystywane są wanny o długości do 150 centymetrów, które zmieszczą się nawet w pokoju o powierzchni nie większej niż 7 metrów kwadratowych. Montowanie wolnostojących wanien w mniejszych łazienkach jest możliwe również dzięki pojawieniu się narożnych i przyściennych modeli, które zajmują znacznie mniej miejsca, niż ich standardowe odpowiedniki. Wolnostojąca wanna to doskonały wybór do każdego rodzaju łazienek, ponieważ posiada wiele rodzajów oraz rozmiarów. W bardzo łatwy sposób można więc dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb.

wnna wolnostojąca w marmurowej łazience

BATERIA WOLNOSTOJĄCA I WIELOOTWOROWA

Kluczowym aspektem aranżacji łazienki jest umieszczenie odpływu dokładnie pod wanną, dlatego należy tę kwestię ustalić jeszcze przed położeniem podłogowych płytek. Wolnostojąca wanna wymaga również odpowiednio dobranej baterii. Szczególnie zachwycająco prezentują się te, które mają formę stojącą samodzielnie tuż obok wanny. Takie podłogowe baterie są wymagające pod względem dostosowania instalacji wodnej, dlatego ich umieszczenie również należy zaplanować jak najwcześniej. Równie trafnym wyborem może okazać się zamontowanie wannowej baterii wielootworowej, jednak w tym wypadku koniecznym jest, aby wanna posiadała szeroki rant. Tylko wtedy możliwy jest prawidłowy montaż tego rodzaju baterii, jednak lista zalet wynikających z jej użytkowania nie ma końca. Jeśli podczas projektowania wnętrza łazienki będziemy mieć na uwadze odpowiednich rozmiarów wylewkę, przy wannie wolnostojącej może się znaleźć również bateria podtynkowa.

WANNA CZY PRYSZNIC?

Zarówno wanna, jak i prysznic mają grono swoich oddanych zwolenników. Zdecydowanie się na wannę wolnostojącą nie wyklucza jednak możliwości zamontowania w łazience również prysznica. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie korzystne w sytuacji, gdy upodobania domowników, co do sposobu kąpieli są podzielone. Jeśli wanna przylega częściowo do ściany, panel natryskowy warto zamontować właśnie na niej. W ten sposób uzyskamy największą funkcjonalność w pomieszczeniu. Warto rozważyć również umieszczenie przegrody między przestrzenią kąpielową, a resztą łazienki. Kotara zawieszona na eleganckim drążku skutecznie będzie zapobiegać przed rozchlapywaniem wody po całym pomieszczeniu.

WYBÓR WANNY WOLNOSTOJĄCEJ

Wanna wolnostojąca powinna być zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna. Jej praktyczność warto mieć na uwadze szczególnie wtedy, gdy dysponujemy łazienką o niewielkim metrażu. Przed zakupem warto określić swoje potrzeby oraz położenie pozostałych mebli i reszty wyposażenia. Rynek wanien oferuje wiele różnych modeli wolnostojących. Najbardziej popularnymi są takie w kształcie:

  • owalnym,
  • prostokątnym,
  • asymetrycznym.

Obecnie często wybieranym modelem wanny jest taki, który częściowo przylega do ściany lub daje możliwość ustawienia go w rogu łazienki. Takie rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzają się w małych łazienkach. Wybierając wannę, warto zwrócić uwagę również na jej wysokość lub też głębokość oraz rodzaj użytego do produkcji materiału. Zwykle jest to ceramika, stal, konglomerat bądź akryl. Pamiętajmy, że taka wanna powinna być łatwa w czyszczeniu, a także odporna na intensywne użytkowanie.

okrągła wanna biała i kabina prysznicowa

ARANŻACJA ŁAZIENKI

Wolnostojąca wanna powinna stanowić integralną część wystroju całej łazienki. Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym wymagać będzie zastosowania całkiem innych rozwiązań. Najbardziej odpowiednimi formami wanny będą proste modele w czarnym kolorze ze stalowymi dodatkami. Łazienka urządzona według zasad stylu retro to miejsce, do którego idealnie pasować będzie wanna stojąca na złotych lub srebrnych nóżkach. Natomiast projektowanie wnętrz loftowych bądź nowoczesnych to okazja do wykorzystania mocno zabudowanych wanien. Tego typu wanna będzie szczególnie przydatna w łazience, z której korzystają również małe dzieci.

nowoczesna eksluzywna łazienka z wanną

PIĘKNE I FUNKCJONALNE POMIESZCZENIA

Łazienka, która posiada wolnostojącą wannę to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, bo taka wanna prezentuje się bardzo elegancko i stanowi wygodne centrum odprężenia w zaciszu domowym. Wybierając taki model wanny, warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą mieć wpływ na Twój komfort, aby wystrój całej łazienki był spójny i estetyczny. Jeśli projektowanie wnętrz nie jest Twoją mocną stroną, pomogą Ci specjaliści z NARYSUJEMY . Nasza pasja do tworzenia wyjątkowych miejsc sprawia, że do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Nie możemy się doczekać, aż wspólnie stworzymy wnętrze, które pokochasz. Pracujemy w Warszawie i okolicach.