ARANŻACJA DOMOWEGO SPA

jacuzzi

PRYWATNA STREFA RELAKSU

Domowe spa stanowi wyjątkową przestrzeń relaksu, która pozwala na ucieczkę od pędu codziennego życia. To miejsce, gdzie możemy głęboko odetchnąć i zanurzyć się w atmosferze spokoju i odprężenia. Wyposażone w jacuzzi, saunę czy wannę z hydromasażem, domowe spa oferuje nam możliwość regeneracji ciała i umysłu bez konieczności wychodzenia z domu. Tutaj możemy cieszyć się chwilą dla siebie, odpoczywając od trosk i problemów, w pełni skupiając się na własnym samopoczuciu. Jest to oaza spokoju, która pomaga nam odzyskać równowagę i przywrócić wewnętrzny spokój.

drewniana podłoga w pokoju spa

MINIMALIZM I PROSTA FORMA

Nowoczesne spa charakteryzują się minimalistycznym podejściem do projektowania. Bez względu na rozmiar pomieszczenia, prostota i elegancja stają się priorytetem. Pomieszczenie to może być przestronnym wnętrzem w apartamencie lub niewielkim pomieszczeniem w bloku mieszkalnym, ale w obu przypadkach może zwracać uwagę swoją ergonomią i ponadczasowym designem. Klasyczne zestawienie bieli i czerni, uważane za synonim nowoczesnego stylu, nadal cieszy się popularnością. Jednak projektanci coraz częściej eksperymentują z żywymi, intensywnymi kolorami, takimi jak czerwień, granat lub antracyt – takie barwy pomogą dodać naszemu spa charakteru. Szkło może być również głównym medium wyrazu artystycznego, a rury i instalacje wodociągowe stają się stylowymi detalami podkreślającymi charakter wnętrza.

PROJEKT JACUZZI W DOMU

Jeśli decydujemy się na jacuzzi w naszym pomieszczeniu spa, pierwszym krokiem jest odpowiednie zaprojektowanie miejsca, w którym będzie umieszczone. Należy dostosować instalację wodno – kanalizacyjną oraz zapewnić odpowiednią wentylację. Dzięki różnorodnym producentom, mamy szeroki wybór wanien z masażem. Już nie musimy ograniczać się do tradycyjnej, plastikowej balii w kształcie kwadratu. Nowoczesne jacuzzi można ciekawie zabudować, tak aby główną atrakcją była tafla wody i konstrukcja. Możemy umieścić wannę w podłodze albo stworzyć wokół niej platformę. Wybór kształtu również zależy od naszych indywidualnych upodobań – możemy wybrać kwadrat, okrąg, czy coś zupełnie innego. Niezwykle istotne jest, czy planujemy relaksować się sami, z partnerem, czy może mamy zamiar korzystać z jacuzzi podczas spotkań towarzyskich. Dlatego wybór wielkości i funkcji wanny jest istotny.

sauna opalana drewnem

ARANŻACJA DOMOWEJ SAUNY

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z sauny, to jej obecność w domu może przynieść wiele korzyści. Saunowanie ma długą historię jako sposób na relaks i poprawę zdrowia. W domu najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami saun – fińską i infrared. Niezależnie od wyboru, nie trzeba poświęcać na ten projekt wiele miejsca. Wystarczy umiejętne zaprojektowanie pomieszczenia, aby zmieścić saunę, nie wpływając negatywnie na całokształt aranżacji spa. Podobnie jak w przypadku jacuzzi, konieczne jest przygotowanie infrastruktury, takiej jak wentylacja i dostarczenie energii do kabiny sauny. Sauny są często wykończone drewnem, co dodaje im uroku. Wkomponowanie sauny w aranżację wnętrza znacząco podnosi standard i komfort życia. Jest to doskonały sposób na relaks, szczególnie jeśli połączymy go z odpowiednim oświetleniem i olejkami zapachowymi. Ciepło i wilgoć sauny pomagają zwalczać stres i zmęczenie, a także mają korzystny wpływ na cały organizm. Dodatkowo regularne korzystanie z sauny może przyspieszyć przemianę materii, poprawić krążenie krwi i oczyścić drogi oddechowe.

FUNKCJONALNY PODZIAŁ NA STREFY

To, co odróżnia salon kąpielowy od standardowej łazienki, to funkcjonalny podział na strefę kąpielową i relaksacyjną. W strefie kąpielowej znajdują się sanitariaty oraz wanna lub prysznic. W strefie relaksu możemy umieścić szafę, fotel i stolik kawowy – dodatkowo wprowadzenie roślinności do pomieszczenia stworzy atmosferę relaksu. Szklana ściana pomoże oddzielić obie dwie strefy, zachowując przy przestronność i dostęp światła. Szklane konstrukcje z profilami bezramowymi nadają wnętrzu lekkości, a eleganckie okucia pozwalają na montaż szklanej przegrody w stabilny i bezpieczny sposób.

kamienne jacuzzi

ARANŻACJA SPA W TWOIM DOMU

Aranżacja domowego spa ma wiele zalet – to, przede wszystkim, idealne miejsce relaksu i odprężenia. Dzięki projektowi i aranżacji przy wsparciu doświadczonego projektanta wnętrz z NARYSUJEMY Twój dom stanie się oazą spokoju. Projektanci wnętrz pomogą dostosować spa do Twoich potrzeb, tworząc unikalną przestrzeń do masażu, sauny lub jacuzzi. Dzięki nim zapewnisz sobie codzienny komfort i relaks w zaciszu własnego domu. Nasze usługi realizujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym wyróżnia się własne spa w domu od publicznych obiektów spa?

Domowe spa zapewnia prywatność i komfort, co jest trudne do osiągnięcia w publicznych miejscach tego typu.

Jakie są główne zalety posiadania domowego spa?      

To miejsce relaksu, regeneracji i odprężenia bez konieczności opuszczania domu.