JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE W STYLU NOWOCZESNYM?

wnętrze o białych ścianach

Funkcjonalny minimalizm

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, które zachwycą każdego miłośnika delikatnych wnętrz. Domy i mieszkania w nowoczesnym wydaniu pozbawione są przepychu, a ich funkcjonalność stawiana jest na pierwszym miejscu. We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym nie znajdziemy zbędnych ozdób czy intensywnych kolorów, które w nadmiernych ilościach mogą przytłaczać. Ten delikatny styl idealnie sprawdzi się w sypialniach, salonach, a także kuchniach i łazienkach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym. 

łózko w drewnianej ramie, lampy

Czym wyróżnia się styl nowoczesny? 

Styl nowoczesny charakteryzuje się otwartą przestrzenią, która daje poczucie lekkości i swobody. Na ścianach królują stonowane kolory, takie jak biel, czerń, szarość czy beż. W celu przełamania delikatnych barw można dodać pojedyncze dodatki, które mają żywy kolor. Należy jednak pamiętać, że styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm. Dodatki powinny być w prostych wzorach i ograniczonych ilościach. W stylu nowoczesnym najczęściej spotykane są wnętrza wykonane z:  

  • betonu,  
  • drewna,  
  • chromu,  
  • stali, 
  • szkła. 

Porządek i umiar

Styl nowoczesny to definicja porządku i umiaru. Odcina się grubą kreską od przesadnego dekorowania i upychania ponadprogramowych elementów wyposażenia. Ozdoby mogą dodawać wnętrzu elegancji, ale łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku. Dzięki niewielkiej liczbie elementów wyposażenia, mebli i dodatków sprzątanie w takim mieszkaniu jest znacznie łatwiejsze. Jest to jeden z wielu powodów, dlaczego tak wiele osób decyduje się na urządzenie wnętrza w tym stylu. 

granatowa sofa i fotele

Stylistyczne połączenia

Styl nowoczesny można łączyć z innymi stylami, co daje ciekawy i oryginalny efekt. Często spotykanym jest połączenie stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Ciepłe drewno, które jest charakterystycznym dodatkiem w stylu skandynawskim, idealnie pasuje do minimalizmu prezentowanego przez styl nowoczesny. Innym zestawieniem, które również zyskuje na popularności, jest styl loftowy i nowoczesny. Czarne dodatki, które są wyznacznikiem industrialnego stylu, dobrze współgrają z dużą przestrzenią, szarościami i minimalizmem. 

Sypialnia w stylu nowoczesnym 

Urządzając sypialnię w stylu nowoczesnym, należy kierować się minimalizmem i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się prostotą. Nie znajdziemy w nich mnóstwa mebli i innych gadżetów. Elementy wyposażenia muszą być praktyczne, a ich ustawienie powinno pozwalać na swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu. Styl ten charakteryzuje się również sporą przestrzenią. Możemy spotkać przeszklenia oraz dominację jasnych kolorów. Wszystko to sprawia, że pomieszczenie jest optycznie większe. Sypialnia to miejsce odpoczynku i regeneracji, dlatego warto zadbać o jej przytulność i ciepły klimat. Na ścianach królują odcienie ziemi, takie jak biel, beż brąz oraz szarość. Na podłogach dominuje drewno oraz beton. Materiałem, z jakiego wykonane są dodatki to często stal, która ma swoje zastosowanie również w stylu industrialnym. Kolejnym często wykorzystywanym materiałem jest drewno, które ociepla pomieszczenie. Wnętrze nowoczesnej sypialni jest proste, geometryczne, minimalistyczne i przestrzenne.  

jasne pomieszczenie z drewnianymi akcentami

Nowoczesny gabinet 

Biuro to miejsce, które nie może przytłaczać i rozpraszać. Gabinety w stylu nowoczesnym są proste, lekkie i przestrzenne. W aranżacji wnętrz w tym stylu unikamy intensywnych barw, które mogą przeszkadzać w skupieniu uwagi. W nowoczesnych biurach dominują odcienie bieli i szarości. Często spotykane są również betonowe dekoracje czy ściany z cegły. Jeśli nie satysfakcjonuje nas zimna kolorystyka, ciekawym rozwiązaniem jest przełamanie chłodnego wystroju jasnym drewnem, które sprawi, że klimat gabinetu będzie nieco cieplejszy, ale zostanie zachowany klimat surowości. Równie ciekawym dopełnieniem wystroju są kwiaty doniczkowe lub obrazy przedstawiające zielone pędy. Warto jednak podkreślić, że nowoczesny styl charakteryzuje się minimalizmem, przez co zbyt duża liczba dodatków może zaburzyć efekt końcowy wykończenia.  

Twoje wnętrze, nasza wizja!

Jeśli styl nowoczesny, minimalizm i prostota to coś, co odpowiada Twoim estetycznym preferencjom, skontaktuj się z nami. Nasz doświadczony zespół projektantów wnętrz z NARYSUJEMY to zespół fachowców, który pomoże Ci w wykreowaniu nowoczesnego wnetrza, które będzie spełnieniem Twoich marzeń. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.. 

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest styl nowoczesny?

Styl nowoczesny charakteryzuje się umiarem, minimalizmem i funkcjonalnością. Wszystkie elementy wyposażenia są dobrze przemyślane i dopasowane. Styl nowoczesny sprawdzi się zarówno w salonach, sypialniach, jak i w gabinetach czy łazienkach. 

Jak łączyć styl nowoczesny?

Styl nowoczesny jest niesamowicie praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na łączenie z wieloma innymi stylami. Idealnie sprawdzi się w połączeniu ze stylem skandynawskim, loftowym oraz rustykalnym. 

Jak wygląda salon w stylu nowoczesnym?

W takim salonie dominują naturalne, jasne kolory. Wnętrze jest przestrzenne i lekkie. Często można spotkać przeszklone elementy, które optycznie powiększają salon. Można dodać kilka mocnych kolorów, które będą ożywiać przestrzeń.