Projekt mieszkania w stylu nowoczesnym

granatowa sofa

Charakterystyka stylu nowoczesnego

Aranżacje mieszkań w stylu nowoczesnym kładą nacisk na prostotę i funkcjonalność, z jasnymi, stonowanymi kolorami i dużą ilością przestrzeni. Meble są minimalistyczne i zaprojektowane przede wszystkim z myślą o ich funkcjonalności, z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno, szkło i metal.

Oświetlenie jest zazwyczaj ledowe i subtelne, a dodatki są minimalne i skupiają się na dodaniu całości kontrastu kolorystycznego. Wnętrza są zaprojektowane tak, aby uwypuklić naturalne światło i przestrzeń, tworząc jednocześnie nowoczesną i elegancką atmosferę.

nowoczesna czarno-biała łazienka

Kolorystyka

Kolorystyka w aranżacji nowoczesnej skupia się na stonowanych, jasnych barwach, jak np.:

  • biel,
  • szary,
  • beż,
  • odcienie niebieskiego.

Kolory te są wybierane ze względu na ich neutralny wpływ na percepcję wnętrza, co pozwala na swobodną ekspozycję mebli i dodatków. Czasami dodatkowe barwy są wprowadzane w postaci akcentów, jak czerwone dodatki czy żółte ściany, aby dodać całości kontrastu. Ostatecznie, kolorystyka jest dopasowywana do indywidualnych preferencji i potrzeb, ale zawsze zachowując subtelne, stonowane i jasne tonacje.

nowoczesna, biała kuchnia

Materiały oraz faktury

Materiały i faktury w stylu nowoczesnym są wybierane ze względu na ich trwałość, funkcjonalność i naturalny wygląd. Często wykorzystywane materiały to drewno, szkło, metal, kamień i beton. Meble są zaprojektowane z prostymi liniami i geometrycznymi formami, z wykorzystaniem jednolitych powierzchni i gładkich faktur, między innymi jak lakierowane powierzchnie drewna czy gładka ceramika. Warto zauważyć, że wiele dodatków i akcesoriów w stylu nowoczesnym jest wytwarzanych z materiałów typu skóra czy plecionki.

Meble

Jak już wspomnieliśmy, meble charakteryzują się prostymi liniami, geometrycznymi formami i jednolitymi powierzchniami. Są często wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych i lakieruje się je na jednolity kolor. Szafy i komody mają minimalną ilość ozdób, a ich uchwyty i zawiasy są subtelne i dyskretne.

Sofy i fotele są zaprojektowane z wygodnymi, ergonomicznymi kształtami i są często pokryte skórą lub innymi trwałymi tkaninami. Stoliki kawowe i konsolowe wykonywane są ze szkła i metalu oraz charakteryzują się prostymi, geometrycznymi formami. W aranżacjach w stylu nowoczesnym meble są często zestawiane z dodatkami w postaci lamp i dywanów.

nowoczesna sypialnia z ozdobną tapetą na ścianie

Oświetlenie

Oświetlenie jest ważnym elementem mieszkania. Celem podczas urządzania wnętrza jest stworzenie jednakowego, ale jednocześnie elastycznego i funkcjonalnego oświetlenia. Światło punktowe pod postacią lamp wiszących i plafonów jest często wykorzystywane do rozświetlenia centralnych obszarów pomieszczenia. Lampy podłogowe i stołowe są używane do uzupełniania i wzmacniania rozświetlenia w określonych obszarach. We wnętrzach oświetlenie jest często zintegrowane z elementami wystroju. Warto zauważyć, że światło LED jest często wykorzystywane ze względu na jego energooszczędność i trwałość.

Dekoracje i dodatki

Dekoracje i dodatki są zazwyczaj proste i minimalistyczne. W tego typu aranżacjach rzadko stosuje się zdobienia, a raczej skupia się na funkcjonalności i estetyce.

Dodatki takie jak obrazy i fotografie są często wybierane w kolorze białym lub czarnym, a także w jasnych odcieniach szarości. Są one umieszczane na ścianach w prostych, często aluminiowych ramkach.

Inne dodatki w postaci zegarów, wazonów i doniczek, również są wybierane w zwykłych przestrzennych formach. Kolorystyka jest zazwyczaj jasna i stonowana, z wykorzystaniem odcieni szarości, bieli i czerni.

W pomieszczeniach ważne jest, aby dodatki były użytkowe i nie przeszkadzały w codziennym życiu. Wszystko to pozwala na stworzenie wyważonej i spójnej aranżacji, która jest jednocześnie estetyczna i funkcjonalna.

Projekt kuchni

Kuchnia w stylu nowoczesnym jest przestronna i pełna światła. Meble kuchenne są wybierane w jasnych kolorach, takich jak biel i szarość. Fronty mebli są gładkie i bez uchwytów, co dodaje im nowoczesnego wyglądu. Blaty kuchenne są często wykonane z surowców takich jak granit, marmur lub kompozyt, co zapewnia trwałość i łatwość utrzymania czystości.

Oświetlenie w kuchni jest równie ważne. Często stosuje się sufity podwieszane z punktowymi źródłami światła oraz oświetlenie pod szafkami i półkami.

Urządzenia AGD w kuchni są nowoczesne i zintegrowane, jak między innymi lodówka bez ramek, płyta indukcyjna i zmywarka. Wszystko to pozwala na stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni do gotowania i spożywania posiłków.

Unowocześnij swój dom

Jeśli planujesz odmienić aranżacje własnego mieszkania, zgłoś się do NARYSUJEMY. Nasi projektanci w pełni profesjonalnie wykonają dla ciebie kompletny projekt aranżacji mieszkania w wybranym stylu. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, ale z powodzeniem realizujemy zlecenia zdalnie na terenie całej Polski.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

JAKIE OŚWIETLENIE STOSUJE SIĘ W ARANŻACJI MIESZKANIA W STYLU NOWOCZESNYM?

W aranżacji mieszkania w stylu nowoczesnym stosuje się przede wszystkim funkcjonalne i minimalistyczne formy oświetlenia, takie jak prostokątne lub okrągłe lampy sufitowe, kinkiety i plafony. Często wybierane są też oświetlenia LED, które charakteryzuje się niskim poborem mocy i długą żywotnością.

JAKI RODZAJ UMEBLOWANIA STOSOWANY JEST W ARANŻACJI MIESZKANIA W STYLU NOWOCZESNYM?

W aranżacji mieszkania w stylu nowoczesnym stosuje się meble o prostych, minimalistycznych formach i jasnych, stonowanych kolorach. Materiały takie jak drewno, metal i szkło są często używane, aby nadać wnętrzu nowoczesny wygląd.