URZĄDZENIE POKOJU DLA NASTOLATKA

drewniany sufit, pokój na poddaszu

Wyposażenie pokoju dla nastolatka

Każdy nastolatek ma swój odrębny styl, więc zaczynając aranżację pomieszczenia, zapytajmy nasze dziecko, jakie meble oraz dodatki wybiera. Co musi się znaleźć na pewno w takim pokoju?

Biurko

Najważniejszym elementem pokoju nastolatka jest biurko, czyli miejsce do nauki, odrabiania lekcji. Warto, aby było zrobione z naturalnego drewna – jest to nieco większy wydatek, aczkolwiek posłuży na lata. Należy także zadbać o przechowywanie zeszytów oraz innych materiałów szkolnych – do tego celu najlepiej sprawdzą się pojemniki z przegródkami oraz szuflady.

pokój nastolatki, białe biurko, złota lampa stołowa

Krzesło

Krzesło jest bardzo istotnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na zdrowie użytkownika. W wieku szkolnym dzieci zaczynają dojrzewać, a co za tym idzie – kształtuje się postawa i rozrasta kręgosłup. Postawmy więc na model, który usztywni całe plecy oraz będzie miał funkcję regulacji wysokości.

Oświetlenie

Mówiliśmy wcześniej o młodym, rozwijającym się człowieku – nie zapominajmy więc o dobrym oświetleniu. Młodzież spędza dużo czasu przy książkach, a źle dobrane światło spowoduje pogorszenie wzroku nastolatka. Lampka umieszczona przy biurku to podstawa. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia do nauki – najlepszym rozwiązaniem będzie odcień neutralny.

niebieskie poduszki

Łóżko

Postawmy na wygodne łóżko z materacem oraz wysuwanym drugim miejscem do spania – w razie, gdyby nasza pociecha chciała zaprosić na noc przyjaciół. Warto rozważyć zakup małej lampki, którą można przyczepić do łóżka, aby wygodnie czytać w nim książki. Komfort zapewni również mała szafka obok łóżka oraz miękki zagłówek.

Kolory ścian

W tej kwestii należy zapytać głównego zainteresowanego o jego preferencje. Zabierzmy nastolatka do sklepu, gdzie może samodzielnie dobrać dla siebie kolor, który będzie mu odpowiadał. W sytuacji, gdy dziecko nie chce lub nie może się zdecydować, postawmy na klasyczne beże, biel lub jasne pastele.

Dodatki

Wybór dodatków zależy od wielu czynników, m.in.:

  • płci dziecka,
  • zainteresowań,
  • wielkości pokoju.

Znaczna część młodzieży lubi powiesić na ścianie plakaty ulubionego zespołu czy piłkarza. Ciekawym rozwiązaniem będzie również fototapeta. W pokoju dziewczyny mogą się znaleźć kolorowe poduszki, stojak na biżuterię, szkatułki oraz lustro. W pokoju dla chłopca zamontujmy mini kosz do rzutów, fotel w kształcie piłki czy wstawmy mini stół do piłkarzyków.

granatowy fotel, pokój nastolatka

PROJEKTY WNĘTRZ Z DBAŁOŚCIĄ O KAŻDY DETAL

Urządzając pokój dla nastolatka, warto dostosować meble oraz dodatki do potrzeb, jak i gustu dziecka. W tym wieku młodzież jest już bardzo samodzielna, co wiąże się z przemyślanymi decyzjami odnośnie do wyboru wyposażenia w pokoju – z pewnością czas na zabawki i infantylne wnętrza minął. Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalistów przy aranżacji pokoju lub szukasz inspiracji, firma NARYSUJEMY zapewni Ci fachowe doradztwo i dopilnuje każdego szczegółu. Oferujemy kompleksową obsługę na najwyższym poziomie oraz indywidualne podejście do klienta.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie łóżko wybrać do pokoju dla nastolatka?

Postawmy na wygodne łóżko z materacem oraz wysuwanym drugim miejscem do spania – w razie, gdyby nasza pociecha chciała zaprosić na noc przyjaciół.

Jakie dodatki do pokoju dla chłopca?

W pokoju dla chłopca możemy zamontować mini kosz do rzutów, fotel w kształcie piłki lub mini stół do piłkarzyków.

Jakie wybrać oświetlenie do pokoju dla nastolatka?

Młodzież spędza dużo czasu przy książkach, a źle dobrane światło spowoduje pogorszenie wzroku nastolatka. Lampka umieszczona przy biurku to podstawa. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia do nauki – najlepszym rozwiązaniem będzie odcień neutralny.

Jakie kolory ścian w pokoju dla nastolatka?

Zabierzmy nastolatka do sklepu, gdzie może samodzielnie dobrać dla siebie kolor, który będzie mu odpowiadał. W sytuacji, gdy dziecko nie chce lub nie może się zdecydować, postawmy na klasyczne beże, biel lub jasne pastele.