Image Alt

URZĄDZENIE POKOJU DLA NASTOLATKA

łóżko w wysuwaną skrzynią

Wyposażenie pokoju dla nastolatka

Każdy nastolatek ma swój odrębny styl, więc zaczynając aranżację pomieszczenia, zapytajmy nasze dziecko, jakie meble oraz dodatki wybiera. Co musi się znaleźć na pewno w takim pokoju?

Biurko

Najważniejszym elementem pokoju nastolatka jest biurko, czyli miejsce do nauki, odrabiania lekcji. Warto, aby było zrobione z naturalnego drewna – jest to nieco większy wydatek, aczkolwiek posłuży na lata. Należy także zadbać o przechowywanie zeszytów oraz innych materiałów szkolnych – do tego celu najlepiej sprawdzą się pojemniki z przegródkami oraz szuflady.

niebieska ściana, białe meble młodzieżowe

Krzesło

Krzesło jest bardzo istotnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na zdrowie użytkownika. W wieku szkolnym dzieci zaczynają dojrzewać, a co za tym idzie – kształtuje się postawa i rozrasta kręgosłup. Postawmy więc na model, który usztywni całe plecy oraz będzie miał funkcję regulacji wysokości.

Oświetlenie

Mówiliśmy wcześniej o młodym, rozwijającym się człowieku – nie zapominajmy więc o dobrym oświetleniu. Młodzież spędza dużo czasu przy książkach, a źle dobrane światło spowoduje pogorszenie wzroku nastolatka. Lampka umieszczona przy biurku to podstawa. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia do nauki – najlepszym rozwiązaniem będzie odcień neutralny.

różowe poduszki

Łóżko

Postawmy na wygodne łóżko z materacem oraz wysuwanym drugim miejscem do spania – w razie, gdyby nasza pociecha chciała zaprosić na noc przyjaciół. Warto rozważyć zakup małej lampki, którą można przyczepić do łóżka, aby wygodnie czytać w nim książki. Komfort zapewni również mała szafka obok łóżka oraz miękki zagłówek.

Kolory ścian

W tej kwestii należy zapytać głównego zainteresowanego o jego preferencje. Zabierzmy nastolatka do sklepu, gdzie może samodzielnie dobrać dla siebie kolor, który będzie mu odpowiadał. W sytuacji, gdy dziecko nie chce lub nie może się zdecydować, postawmy na klasyczne beże, biel lub jasne pastele.

Dodatki

Wybór dodatków zależy od wielu czynników, m.in.:

  • płci dziecka,
  • zainteresowań,
  • wielkości pokoju.

Znaczna część młodzieży lubi powiesić na ścianie plakaty ulubionego zespołu czy piłkarza. Ciekawym rozwiązaniem będzie również fototapeta. W pokoju dziewczyny mogą się znaleźć kolorowe poduszki, stojak na biżuterię, szkatułki oraz lustro. W pokoju dla chłopca zamontujmy mini kosz do rzutów, fotel w kształcie piłki czy wstawmy mini stół do piłkarzyków.

duże biurko, białe meble dla nastolatków

PROJEKTY WNĘTRZ Z DBAŁOŚCIĄ O KAŻDY DETAL

Urządzając pokój dla nastolatka, warto dostosować meble oraz dodatki do potrzeb, jak i gustu dziecka. W tym wieku młodzież jest już bardzo samodzielna, co wiąże się z przemyślanymi decyzjami odnośnie do wyboru wyposażenia w pokoju – z pewnością czas na zabawki i infantylne wnętrza minął. Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalistów przy aranżacji pokoju lub szukasz inspiracji, firma NARYSUJEMY zapewni Ci fachowe doradztwo i dopilnuje każdego szczegółu. Oferujemy kompleksową obsługę na najwyższym poziomie oraz indywidualne podejście do klienta.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie łóżko wybrać do pokoju dla nastolatka?

Postawmy na wygodne łóżko z materacem oraz wysuwanym drugim miejscem do spania – w razie, gdyby nasza pociecha chciała zaprosić na noc przyjaciół.

Jakie dodatki do pokoju dla chłopca?

W pokoju dla chłopca możemy zamontować mini kosz do rzutów, fotel w kształcie piłki lub mini stół do piłkarzyków.

Jakie wybrać oświetlenie do pokoju dla nastolatka?

Młodzież spędza dużo czasu przy książkach, a źle dobrane światło spowoduje pogorszenie wzroku nastolatka. Lampka umieszczona przy biurku to podstawa. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia do nauki – najlepszym rozwiązaniem będzie odcień neutralny.

Jakie kolory ścian w pokoju dla nastolatka?

Zabierzmy nastolatka do sklepu, gdzie może samodzielnie dobrać dla siebie kolor, który będzie mu odpowiadał. W sytuacji, gdy dziecko nie chce lub nie może się zdecydować, postawmy na klasyczne beże, biel lub jasne pastele.