TRENDY WNĘTRZARSKIE W ROKU 2023

nowoczesny salon z niebieskimi kanapami i owalnym drewnianym stolikiem

KOLOROWE SZKŁO, NAPRAWDĘ?

Rok 2023 zbliża się wielkimi krokami, dlatego przygotowaliśmy dla Was szybką listę, jakie trendy wnętrzarskie czekają na Was w przyszłości. Będzie to czas pełen niespodzianek i niespodziewanych pomysłów!

nowoczesny salon z kanapą w kolorze morskim i zegarem na ścianie

KOLORY

Nietypowe połączenia kolorystyczne, to pierwsze, co zauważymy w roku 2023. Będziemy zestawiać ze sobą chłodne i ciepłe barwy. Będzie to widoczne nie tylko w meblach, np. stolikach czy krzesłach, ale i w dodatkach, takich jak lampy czy dywany. Najmodniejsze duety to np.  pomarańczowy w kontraście z zielonym czy niebieskim. Tło naszych pomieszczeń, czyli ściany, będą zdecydowanie bardziej stonowane. Barwy neutralne nadal są w modzie, a więc kolory takie jak:

 • jasny beż,
 • jasny brąz,
 • śmietankowa, ciepła biel,

będą nadal dobrze wpasowywały się w nasze ściany. Stanowić będą bazę pod spokojne i neutralne wnętrza, jak i pod bardziej odważne aranżacje. Mogą być idealnym tłem  pod materiały takie jak:

 • kamień,
 • drewno,
 • wiklina.
mała kuchnia szaro niebieska prostokątny stół z obłymi krzesłami

MEBLE

W nadchodzącym sezonie producenci poszli w różnych kierunkach, ponieważ pojawiają się meble z kolorowego szkła czy tworzyw recyklingowych. Były to nie tylko meble, takie jak stoliki kawowe czy półki, lecz także stoły jadalniane. Projektanci starali się stworzyć meble, które  sprzyjały komfortowi mieszkańców.

Do neutralnych wnętrz i ekologii dołączyły propozycje z materiałów naturalnych, takich jak:

 • kamień,
 • wełna,
 • wiklina,
 • drewno.

Ich faktura i możliwość odczuwania podczas użytkowania pozwala skupić się na bliskości i realności tego, czym się otaczamy. Producenci i projektanci tworzą meble umożliwiające nie tylko pracę zdalną, ale i oddzielenie życia zawodowego od prywatnej, w tym wypoczynkowej przestrzeni. Na mediolańskich targach można było zauważyć szafy o zaokrąglonych krawędziach czy biura domowe zamykane w kapsułach.

Wśród trendów wnętrzarskich modna będzie tak bardzo potrzebna nam dziś ekologia, więc recykling wśród mebli i dodatków będzie jak najbardziej na “tak”.

niebieska sofa, lamele, żółte fotele

OBŁOŚCI I OSTRE KĄTY

To trend, który pojawił się w ostatnich sezonach — ostre kąty połączone z obłymi. Dzięki zastosowaniu miękkich linii w projektowaniu wnętrz nasze pomieszczenia  mogą upodobnić się do jamy niedźwiedzia czy dziupli ptaka. Naturalne skojarzenia są jak najbardziej na miejscu, a płynne kształty pozwalają na zbliżenie wnętrz do natury.

Zaokrąglone będą różne meble, zaczynając od stołów, na meblach wypoczynkowych kończąc. Będą one na bazie koła lub półkola. Również meble kuchenne zostaną objęte tym trendem. Zaokrąglone będą blaty i uchwyty, ale też widziane w zeszłych sezonach wyspy kuchenne. Dzięki obłościom i miękkim materiałom wnętrza staną się przytulne. Kojąc zmysły, modne wnętrza będą urządzone zaokrąglonymi meblami oraz wykończone  podobnymi w kształtach  ścianami i dodatkami.

KOCHAMY TO CO ROBIMY

Jeśli lubisz otaczać się wnętrzem, które zawsze jest modne i jednocześnie oryginalne — skontaktuj się z NARYSUJEMY. Nasz zespół profesjonalistów zadba o jego wygląd! Realizujemy projekty online na terenie całego kraju.