JAK ZAMIENIĆ PODDASZE W PIĘKNE WNĘTRZE

pokój na poddaszu, drewniana podłoga

ARANŻACJA PODDASZA

Każdy kto mieszka w piętrowym domu, wie jak ciężko wymyślić właściwe przeznaczenie dla poddasza ze skosami. Nie chcemy, żeby służyło nam za graciarnię i marnowało przestrzeń, która mogłaby być lepiej wykorzystana. Pokażemy Wam jak wiele jest możliwości na zagospodarowanie poddasza i jak dzięki niemu zyskać nową przestrzeń.

Garderoba

Jest ona spełnieniem marzeń każdej kobiety kochającej modę, a poddasze jest na to idealnym miejscem. Idealnie sprawdzą się tu szafy na wymiar, których próżno jednak szukać w w tradycyjnych sieciówkach. Bliżej skosu wygodniej będzie trzymać ubrania sezonowe, których aktualnie nie potrzebujemy, zaś na wyższej stronie ubrania codzienne. Bardzo dobrze sprawdzą się tu jasne fronty najlepiej w bielach lub delikatnych brązach. Dzięki nim niski stopień jasności nie będzie już tak dokuczliwy. Jeżeli poddasze posiada prostą ścianę, lustro będzie dobrym rozwiązaniem – pomoże w doborze najlepszych stylizacji. Mała pufa lub fotel w stylu glamour doda klasy i szyku całemu pomieszczeniu, a dodatkowo będzie bardzo funkcjonalnym meblem.

sypialnia na poddaszu

Miejsce pracy – gabinet

Będzie to znakomite rozwiązanie, ze względu na to, że będzie on z dala od najczęściej odwiedzanych miejsc w domu – czyli salonu i kuchni. Dzięki oknom dachowym jest tam bardzo jasno, co ułatwia skupienie i pomaga w wykonywaniu zamierzonej pracy. Szczególnie będzie to pomocne przy pracy zdalnej, która w dzisiejszych czasach stała się bardzo popularna – dobrze urządzone poddasze to idealne miejsce do efektywnej pracy typu home office. Dobrym pomysłem będzie urządzenie miejsca praca w innym stylu niż reszta domu – wtedy osiągniemy wyraźne oddzielenie przestrzeni prywatnej od zawodowej.

Biurko pod oknem zapewni odpowiednie oświetlenie, zaś jasne meble idealnie dopełnią przestrzeń. Na drugiej ścianie można ustawić biblioteczkę, która stworzy idealne wnętrze prywatnego gabinetu.

Przytulna sypialnia

Przez skosy, które znajdują się na poddaszach, pomieszczenie mocno się zmniejsza – to przestrzeń idealna również na sypialnię. Nie potrzebujemy na nią wiele miejsca, aby było to wnętrze ciepłe i przytulne. Łóżko pod oknami dachowymi może być dobrym rozwiązaniem, ze względu na dużą ilość naturalnego światła słonecznego. Pod ścianą ze skosami można umieścić szafki ze schowkami, takie miejsce zawsze się przyda w naszych domach np. na walizki lub rzadziej używane rzeczy.

duże kute łóżko, ceglana ściana

Dziecięcy pokój

Ze względu na niższy sufit umieszczony przy skosach, urządzony tam pokój będzie idealnie przystosowany do potrzeb dzieci. Małe łóżko zmieści się tam bez problemu, a biurko będzie spełniało swoje funkcje przy oknie dachowym – dzięki temu zapewnimy odpowiednie, naturalne oświetlenie. W wyposażeniu pokoju dziecięcego warto uwzględnić wygodną sofę lub fotel. Jeśli konstrukcja pozwala na zamontowanie belek przy suficie, to niepowtarzalna okazja do uatrakcyjnienia pokoju huśtawką – świetna zabawa gwarantowana! Bajkowe obrazy lub kolorowe fotografie ocieplą i dodadzą uroku w dziecięcej przestrzeni.

Stawiajmy na funkcjonalność

Niezależnie od tego, na jaki pokój się zdecydujemy, postawmy na ergonomiczne wnętrza. Przez skośne ściany metraż jest już nieco ograniczony, dlatego warto zadbać o funkcjonalne meble. Oto kilka naszych porad:

  • Nie stawiajmy łóżka pod ścianą, jeśli poddasze posiada niskie skosy.
  • W przypadku niskiego poddasza, warto pomyśleć o wstawieniu szafek, będących idealnym miejscem do przechowywania.

Jasne oświetlenie

Z reguły poddasze to miejsce o niewielkim metrażu, dlatego tak ważne jest tutaj oświetlenie – może ono optycznie je powiększyć. Sprawdzą się także oprawy punktowe, wypuszczane albo projektory. Doskonałym wyborem są jasne ściany – beże, biele i szarości. Taka kolorystyka nie tylko ociepli panujący we wnętrzu klimat, ale również nada mu przestronności. Wybór ciemnych barw nie jest wykluczony. Ważne jest jednak, aby postawić na wyrazisty kolor na jednej ścianie, a na pozostałych zdecydować się na jaśniejsze odcienie – dzięki temu unikniemy przytłoczenia wnętrza.

szare meble kuchenne, belki sufitowe

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA W PIĘKNYCH WNĘTRZACH

Jak widać z poddaszem można wiele zdziałać. Sprawdzi się tam wiele pokoi i nie trzeba się ograniczać. Każdy mieszkaniec domu z poddaszem znajdzie na nim swoją przestrzeń. Pamiętajmy o dobrym rozmieszczeniu mebli i mądrze przemyślmy czego na nim potrzebujemy. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem NARYSUJEMY, który pomoże w aranżacji nawet problematycznego poddasza!