Image Alt

PRZESZKLONE MEBLE – FUNKCJONALNOŚĆ I STYL

przeszklone szafki kuchenne

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Meble z przeszkleniem stanowią wszechstronny element wyposażenia. Charakteryzują się zarówno praktycznym zastosowaniem, jak i estetycznym wyglądem, który doskonale komponuje się w salonie, jadalni, kuchni czy sypialni. Podstawowym elementem konstrukcji tego typu mebli jest szklana gablota, która eksponuje wnętrze. Jednak meble te mogą zawierać również inne moduły, takie jak szafki z drzwiczkami, szuflady lub otwarte półki. Ich różnorodność w zakresie formy pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w przestrzeni domowej i dostosowanie do indywidualnych potrzeb domowników.

WSZECHSTRONNE WITRYNY

Witryny z przeszkleniem to wszechstronne i eleganckie meble, przypominające zarówno regały, jak i komody. Ich wysoka, wąska lub szeroka konstrukcja z dużymi gablotami za szkłem sprawia, że idealnie sprawdzają się jako domowe biblioteczki czy miejsca do przechowywania drogocennych bibelotów, dekoracji i pamiątek rodzinnych. Witryny z pełnymi przeszkleniami bądź te uzupełnione o szuflady i szafki dolne, pozwalają na doskonałą ekspozycję przechowywanych przedmiotów, jednocześnie chroniąc je przed kurzem, zabrudzeniami oraz dostępem dzieci i zwierząt domowych.

Meble z przeszkleniem mogą również przypominać wyglądem komody, lecz takie modele są niższe od typowych witryn regałowych – tutaj przeszklenie stanowi dodatek do innych modułów, takich jak szafki czy szuflady. Meble tego typu doskonale nadają się do salonu, gdzie służą jako praktyczne miejsca do przechowywania i prezentacji domowych skarbów. Mogą być także funkcjonalnym uzupełnieniem w sypialni lub alternatywą dla klasycznych kredensów.

PRZESZKLENIA KREDENSÓW 

Kredensy należą do istotnej kategorii mebli z przeszkleniem. Są umieszczane w jadalniach i kuchniach. Służą do przechowywania narzędzi, utensyliów oraz bielizny stołowej w zamkniętych modułach, jednocześnie umożliwiając eksponowanie naczyń w przeszklonych gablotach. Warto zauważyć, że nowoczesne kredensy mogą znaleźć swoje zastosowanie również w salonie, stanowiąc ciekawą alternatywę dla komód.

Przeszklenia kredensów to doskonałe miejsca nie tylko do prezentowania wytwornych serwisów kawowych czy eleganckich zastaw stołowych, ale również do eksponowania drobnych bibelotów, pamiątek i zdjęć. Dobrze dobrany kredens może również pełnić funkcję zastępującą barek, umożliwiając eksponowanie eleganckiego szkła czy kolekcji wysokiej jakości trunków.

SZAFKI WISZĄCE

Szafki wiszące z przeszkleniem, chociaż najczęściej kojarzone z meblami kuchennymi, sprawdzają się również znakomicie w wielu innych miejscach. Ich wielką zaletą jest efektywne wykorzystanie przestrzeni, szczególnie na niewielkich metrażach. Meble te stanowią alternatywę zarówno dla klasycznych półek, jak i większych części wyposażenia.

W małej jadalni z powodzeniem mogą zastąpić kredens – zawieszone wysoko nie zajmą miejsca przy podłodze, umożliwiając eksponowanie szkła, porcelany i innych naczyń. W salonie lub sypialni doskonale uzupełniają stojące meble, umożliwiając wykorzystanie całej powierzchni ściany. Nawet w niewielkim pomieszczeniu pozwalają na stworzenie funkcjonalnej aranżacji oraz zapewniają pojemną przestrzeń do przechowywania i ekspozycji.

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

Meble z przeszkleniem to nie tylko estetyczne dodatki do wystroju wnętrz, ale także elementy praktyczne i funkcjonalne. Jedną z najważniejszych zalet mebli z przeszkleniem jest ochrona ich zawartości przed zabrudzeniem To szczególnie istotne, zwłaszcza jeżeli chodzi o drobne bibeloty oraz książki, których czyszczenie może być trudne i czasochłonne.

Kolejną korzyścią jest zabezpieczenie naszych eksponatów przed dostępem małych dzieci i zwierząt domowych. Meble z przeszkleniami są również niezwykle estetycznym i atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrz. Wykonane z dbałością o szczegóły, z najlepszej jakości drewna i szkła, prezentują się niezwykle stylowo. Meble z przeszkleniami przyciągają wzrok, skupiając go na ekspozycji pamiątek i dekoracji, a umieszczone za szkłem przedmioty nabierają prestiżowego wyrazu. 

ODPOWIEDNI WYBÓR

Właściwy wybór mebli z przeszkleniem wiąże się z kilkoma istotnymi aspektami. Należą do nich:

  • staranne przemyślenie ich roli w domu,
  • wybór elementów do ekspozycji w gablocie,
  • zadbanie o efektywne wykorzystanie wszystkich modułów mebli – gablot, szuflad i szafek,
  • zwrócenie uwagi na trwałość i solidne wykonanie mebli,
  • dobór odpowiedniego materiału, z którego są wykonane,
  • zadbanie o wysoką jakość szkła,
  • zwrócenie uwagi na konstrukcję mebli.
cegła na ścianie

PROFESJONALNE ARANŻACJE

Zdecyduj się na aranżację wnętrza Twojego domu z pomocą doświadczonego projektanta z NARYSUJEMY. Pomożemy Ci w stworzeniu projektu z wykorzystaniem mebli z przeszkleniem, które w estetyczny i funkcjonalny sposób zaaranżują przestrzeń Twojego domu i pomogą wyeksponować Twoje ulubione przedmioty. Z nami wykreujesz wnętrze, które spełni Twoje najskrytsze marzenia!  Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie są typy mebli z przeszkleniem?

Na meble z przeszkleniem składają się witryny, kredensy, szafki wiszące oraz modele przypominające komody.

Gdzie znajdują zastosowanie szafki wiszące z przeszkleniem?

Szafki wiszące z przeszkleniem sprawdzają się w kuchni, ale także w innych pomieszczeniach jako alternatywa dla klasycznych półek czy większych mebli. Są one idealne na małych metrażach, umożliwiając ekspozycję naczyń, porcelany czy elementów szklanych.