Image Alt

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ W STYLU ANGIELSKIM

przestronne wnętrze kuchni

ODKRYJ STYL ANGIELSKI W WNĘTRZACH

Styl angielski w aranżacji wnętrz to przede wszystkim wyrazista elegancja i powiew brytyjskiego klimatu, który może być obecny nawet w polskich domach. Warto poznać charakterystyczne elementy tego stylu, które sprawią, że wnętrza urządzone w stylu angielskim będą przypominać nam atmosferę z serialu Downton Abbey. W tym artykule przyjrzymy się głównym cechom stylu angielskiego oraz podpowiemy, jak można go wprowadzić do swojego wnętrza.

ELEGANCJA I WYSOKA JAKOŚĆ MATERIAŁÓW

Charakterystyczną cechą wnętrz w stylu angielskim jest niezwykła elegancja i dbałość o szczegóły. Ten trend wnętrzarski nawiązuje do wiejskich i podmiejskich domów z epoki wiktoriańskiej. Współczesne wnętrza urządzone w stylu angielskim zachowują tę elegancję i staranność w wyborze materiałów oraz dekoracji.

EWOLUCJA STYLU ANGIELSKIEGO

Styl angielski w aranżacji wnętrz przeszedł wiele zmian na przestrzeni lat. Początkowo charakteryzował się wysoką jakością materiałów i bogactwem wzorów oraz faktur. Współczesne wnętrza w stylu angielskim kontynuują tę tradycję, ale z czasem styl stał się bardziej eklektyczny, czerpiąc inspirację z różnych epok i trendów wnętrzarskich. Możemy wyróżnić także odmiany stylu angielskiego, takie jak styl cottage, który nawiązuje do wiejskich brytyjskich domów.

drewniana podłoga

WYKOŃCZENIE ŚCIAN I BOAZERIA

Wystrój ścian odgrywa kluczową rolę w stylu angielskim. W wielu brytyjskich pomieszczeniach ściany pokryte są drewnianą okładziną, znaną jako angielska boazeria. To drewniane panele, które sięgają od podłogi do połowy ściany i często są białe lub ciemnobrązowe. Ich faktura jest elegancka i nawiązuje do wnętrz pałacowych z XVIII wieku. Warto również zwrócić uwagę na tapety, które są często używane do ozdabiania ścian w stylu angielskim. Tapety te są zazwyczaj bogato zdobione wzorami kwiatowymi lub geometrycznymi. Kolorystyka tapet jest stonowana i ogranicza się do trzech podstawowych kolorów.

MASYWNE MEBLE Z DREWNA

Meble odgrywają istotną rolę w aranżacji wnętrz w stylu angielskim. Zazwyczaj charakteryzują się masywnym wyglądem i są często wykonane z ciemnego, egzotycznego drewna. Duże regały, które pokrywają całe ściany, są typowym elementem wnętrz w stylu angielskim. Biblioteczka pełna książek to nie tylko ozdoba, ale także praktyczny element wystroju. Meble w stylu angielskim mogą również łączyć w sobie elementy stylu klasycznego i shabby chic, co nadaje im wyjątkowego charakteru.

SOFA CHESTERFIELD I MEBLE TAPICEROWANE

Ikoną stylu angielskiego jest niewątpliwie sofa chesterfield. Ten rozpoznawalny mebel zachwyca zarówno wygodą, jak i stylem. Sofy Chesterfield są często obite elegancką tapicerką i ozdobione poduszkami dekoracyjnymi. Tapicerowane meble są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i można je znaleźć w wielu pomieszczeniach w stylu angielskim.

kolorowe dekoracje

DEKORACJE I DODATKI

Dekoracje odgrywają kluczową rolę w tworzeniu atmosfery stylu angielskiego. Na ścianach można znaleźć liczne obrazy, portrety, a także ozdobne ramki. Długie zasłony są charakterystyczne dla brytyjskich wnętrz i dodają im elegancji. Na półkach i komodach znajdują się figurki, naczynia ceramiczne i inne dekoracje. Zastawa stołowa jest często eksponowana za szklanymi witrynami. Wszystkie te drobne elementy tworzą wyjątkowy charakter wnętrz w stylu angielskim.

Kilka głównych elementów stylu angielskiego w aranżacji wnętrz:

  • klasyczne meble,
  • tapicerowane meble,
  • stylizowane dodatki,
  • kolorystyka,
  • klasyczne wzory,
  • kominek,
  • drewniana podłoga,
  • wygodne meble,
  • dodatki z duszą.

SALON W STYLU ANGIELSKIM

Salon w stylu angielskim to miejsce, które emanuje wytwornością i elegancją. Kominek jest często centralnym punktem salonu, a wokół niego można znaleźć wiele dodatków, takich jak świeczki, posążki czy figurki. Duże biblioteczki wypełnione książkami są charakterystyczne dla salonów w stylu angielskim. To miejsce, w którym można się zrelaksować i oddać lekturze.

kabina prysznicowa

KUCHNIA I ŁAZIENKA W STYLU ANGIELSKIM

W kuchni w stylu angielskim dominują jasne i pastelowe kolory. Szafki kuchenne są często ozdobione wzorami i fakturami, a drewniana okładzina naścienna dodaje uroku. Łazienki w stylu angielskim utrzymane są w podobnej estetyce, z jasnymi odcieniami i elegancką armaturą. Wolnostojąca wanna z ozdobnymi nóżkami to charakterystyczny element tego stylu.

TWÓJ PROJEKT, NASZA PASJA!

Styl angielski to klasyczny design, który wnosi harmonię, elegancję i wygodę do każdego pomieszczenia. Nasi doświadczeni projektanci z NARYSUJEMY specjalizują się w aranżacji wnętrz, która może stać się spełnieniem najśmielszych marzeń o wykreowaniu brytyjskiej przestrzeni w domu. Z pomocą naszego zespołu, Twój projekt stanie się rzeczywistością. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym charakteryzuje się styl angielski w aranżacji wnętrz?

Styl angielski w aranżacji wnętrz wyróżnia się dużą elegancją. Jest wyrafinowanym, klasycznym i przytulnym sposobem urządzania przestrzeni.

Co to jest "angielska boazeria" i jakie jest jej znaczenie w stylu angielskim?

To drewniane panele na ścianach, które nadają elegancji i nawiązują do wnętrz pałacowych.

Jakie są typowe wzory i kolory tapet w stylu angielskim?

Tapety są bogato zdobione wzorami kwiatowymi lub geometrycznymi, a kolory są zwykle stonowane.

Jaki mebel jest ikoną stylu angielskiego?

Sofa Chesterfield jest ikoną tego stylu. Charakteryzuje ją wygoda i elegancja.