NAJMODNIEJSZE ARANŻACJE W 2023 ROKU

nowoczesny, jasny salon

WNĘTRZA 2023

Każdy rok wnosi do aranżacji swoje trendy, są to zarówno odświeżone style sprzed lat z odrobiną nowoczesności, jak i zupełne nowości wnętrzarskie. Czego możemy się spodziewać w mieszkaniach projektowanych w 2023 roku? 

W ostatnich latach dla wielu z nas miejsce zamieszkania stanowiło główny punkt życia, co przyczyniło się do przywiązywania większej wagi nie tylko do wyglądu, ale również wielofunkcyjności wnętrz. Domowe biura czy siłownie zaczęły zyskiwać na popularności, natomiast krzykliwe przestrzenie zastępują stonowane aranżacje pozwalające odnaleźć wewnętrzny spokój.  

łazienka spa
1

DOMOWE SPA

W bieżącym roku relaks i wewnętrzne wyciszenie zdominowały pozostałe potrzeby. Duża ilość zmian i stresu na pierwszy plan wysunęła chęć zadbania o kruchą psychikę i osiągnięcia harmonii. Prawdziwą oazę spokoju odnajdziemy w pokoju kąpielowym lub łazience, które przemienimy w domowy salon odnowy. Pokoje gościnne zaczną pełnić funkcję nie tylko przyjmowania najbliższych, ale również zamienią się w miejsce, które posłuży do medytacji i kontemplacji. W związku z dużą potrzebą odbudowania wewnętrznego spokoju, akcenty wellness będą nieodzownym elementem w wyposażeniu mieszkań. Zapachowe świece oraz nastrojowe oświetlenie zadbają o ukojenie zszarganych nerwów. 

EKOLOGIA

Dostęp do jak największej ilości światła słonecznego będzie charakteryzował najmodniejsze wnętrza 2023 roku. Okna będą zajmowały większą część ściany, a w niektórych projektach nawet je zastąpią. Naturalne oświetlenie wprawi mieszkańców w dobry nastrój, a także pozytywnie wpłynie na jakość snu oraz poprawi koncentrację. Oprócz prozdrowotnych właściwości promienie słoneczne rozświetlą i uatrakcyjnią naszą aranżację, a także pozwolą bujnie rosnąć kwiatom, które umieścimy w swoim otoczeniu. Wprowadzenie stylu urban jungle do wnętrz, czyli nurtu opartego na życiu wśród natury i roślin, poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach, pomoże pozbyć się toksyn oraz pleśni, a także sprawi, że mimo panującej za oknem jesiennej pluchy będziemy mogli nacieszyć oko zachwycającymi kwiatami.  

salon z dużym oknem

PRZODUJĄCE STYLE

W bieżącym roku mamy do wyboru dwa dominujące trendy, które są zupełnym przeciwieństwem. Z jednej strony pojawia się styl zainspirowany epoką wiktoriańską i modą na Wielką Brytanię, który charakteryzuje ciemne drewno, meble z recyklingu oraz antyki, z drugiej zaś – jasny i przytulny nurt japandi, w którym nie może zabraknąć obłych kształtów. 

Dominujące style 2023 roku i ich elementy charakterystyczne 

Wiktoriański 

Japandi 

 • drewniane meble i podłogi,
 • dywany z orientalnymi wzorami,
 • boazeria,
 • tapety w intensywnych kolorach,
 • różnorodne oświetlenie,
 • motywy roślinne,
 • bibeloty,
 • duże lustra,
 • intensywne kolory: czerwień, fiolet, zieleń, burgund, złoto, żółć.
 • smukłe meble o lekkiej formie,
 • oszczędne, przemyślane sprzęty,
 • naturalne materiały: rattan, bambus, kamień, wiklina, drewno,
 • zamknięte formy,
 • oświetlenie budujące nastrój,
 • przestronne wnętrza,
 • efektowne rośliny,
 • oryginalne dekoracje,
 • stonowane barwy: beże, biel, kolory ziemi.

WIELOFUNKCYJNE POMIESZCZENIA

Funkcjonalna przestrzeń króluje w najnowszych aranżacjach. Wnętrza pełniące tylko jedną funkcję odchodzą w zapomnienie. I tak łazienka zaczyna odgrywać rolę domowej sauny, gabinet zamienia się w niewielką siłownię, a jadalnia w podręczną biblioteką. W 2023 roku nie liczy się tylko styl, ale przede wszystkim wygoda i samowystarczalność. 

ściana pełna ramek

MODNA ŚCIANA

W najnowszych aranżacjach nie tylko wnętrze będzie ukazywało osobowość właściciela, ale również ściana. Tylko od nas zależy, czy umieścimy na niej ozdobne talerze, kolekcjonerskie modele aut, czy obrazy. Cel jest jeden – ściana ma bezwzględnie przyciągać wzrok. Chcąc dodać mieszkaniu elegancji i wytworności, warto postawić dużą, zabudowaną biblioteczkę. Bujna roślinność piętrząca się ku sufitowi pozwoli ukazać ważną rolę natury w życiu domowników. W wyrażeniu siebie poprzez zaaranżowanie tej niecodziennej ozdoby ogranicza nas tylko wyobraźnia. Oryginalna ściana może posłużyć nam nie tylko w celu zrobienia zdjęć w nietuzinkowym otoczeniu, ale również nie ma przeszkód, aby wykorzystać ją jako tło do służbowych wideokonferencji. 

Stwórz unikalne wnętrze

Mimo że najmodniejsze aranżacje będzie charakteryzowała harmonia i spokój, to nawet osoby, które skrywają w sobie nutkę szaleństwa, będą miały okazję wyrazić się poprzez swoje wnętrza. Różnorodność tegorocznych trendów może przysporzyć nie lada problemy w odpowiednim doborze sprzętów i wprowadzić niepotrzebny zamęt w pomieszczeniach. Jeżeli chcemy uniknąć bałaganu w naszych aranżacjach, warto skorzystać z pomocy zespołu NARYSUJEMY, w którego skład wchodzą profesjonalni projektanci chętni do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspólnie z Tobą stworzyć dom spełniający marzenia jego użytkowników. 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku?

Trend japandi oraz nurt z Wielkiej Brytanii zawładną naszymi wnętrzami. Wprowadzą spokój i harmonię, zachwycając nową odsłoną minimalizmu. Królować bez zmian będą odcienie beżu, zieleni i brązu. 

Jakie materiały zawładną mieszkaniami w 2023 roku?

Moda na ochronę środowiska nie przemija. W tym sezonie królować będą ekologiczne materiały, takie jak: bambus, rattan, drewno, bawełna czy len. Tak jak w ubiegłych latach, powodzeniem będą cieszyły się również używane meble.