MAGENTA JAKO KOLOR 2023 ROKU

kolor roku 2023 w mieszkaniu

KOLOR MAGENTA – CECHY

Popularność danej barwy w konkretnym roku podyktowana jest przez znaną firmę przemysłu poligraficznego, jaką jest Instytut Pantone (Pantone Color Institute). Viva Magenta jest swoistym kompromisem między zimną a ciepłą tonacją kolorystyczną, która zachwyca swą wyrazistością jako pochodna fuksji i fioletu. Inspiracja naturalnym barwnikiem, mianowicie czerwienią koszenili, ewoluowała, by kolor Viva Magenta stał się topową barwą 2023 roku. Doczekała się nawet awangardowego miana „pięści w aksamitnej rękawiczce”, które nadała mu sama dyrektorka wykonawcza Instytutu Pantone. Symbolizuje pewną nietypową i kontrastową opcję, będącą na skraju dwóch światów – natury oraz digitalu.

biały stół w jadalni

IDEALNE KONTRASTY I ZESTAWIENIA BARW

Doskonałym połączeniem z Viva Magentą jest pudrowy róż oraz jego odcienie przygaszone szarością. Mamy wybór, począwszy od chromatycznych zestawień oscylujących w podobnym przedziale barw, po bardziej wyraziste kontrasty. Warianty kolorystyczne są różne, w zależności od potrzeb możemy wybrać jedną z 4 propozycji zestawień barw i są one następujące:

  • Equilibrium – pomarańcza, róż, fiolet, szarość,
  • Reseonance – brąz, zieleń, turkus, ciemny fiolet,
  • Famili Ties – różne tonacje magenty połączonej z różem oraz brązem,
  • Ignite – pudrowy róż, błękit przełamany szarością, khaki.

Idealnym połączeniem podkreślającym wytworną elegancję barwy jest biel, Viva Magenta nabiera wyrafinowanego smaku i właściwego sobie charakteru.

ZNACZENIE KOLORU VIVA MAGENTA

Ma napawać kreatywnością i wyzwalać twórcze myślenie. Energetyzuje, nadaje optymizmu i zachęca na przychylniejsze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość oraz sprzyja eksperymentowaniu. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które epatują ekskluzywnością, warto uzupełnić wtedy aranżację o czarne elementy – niezależnie czy byłyby to meble, czy tylko detale jako dekoracje. Viva Magenta jest nieprzytłaczającym i nieagresywnym kolorem, który jest wręcz wibrującą fuzją niebieskich i czerwonych tonacji, tak aby pozostał formą pośrednią pomiędzy nimi. Dedykowany osobom, które preferują awangardowe i wyraziste rozwiązania.

ZASTOSOWANIE VIVA MAGENTA

Ten topowy kolor pozwala na wiele zastosowań – nie tylko w przypadku ścian i mebli, a także jako opcja płytek podłogowych (płytki patchworkowe i lastryko jako awangardowa wersja magenty). Jeśli potrzebujemy zastosować kolor Viva Magenta na większych powierzchniach w przypadku dekoracji, to trafnym wyborem będą zasłony lub dywan. Doskonałym rozwiązaniem są także tapicerki mebli tej barwy, a także modne ostatnimi czasy panele tapicerowane, które wydobywają urok koloru Viva Magenta i nadają klasy wnętrzu (alternatywą może być także tapeta). Jeśli preferujemy stonowaną kolorystykę, warto wybrać wariant bazujący tylko na dodatkach w tej energetyzującej barwie, tj. wazon lub dekoracyjne tekstylia, np. poszewki na poduszki, koce lub narzuty.

sofa w kolorze magenta

W SKRÓCIE O KOLORZE VIVA MAGENTA

Kolor Viva Magenta charakteryzują następujące cechy:

  • wyzwala kreatywność, twórcze myślenie, optymizm i dodaje energii,
  • podkreśla finezję i wysoki standard wnętrz,
  • posiada szeroką gamę barw, z którymi można go łączyć,
  • dedykowany praktycznie każdej powierzchni w mieszkaniu, meblom, a także dodatkom dekoracyjnym,
  • dla nietuzinkowych osób, które lubią odważne kolory i ich zestawienia,
  • swobodnie można łączyć kolor Viva Magenta ze stylem eklektycznym, klasycznym, nowoczesnym, glamour, a także vintage.
beżowa nowoczesna sofa

ZAPROJEKTUJ SWOJE WNĘTRZE Z NAMI

NARYSUJEMY znani jako wysokiej klasy zespół prawdziwych pasjonatów wnętrz i profesjonalistów tworzą niesamowite projekty, które zawsze spełniają Wasze oczekiwania! Zasugerujemy, jak komponować właściwie i zgodnie z trendami, tak aby mieszkanie olśniewało swym designem. Skontaktuj się z Nami!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki jest kolor Viva Magenta?

Tworzony poprzez swoistą fuzję różu (fuksji) i fioletu, na pograniczu ciepłych i zimnych tonacji, by stworzyć wyrafinowaną i energetyczną opcję kolorystyczną dla ludzi ceniących awangardę i wyrazistość. Topowy kolor 2023 roku stał się najgorętszym trendem wnętrzarskim na ten sezon.

Jakie barwy zestawiać z kolorem Viva Magenta?

Punktem wyjścia są monochromatyczne zestawienia w podobnej kolorystyce, poprzez odcienie szarości, zieleń, khaki, a skończywszy na czystej bieli. Dla osób ceniących wysokie standardy i ekskluzywność mieszkania zaleca się połączenie Viva Magenta z czernią, które epatuje elegancją i szykownością.

Jakie jest znaczenie koloru Viva Magneta?

Viva Magenta wyzwala kreatywność, dodaje energii do działania i optymizmu. Działa też jako motywator eksperymentowania. Niesie ze sobą miano luksusu w wyrafinowanej i nowoczesnej formie wyrazu. Dedykowany każdemu, kto lubi wyraziste kolory i podąża za nowymi trendami.

Jakie jest zastosowanie koloru Viva Magneta?

Jest wiele zastosowań koloru Viva Magenta – począwszy od farby na ścianie, tapet, poprzez płytki i lastryko, aż po standardowe wykończenia w postacie tapicerki i dodatków. Arsenał dodatków mogą stanowić nie tylko poszewki na poduszki, wazony oraz świece, ale także dywany i ozdobne donice.