JAK ZAARANŻOWAĆ WNĘTRZE ŁAZIENKI?

łazienka z drewnianymi elementami

WYBÓR MOTYWU

Łazienka to nasza prywatna przestrzeń do relaksu, zażywania długich kąpieli, szykowania się na wielkie wyjścia i odpoczywania w pachnącej pianie. Tworząc i aranżując to niewielkie wnętrze, powinniśmy zadbać o doskonałe oświetlenie, estetykę, ale także o szereg funkcjonalnych rozwiązań.

STYL LOFTOWY – SUROWA ELEGANCJA

Styl loftowy to surowy i nawiązujący do opuszczonych, amerykańskich fabryk XVIII wieku trend. Wnętrza w tym duchu są przestronne, ale jednocześnie bazują na naturalnych elementach i powściągliwości w dodatkach. Aranżacja łazienki w stylu loftowym to przede wszystkim wanna na mosiężnych nóżkach, miedziane, wystające rury, płytki przypominające cegłę i kinkiety z ozdobnym żarnikiem. Łazienka w stylu loftowym może być przestronnym azylem surowej elegancji. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem miedzi, stali nierdzewnej oraz dużych, czarnych lusterek, które w tym stylu dodają wyjątkowej głębi.

wanna styl loftowy

STYL SKANDYNAWSKI – ŚWIATŁO I MINIMALIZM

Styl skandynawski to minimalistyczne, jasne i doskonale oświetlone wnętrza. Urządzanie łazienki w tym nurcie jest niezwykle proste i najczęściej bazuje na wykorzystaniu białych płytek, srebrnych baterii, białej armatury, drewnianych dodatków i dobrego oświetlenia. Wnętrze w stylu skandynawskim emanuje jasnością i spokojem. To idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie prostotę i harmonię w otoczeniu.

STYL FRANCUSKI – LUKSUS I ZMYSŁOWOŚĆ

 
Styl francuski jest nawiązaniem do aranżacji wnętrz za czasów Ludwika XIV. Projektowanie łazienek w stylu francuskim opiera się na oranżeriach, zdobieniach i bogatych szlifach. Warto więc postawić na lustra w złotej ramie, połyskujące baterie, marmurowe kafle lub płytki ścienne przypominające marmur i kamienie szlachetne. Łazienka w stylu francuskim to oaza luksusu i zmysłowości.

lutra w złotych ramach

STYL BOHO – BLISKOŚĆ NATURY

 
Styl boho to lekka i subtelna harmonia z naturą. Dodatki do łazienki w tej estetyce korzystają z bogactwa, które dała nam fauna i flora oraz bazują na zrównoważonej produkcji. Łazienka boho to żywe kwiaty, obrazy z motywem pejzaży górskich, drewniane elementy, lniane ręczniki i sojowe świeczki o świeżym zapachu. Wnętrze w stylu boho to prawdziwy hołd dla natury i ekologii. To idealna opcja dla tych, którzy kochają bliskość zieleni i prostotę.

STYL NOWOCZESNY – FUNKCJONALNOŚĆ I PROSTOTA

Styl nowoczesny stawia na funkcjonalizm, prostotę i użyteczność. Wnętrze łazienek nowoczesnych pozbawione jest bibelotów i strojnych elementów. W nowoczesnej aranżacji wszystko ma swój cel, dlatego też łazienki wyróżniają się jasnymi kaflami oraz szklanymi pudełkami, które w uporządkowany sposób przechowują bibeloty. Łazienka w stylu nowoczesnym to przestrzeń pełna czystości i prostoty. To wybór dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i ergonomiczność.

ciemna łazienka

POŁĄCZENIA KOLORYSTYCZNE

Jak ładnie urządzić łazienkę? Warto postawić na sprawdzone schematy kolorów, które nawiązują zarówno do klasyki, jak i do ekstrawaganckich duetów. Absolutnym hitem jest blokowe połączenie koloru czarnego i bieli, która łączy w sobie minimalizm i prostą elegancję. W nurcie loftowym cudownie sprawdzi się głęboka czerń i drewno, a w nurcie glamour srebro z błękitem lub złoto z granatem. Równie pięknie łączy się zieleń z odcieniami brązu, krem z karmelem, purpura ze złotem i ciemna zieleń z drewnem, która z kolei nawiązuje do stylu boho.

AKCESORIA – WISIENKA NA TORCIE

Aranżując łazienkę nie można zapominać o dodatkach. Akcesoria w łazience to wisienka na torcie starannie dobranych płytek, paneli łazienkowych z motywem roślin oraz mebli, które pomieszczą wszystkie niezbędne bibeloty. Wyposażenie łazienki to kwiaty, tekstylia i zapachy, które pięknie koją i relaksują podczas długich kąpieli. W tej roli idealnie sprawdzą się drobne koszyczki z juty, wikliny albo metalu oraz panele ścienne lub tapety, które dodadzą wnętrzu elegancji. Tapetę można wybrać w oparciu o styl, w którym chcemy zaprojektować łazienkę: 

  • styl loftowy – panele inspirowane surowymi, opuszczonymi magazynami lub dworcami. Warto postawić także na czarne wzory, plakaty, naklejki z prostymi cytatami lub fototapetę z motywem architektonicznym;
  • styl skandynawski – panele przypominające drewniane lamele albo boazerię. Idealnie sprawdzi się też fototapeta z motywem lasów lub zimowych, ośnieżonych krajobrazów;
  • styl francuski – panele lub fototapety wzorowane na marmurze i kamieniach szlachetnych, koniecznie strojne, masywne, z dodatkiem złota lub srebra;
  • styl boho – panele z motywem fauny i flory. Idealnie sprawdzą się duże liście, romantyczne zachody słońca, oświetlone pola oraz spokojne widoki plaż lub górskich krajobrazów. Alternatywą dla nich są kwiaty – od polnych, poprzez róże i duże słoneczniki;
  • styl nowoczesny – panele proste, futurystyczne, bazujące na geometrycznych kształtach i minimalizmie kolorystycznym.  

TWORZENIE MAGII W ŁAZIENCE

Łazienka to miejsce, w którym rozpoczynamy i kończymy każdy dzień, dlatego warto zadbać o każdy detal, który się w niej znajduje. W NARYSUJEMY projektanci wnętrz stają się twórcami marzeń. Ich talent i doświadczenie połączone z wyobraźnią mogą przekształcić łazienkę w prawdziwe arcydzieło. Projektowanie z nami to klucz do stworzenia przestrzeni, która odzwierciedla Twoją osobowość i zapewnia komfort każdego dnia. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie są główne cechy stylu loftowego w aranżacji łazienki?

Styl loftowy charakteryzuje surowość, naturalne elementy oraz minimalistyczny design. Warto używać mosiężnych akcentów i czerni w połączeniu z drewnem, aby stworzyć atmosferę surowej elegancji.

Dlaczego styl skandynawski jest popularny w aranżacji łazienek?

Styl skandynawski jest ceniony za swoją prostotę, jasność i minimalizm, które tworzą spokojną atmosferę w łazience. Białe płytki, drewniane dodatki i dobre oświetlenie to kluczowe elementy tego stylu.

Jakie elementy charakteryzują styl francuski w łazience?

Styl francuski w łazience to luksus, bogactwo i zdobienia. Złote lustra, marmurowe kafle i baterie to typowe elementy tego stylu, który kreuje zmysłową przestrzeń.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na dobór kolorów w aranżacji łazienki?

Dobór kolorów ma kluczowe znaczenie dla harmonii w łazience. Odpowiednie schematy kolorów mogą zmienić percepcję przestrzeni i wpłynąć na nastrój. Czarno–biała klasyka, szarość i biel, czy też odważne połączenia kolorystyczne, jak zieleń i brązy, pozwalają dostosować łazienkę do naszych preferencji estetycznych.