JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ NA PODDASZU?

sypialnia na poddaszu, szare meble, białe drewniane ściany

Sypialnia na poddaszu

Poddasze często stanowi zagwozdkę – jak je zagospodarować? Jakie pomieszczenie najlepiej będzie urządzić w tym miejscu? My przychodzimy z podpowiedzią, jak na poddaszu stworzyć piękną i przytulną sypialnię. Górna część mieszkania najczęściej jest małym pomieszczeniem, więc idealnie sprawdzi się tutaj idea minimalizmu. Głosi ona, że powinniśmy mieć w mieszkaniu (i nie tylko) wyłącznie rzeczy niezbędne. W sypialni będzie to oczywiście: łóżko, szafa, stolik nocny, toaletka lub półka z książkami.

sypialnia na poddaszu, białe ściany

Na co zwrócić uwagę urządzając sypialnię na poddaszu?

Na logistyczne zagospodarowanie przestrzeni. Łóżko najlepiej umieścić w najniższym punkcie – będzie wtedy dużo miejsca na szafy. Kolory w sypialni powinny być w jasnych odcieniach, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Nie zapominajmy o funkcjonalności – tzw. droga komunikacyjna (czyli, którą się najczęściej poruszamy) nie powinna być umieszczona pod skosami. Takie rozwiązanie ułatwi nam mobilność i zapobiegnie urazom.

nowoczesna boazeria. kamienne płytki

Jakie dodatki?

W sypialni zadbajmy o dodatki, które sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Zadbajmy o komfort montując:

  • kolorowy zagłówek na ścianie,
  • przydatną półkę,
  • cegłę na ścianę.

Świetnie sprawdzą się też klasyczne dodatki, takie jak: poduszki, zegar czy lustro. Jeżeli wystarczy miejsca, umieśćmy tu biurko z krzesłem, które będzie służyło również jako małe biuro.

Wady i zalety

Posiadanie sypialni na poddaszu ma dużo zalet, m.in. jest tam przytulnie, ciepło, bezpiecznie. Jest to zazwyczaj przestrzeń oddzielona od reszty domu, więc może ona stać się dla nas schronieniem, oazą po ciężkim dniu. Jeżeli chodzi o minusy, to zdecydowanie skosy – łatwo jest uderzyć rano głową o sufit, co nie wróży udanego poranka. Uciążliwa może być również kwestia okien dachowych – gdy pada deszcz często towarzyszy temu głośny dźwięk spadających kropel, co może utrudniać zasypianie.

sypialnia na poddaszu, drewniane łóżko

Wnętrza stworzone z pasją

Aby nie martwić się minusami, zgłoś się do firmy NARYSUJEMY, która zapewni Ci fachową pomoc przy aranżacji wnętrza i dopilnuje każdego szczegółu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie dodatki do sypialni na poddaszu?

Zadbajmy o komfort, montując kolorowy zagłówek na ścianie, przydatną półkę, dodajmy na ścianę cegłę.

W jakim stylu urządzić sypialnię na poddaszu?

Górna część mieszkania najczęściej jest małym pomieszczeniem, więc idealnie nada się tutaj idea minimalizmu.

Jakie są zalety sypialni na poddaszu?

Posiadanie sypialni na poddaszu ma dużo zalet, m.in. jest tam przytulnie, ciepło, bezpiecznie.

Jakie są minusy sypialni na poddaszu?

Minusy, to zdecydowanie skosy – łatwo jest uderzyć rano głową o sufit, co nie wróży udanego poranka. Uciążliwa może być również kwestia okien dachowych – gdy pada deszcz często towarzyszy temu głośny dźwięk spadających kropel, co może utrudniać zasypianie.