JAK POŁĄCZYĆ STYL NOWOCZESNY Z KLASYCZNYM W MIESZKANIU?

beżowe klasyczne meble kuchenne

Nowoczesne i klasyczne wnętrze

Styl klasyczny kojarzy się zazwyczaj ze starymi meblami i szarością, a nowoczesny z prostotą i elegancją. Nic bardziej mylnego! W naszym poradniku pokażemy wam, jak połączyć te dwa, na pierwszy rzut oka niepodobne do siebie style.

drewniana podłoga, białe klasyczne meble

Styl klasyczny

Styl klasyczny to: elegancja, nostalgia oraz wspomnienie przeszłości. Drewno, ciężkie meble, obrazy, bogato zdobione lustra, kominek – to elementy charakterystyczne dla tego stylu. Pożądane kolory ścian to beże, biel, a mebli – brąz. Wszystko utrzymane raczej w chłodnych odcieniach. Elementy wyposażenia powinny być wykonane z drewna prawdziwego, a nie z płyt. Dodatki to:

  • książki,
  • eleganckie tkaniny,
  • stare fotografie, które podkreślają nastrój nostalgii.

Styl klasyczny jest bardzo bogaty. Należy zwrócić uwagę na to, aby w dodatkach i zdobieniach zachować umiar – łatwo tutaj dać się ponieść fantazji i przesadzić z ich ilością.

fioletowa sofa, sztukateria

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny to minimalizm, prostota formy oraz funkcjonalność. Powstał jako przeciwwaga do stylu klasycznego. Kolorystyka jest tutaj dowolna – warto łączyć ze sobą kolory, np. jasne z neonowymi, jaskrawymi. Użytkownicy tego stylu stawiają na funkcjonalność, a dodatki i dekoracje to kwestia drugorzędna. Bardzo ważne jest oświetlenie – wybieramy duże okna, które optycznie powiększą przestrzeń. Warto tutaj także wyburzyć ścianki działowe i połączyć pomieszczenia, np. kuchnię z salonem.

łoże z baldachimem, klasyczne meble

Jak połączyć te dwa style?

Na początku zadbajmy o podobną kolorystykę, która spoi aranżacje – jasne kolory ścian zestawione z wyrazistymi wzorami i dodatkami. Postawmy na drewnianą podłogę z naturalnego tworzywa. Trzymajmy się zasady: klasyczne meble plus nowoczesne dodatki – tak urządzone pomieszczenie zachowa odpowiednie proporcje. Wyposażmy mieszkanie w ciężkie, klasyczne zabudowanie, skórzaną kanapę, ale szklany stół z elementami nowoczesnymi. W dodatkach zachowajmy symetrię i prostotę. To połączenie jest jak ogień i woda – wydaje się abstrakcyjne i nie do scalenia, ale firma NARYSUJEMY dokonuje rzeczy niemożliwych. Zrealizuje każdy Twój pomysł odnośnie aranżacji wnętrz. Sprawdź już dziś!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki jest styl nowoczesny?

Styl nowoczesny to minimalizm, prostota formy oraz funkcjonalność.

Czy da się połączyć styl nowoczesny z klasycznym?

Oczywiście, trzymajmy się zasady: klasyczne meble plus nowoczesne dodatki. Tak urządzone mieszkanie zachowa odpowiednie proporcje.

Jaki jest styl klasyczny?

Styl klasyczny charakteryzuje się elegancją, nostalgią oraz wspomnieniem przeszłości.

Jakie dodatki w stylu klasycznym?

Wszystkie elementy wyposażenia powinny być wykonane z drewna prawdziwego, a nie z płyt. Dodatki to książki, eleganckie tkaniny, stare fotografie, które podkreślają nastrój nostalgii.