Image Alt

Idealna aranżacja mieszkania na wynajem

prosta aranżacja mieszkania na wynajem

Inwestycja na lata

Dla wielu mieszkania na wynajem stały się bezpieczną lokatą, która poza komfortem posiadana dodatkowej nieruchomości, przynosi stałe zyski. By tak się stało, lokal musi cieszyć się ciągłym zainteresowaniem potencjalnych najemców. Atrakcyjność nieruchomości nie wynika wyłącznie z jej lokalizacji, ale także ze standardu wykończenia. Przyciąga on klientów ceniących sobie estetykę i jakość, które są naturalnie wpisane w ich potrzeby mieszkaniowe. Tacy wynajmujący nie tylko są skłonni zaakceptować wyższą propozycję czynszu, ale też doceniając przytulność i staranność aranżacji, należycie dbać o powierzone mieszkanie.

Wykorzystanie przestrzeni i strefy funkcjonalne

Zazwyczaj lokal na wynajem nie jest duży. Mały metraż wbrew pozorom wcale nie jest łatwy przy projektowaniu wnętrza – wymaga jak najlepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni, przy jednoczesnym zadbaniu o estetykę i przytulność. Skromny układ mieszkania, który zazwyczaj ogranicza się do salonu z aneksem kuchennym, przedpokoju, sypialni i łazienki wymaga zastosowania sprytnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić miejsce oraz utrzymać czystość i porządek w mieszkaniu. W realizacji tego trudnego zadania pomagają:

  • Szafki kuchenne, o przemyślanym układzie, pojemne, z koszami cargo.
  • Zamknięte schowki i szafy wnękowe, które umożliwiają dyskretne przechowywanie rzeczy nieużywanych, likwidując drażniące wizualnie nagromadzenie różnych przedmiotów.
  • Kanapa z funkcją spania lub łóżko z pojemnikiem na pościel.
  • Pojemniki do przechowywania, wieszaki, domek na klucze.

Na komfort mieszkania bardzo mocno wpływa rozkład stref funkcjonalnych w lokalu. Niektóre mieszkania naturalnie mają wydzieloną przestrzeń wejściową, dzienną oraz prywatną. Jeśli brakuje takiego podziału, można za pomocą odpowiedniej aranżacji wnętrza, podkreślić go i zbudować komfortowe strefy funkcjonalne. Przedpokój i korytarz, będące strefą wejściową, pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną i reprezentacyjną. Powinny być odpowiednio wyposażone, utrzymane w minimalistycznym, schludnym charakterze. Domownicy najwięcej czasu spędzają w przestrzeni dziennej, czyli w salonie i kuchni. Należy zadbać, aby pomieszczenia te były funkcjonalnie urządzone, ale też przytulne i stylowe. Strefa prywatna, czyli sypialnia to przestrzeń, w której ważna jest swoboda, spokój i możliwość zbudowania intymnej atmosfery.

mały, jasny i przytulny salon

Uniwersalnie, lecz przytulnie

Kolorystyka w mieszkaniu na wynajem powinna być utrzymana w neutralnych i stonowanych barwach. Klasyczna biel lub lekko złamana i beżowe tony nie tylko rozjaśniają wnętrze, tworząc optycznie większą i schludną przestrzeń, ale też stanowią doskonałą bazę do aranżacji w dowolnym stylu. Tak uniwersalna kolorystyka uzupełniona drobnymi tekstyliami, np. poduszkami dekoracyjnymi, zasłonami dbającymi o intymny klimat czy ładny dywanik sprawia, że w mieszkaniu panuje przyjemna atmosfera. Akcenty te sprzyjają dobremu samopoczuciu najemcy, dając mu możliwość szybkiego odnalezienia się w nowej przestrzeni i odpoczynku. Bardzo ważne jest, by unikać nadmiaru ozdób i dać sposobność udekorowania nowym lokatorom mieszkania po swojemu. Odpowiednio dobrane oświetlenie, jego barwa, natężenie i przede wszystkim staranne rozplanowanie przekładają się na funkcjonalność mieszkania i przyjemnie rozświetloną przestrzeń za pomocą lamp sufitowych, punktowych kinkietów czy łagodnie przełamującej ciemność lampki nocnej.

kuchnia w stylu modern classic

Jakość w parze z funkcjonalnością

Przy projektowaniu mieszkania na wynajem bardzo istotna jest dbałość o dobór wysokiej jakości materiałów i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Użycie paneli podłogowych, płytek łazienkowych o dobrej odporności na ścieranie oraz zmywalnych farb pozwala na długo zachować świeże i estetyczne wnętrze. Niepraktyczne i trudne w utrzymaniu czystości wykładziny, duże dywany, gromadząca kurz boazeria czy chropowate powierzchnie nie są dobrym wyborem. Do mieszkania warto wybrać także solidne meble o klasycznym designie.

Uniwersalny charakter wyposażenia pozwala najemcom wprowadzenie własnych dodatków i wykończenie aranżacji tak, by była dla nich przyjemna. Proste formy, bez nachalnych zdobień, drewniana solidna baza mebli z dodatkiem metalu i szkła oraz tapicerowane, miękkie fotele i sofy tworzą niezwykle estetyczny modern classic, który zgranie łączy w sobie klasykę z nowoczesnymi akcentami. Bardzo wiele funkcjonalności wnoszą do mieszkania szafy przesuwne, które pozwalają świetnie zagospodarować przestrzeń i są niezwykle pojemne. Sypialnia powinna być utrzymana w sprzyjającym wyciszeniu skromnym wystroju, obowiązkowo zaopatrzona w wygodne łóżko, małą komodę lub regał oraz rolety bądź zasłony odcinające od szumu i światła miasta. W miejscach szczególnie narażonych na wilgoć i zabrudzenia, jak kuchnia i łazienka, warto pamiętać o:

  • Odpornych na uszkodzenia laminowanych lub kamiennych blatach kuchennych.
  • Dobrej jakości, bezawaryjnej armaturze.
  • Wyborze odpornych na ścieranie płytek w stonowanych kolorach. Wzory powinny być bardzo subtelne, ładnie wpisujące się w całość aranżacji.
  • Zastosowaniu ciemniejszych fug, co pozwoli uniknąć nieestetycznych zacieków i zabrudzeń.
żyrandol kryształowy

Praktyczna i stylowa aranżacja

Mylne przekonanie o tym, że odświeżenie i urządzenie mieszkania na wynajem jest zbędnym wydatkiem, powoli traci na sile. Chociaż rynek wynajmu, szczególnie w Warszawie, wydaje się być w świetnej kondycji, zaniedbane i niefunkcjonalne lokale coraz częściej ustępują miejsca bardziej przemyślanym i estetycznym. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie, by przetrwało próbę czasu i długo przyciągało zainteresowanych wyjątkową aranżacją, postaw na doświadczenie NARYSUJEMY. Potrafimy znaleźć złoty środek między budżetem a jakością, by uzyskać standard, który wyróżnia ofertę, unikając zbyt drogich i nietrafionych rozwiązań. Podpowiemy, jakich materiałów i prostych zabiegów użyć, by uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt, który wpisuje się w oczekiwania wielu klientów. Mieszkanie na wynajem musi mieć uniwersalny i praktyczny wystrój, ale czy to znaczy nudny i szablonowy? Czy zamykanie się tylko na jeden rodzaj lokatorów to właściwa strategia? Absolutnie nie! Stwórzmy razem wnętrze, które będzie służyło ponadczasową elegancją, wygodą i przytulnością, pracując na zadowolenie lokatorów i rentowność Twojej inwestycji.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

O czym warto pamiętać, chcąc umeblować mieszkanie na wynajem?

Meble powinny być w proste, solidne, pozostawiać dużo możliwości aranżacyjnych. Warto postawić na drewniane modele, które nie tylko są ponadczasowe, ale też bardzo trwałe. By lepiej zagospodarować przestrzeń, warto zaprojektować szafy wnękowe.

W jakim stylu powinno być utrzymane mieszkanie na wynajem?

Lokal na wynajem powinien być utrzymany w jak najbardziej funkcjonalnym i uniwersalnym stylu. Zdecydowanie nie jest to wnętrze, które może być przepełnione ozdobami, bogatą kolorystyką czy wzornictwem nawiązującym do bardzo wyrazistych, bogatych czy tematycznych stylów jak boho, vintage lub art deco. Warto postawić na proste, powszechnie lubiane, akceptowane trendy, np. klasyczny, nowoczesny, skandynawski, modern classic.