Image Alt

ARANŻACJA DOMOWEGO BIURA – PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

Przykładowa aranżacja domowego biura

W jaki sposób urządzić domowe biuro?

Pracujesz zdalnie i od dłuższego czasu zastanawiasz się nad stworzeniem swojego małego kącika, który zapewni ci spokój oraz efektywną pracę? Jeśli tak, to znajdujesz się w dobrym miejscu, wspólnie stworzymy w twoim domu biuro marzeń.

Większość osób pracujących zdalnie, wraz z upływem czasu, uświadamia sobie, że praca w domu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bowiem tak zwany home office wymaga dużej samodyscypliny i kontroli. Dlatego, aby praca zdalna przynosiła efekty, a oprócz tego była nie tylko przykrym obowiązkiem, ale również przyjemnością, należy stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie w domu małego biura, może to być osobny pokój bądź wydzielone miejsce w sypialni lub salonie. Osoby, które posiadają, wolne pomieszczenie do zagospodarowania powinny odwzorować biurową rzeczywistość, wyposażając pomieszczenie w niezbędne artykuły biurowe oraz meble, jak wygodne krzesło, oraz biurko. Osobne pomieszczenie jest świetnym rozwiązaniem ze względu na fakt, iż daje możliwość pełnej koncentracji oraz izolacji od otoczenia, bowiem dzięki zamknięciu drzwi, unikamy kontaktu z domownikami oraz innymi rozpraszaczami.

domowe biuro, beżowe biurko

Jeśli jednak metraż mieszkania bądź domu nie pozwala, na zagospodarowanie któregoś z pomieszczeń, świetnym rozwiązaniem jest zaaranżowanie wolnej przestrzeni w części domu bądź mieszkania. Wybór wolnej przestrzeni należy do ciebie, Twoje biuro tak naprawdę może znajdować się w każdej części domu, kluczem do sukcesu jest odpowiednia aranżacja wybranego miejsca. Praktycznym rozwiązaniem zapewniającym prywatność i spokój będzie wykorzystanie parawanów, jak również regałów, które umożliwią odgrodzenie się od pozostałej części pomieszczenia. Dobrze, gdyby nasze biuro zlokalizowane było w pomieszczeniu dobrze nasłonecznionym. Jedną z zalet urządzania swojego biura w domu jest fakt, że możesz zrobić to w dowolny sposób, nie przejmując się korporacyjnymi wytycznymi. Mimo wszystko, podczas aranżacji swojego home office powinieneś pamiętać o kilku istotnych zasadach urządzania, mających wpływ na Twoje bezpieczeństwo i zdrowie. W twoim domowym biurze powinien panować taki klimat, w którym będziesz czuć się dobrze i osiągniesz maksimum skupienia i wydajności pracy.

Jakie kolory powinny dominować w domowym biurze?

Wybierając kolory do biura, powinniśmy kierować się dwoma zasadami.

  1. Pierwsza z nich to wybór odpowiedniego klimatu naszego wnętrza. Jeśli jesteśmy entuzjastami klimatu boho lub glamour, nie bójmy się poeksperymentować z oboma stylami.
  1. Druga zasada mówi o tym, aby kierować się schematem 70/20/10. Czyli 70% twojego biura powinny stanowić delikatne kolory, najlepiej odcienie beżu i bieli, 20% ścian powinno zostać pokryte nieco intensywniejszymi odcieniami farb, w grę wchodzą pastele oraz wszelkie odcienie szarości, z kolei 10% powinny stanowić kontrastowe, mocne kolory, ma to na celu ożywienie biurowej przestrzeni.

Dzięki zachowaniu takich proporcji uzyskamy pełną koncentrację i spokój a kontrastowe kolory, pobudzą naszą kreatywność i trzeźwe myślenie. W zachowaniu harmonii i spokoju pomoże nam kolor zielony, który według specjalistów ma wartości relaksacyjne. Zamiast malować ściany na zielony kolor, lepszym rozwiązaniem będzie zadbanie o dodatki w tym kolorze oraz rośliny, które posiadają pozytywny wpływ na nasz organizm.

Rozmieszczenie biura w wolnej przestrzeni salonu, biuro domowe

Meble do domowego biura

Twoje domowe biuro nie powinno składać się z wielu mebli, najlepiej uwzględnić w nim tylko niezbędne elementy wyposażenia takie jak:

  • wygodne krzesło bądź fotel,
  • biurko,
  • lampka,
  • regał.

Wielkość Twojego biurka powinna być uzależniona od ilości materiałów i pomocy, które muszą zostać w nim umieszczone. W przypadku, kiedy korzystasz z wielu rzeczy jednocześnie i posiadasz wiele dokumentów, idealnym rozwiązaniem będzie inwestycja w biurko narożne z dodatkowymi szufladami. Nie ograniczając się jedynie do funkcjonalności, zwróć uwagę również na styl biurka, który idealnie wkomponuje się w resztę Twojego biurowego wnętrza. Jeżeli twoim marzeniem jest posiadanie biura w stylu glamour, polecamy wybór biurka w srebrnym kolorze ze szklanym blatem, które z pewnością nada Twojemu wnętrzu jeszcze więcej luksusu. Podczas wyboru biurka nie zapomnij o odpowiedniej wysokości, dostosowanej do Twojego wzrostu.

Najważniejszym elementem wyposażenia Twojego biura jest fotel, to na nim będziesz spędzać kilka godzin dziennie, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości fotel z możliwością regulacji wysokości, która odpowiednio dobrana odciąży twój kręgosłup i ułatwi ci czas spędzony w pracy. Fotel nie powinien być zbyt miękki ani również zbyt twardy. Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli uwzględnimy w swoim biurze również małą szafkę, bądź niewielki regał, pomoże nam to w zachowaniu porządku, który warunkuje dobre samopoczucie. Warto również urozmaicić swoje wnętrze drobnymi detalami na przykład tablicą korkową bądź magnetyczną, organizerami oraz innymi akcesoriami biurowymi, które nie tylko wzbogacą wnętrze twojego biura, ale również ułatwią pracę.

regał na segregatory, biuro domowe

Oświetlenie domowego biura

Oświetlenie biura to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć, bowiem dzięki dostosowaniu odpowiedniego światła nasz wzrok nie ulega pogorszeniu. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie biurka w miejscu z dużą ilością światła dziennego, jeśli jednak nie posiadasz, takiej możliwości przydatne, okazują się sztuczne lampy. Oprócz lampy sufitowej powinniśmy zainwestować w lampę podłogową lub lampkę biurkową. Podczas doboru oświetlenie postaraj się wybrać światło o neutralnych bądź chłodnych odcieniach, dzięki temu osiągniesz większe skupienie i nie zmęczysz wzroku.

STWÓRZ PRZESTRZEN IDEALNĄ RAZEM Z NAMI

Masz wiele pomysłów dotyczących aranżacji swojego domowego biura, ale nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? A może nie wiesz, od czego zacząć i brakuje Ci czasu na stworzenie idealnego home office? Bez obaw, nasi specjaliści z NARYSUJEMY rozwieją wszelkie wątpliwości i stworzą dla Ciebie biuro marzeń.