Wszystko o sypialni w stylu boho 

Zacznijmy od podstaw, czyli czym charakteryzuje się styl boho? Artystyczne wzory, ekologiczne materiały, zabawa kolorami i różne tekstury – to właśnie styl boho. Głównie dominują tu kolory beżowe, ale jako dodatki warto wybrać intensywne barwy, takie jak żółty, pomarańczowy i różowy. Dominuje tu artystyczny luz, możemy sobie na wiele w nim pozwolić. 

Łóżko – ważny wybór 

Podstawą są tu drewniane wykończenia, wygodne łóżko i schludne dodatki. Na jaki mebel warto się zdecydować? Łóżko z drewnianymi elementami będzie tu pasować. Można postawić, np. na wykonanie go z palet. Zaletą będzie cena wykonania go i możliwość pomalowania w dowolnym kolorze. Metalowe ramy również będą tu dobrym rozwiązaniem. Będzie to prosta konstrukcja i bardzo elegancka. Dodatki wtedy będą konieczne, aby łóżko nie stało puste. 

Jakie meble wybrać? 

Będą pasować tu rozmaite drewniane, jasne oraz wiklinowe meble. W sypialni najpotrzebniejsze są komody, szafa i szafki nocne. Ten styl kocha beże, dlatego również  meble powinny pasować do całości. Wszystkie meble nie muszą być z jednej kolekcji. Ważne, aby się dopełniały. Nieoczywistym elementem jest toaletka, najlepiej w stylu vintage. Oprócz swojego podstawowego zastosowania, będzie pełnić ona funkcję dekoracyjną. Dzięki niej sypialnia zyska klimatyczności.  

Czy fotel to dobre rozwiązanie w sypialni, czy jest to niepotrzebny mebel? W tym klimacie nie ma się nad czym zastanawiać. Fotel będzie tu idealnie, jeśli tylko metraż sypialni na to pozwala warto go mieć. Opcji mamy tu dużo, np.: 

  • Fotel podwieszany, zrobiony z wikliny o delikatnych barwach.  
  • Duży puchaty fotel, również będzie pasował do beżowej sypialni. Można go wybrać w bardziej intensywnym kolorze, np. żółci. Ożywi on całość i będzie wydawać się przytulniej. 

Dekoracje 

Jest to najważniejsza rzecz, która w stylu boho sprawdzi się genialnie. Dzięki dodatkom chcemy osiągnąć efekt egzotyki, a jednocześnie ocieplić pomieszczenie.  Dodatkami uważanymi za niezbędne są: 

  • Lustro w ciężkiej, dużej ramie. Dzięki niemu wnętrze się powiększy. 
  • W tym stylu lubimy naturalne wykończenia, więc lniane zasłonki, poszewki na poduszki lub pościel będzie idealnie pasować. Oprócz znakomitej jakości len doda lekkości sypialni.  
  • Co dać na podłogę oprócz klasycznego dywanu? Doskonałym rozwiązaniem są poduszki. Można je rozrzucić niedaleko łóżka, wtedy wnętrze stanie się bardzo przytulne, a kiedy zawitamy gości, będą mogli na nich usiąść. 
  • Wszystkie tzw.,,bibeloty” akurat tutaj wpasują się świetnie. Najlepiej wybrać różne figurki zwierzęce, czy świece z podobizną jeleni. Wszystko, co doda egzotyki w naszej sypialni, będzie znakomicie tu pasować. 
  • Boho kocha ciepło, dlatego aby łóżko nie stało puste, przyda się dobra narzutka. Jeśli zdecydujemy się na prostą pościel, narzuta powinna być wzorzysta, przełamiemy w ten sposób nudę, której boho nie toleruje. 
  • Podstawową rzeczą, kojarzącą się z tym wystrojem, są łapacze snów w różnych formach. Mogą sprawdzić się jako dekoracja ściany i właśnie na niej zawisnąć, najlepiej nad łóżkiem. 
  • Figurki buddy, dzikich zwierząt i kolorowa ceramiki, są to małe elementy, które należy wybrać dokładnie. Wtedy skomponują się ze sobą idealnie. 

Oprócz podstawowych dekoracji, styl ten pokocha zieleń, którą najlepiej podkreślają żywe rośliny. Całe wnętrze jest stonowane i dominują w nim beże i biele, a kwiaty skutecznie je ożywią. Jako osłonki idealnie sprawdzą się te wykonane z wikliny, które oprócz podstawowej funkcji, będą znakomitą dekoracją. 

Styl boho jest bardzo ciekawym rozwiązaniem i nie ma nic dziwnego w tym, że jest obecnie jednym z popularniejszych wyborów do urządzenia wnętrz. Dzięki swojemu ciepłu wiele osób się w nim odnajdzie i będzie mogło swobodnie wypocząć w sypialni. Specjaliści z NARYSUJEMY z powodzeniem urządzą dla Ciebie przytulne pomieszczenia w tym stylu.