Dom w stylu amerykańskim

kuchnia w stylu amerykańskim

Styl USA, czyli jaki? 

Amerykańskie wnętrza często występują w filmach. Kto ich nie widział? Jednak ten styl jest niezwykle charakterystyczny, ciężko jest mówić o jednym stylu amerykańskim, ponieważ USA to bardzo duży kraj. Styl Hampton różni się na przykład od stylu nowojorskiego czy teksańskiego. Pomimo tego, są elementy, które go spajają, dotyczy to domów na przedmieściach klasy średniej. Mieszkanie w stylu amerykańskim charakteryzuje się dużą przestrzenią i stonowanymi kolorami. W naszych ulubionych filmach nieraz spotkaliśmy się ze stylem amerykańskich przedmieść. Takim filmem jest na przykład “Kevin sam w domu”. Niestety styl amerykański rzadko przystaje do polskich reali. Na urządzenie domu w stylu amerykańskim jest wiele sposobów, jednak trzeba pamiętać, że potrzebujemy do tego dużego metrażu, albo zgrabnie przemyślanego planu. 

kominek w stylu z USA

Czym wyróżnia się wnętrze w stylu USA? 

Styl amerykański charakteryzuje się z dużą przestrzenią i ogromną ilością światła. Domy są komfortowe, funkcjonalne i przemyślanie rozplanowane. Charakterystycznym elementem takich domów jest kuchnia otwarta na salon i jadalnię. Domy te charakteryzuje spory metraż. Kuchnie są duże, z ogromnymi wyspami. Występują w nim przestronne salony z kominkami. W USA panuje moda na przepiękne werandy – w ostatnich latach coraz mniej – jednak nadal się utrzymuje. Amerykanie sięgają po najbardziej komfortowe rozwiązania. W amerykańskich domach królują otwarte plany, każdy domownik ma własną sypialnię, jest również osobna sypialnia dla gości. Największe domy mają Teksańczycy, z kolei najbardziej luksusowe są wnętrza w stylu nowojorskim. W USA panuje moda na białe kuchnie. Z USA wywodzi się styl loftowy, dla którego charakterystyczne są elementy industrialne. W USA występuje inny rozkład pomieszczeń. Jadalnia jest najbliżej drzwi wejściowych, przedpokoje są rzadko spotykane – nie tak jak w Europie. Często wchodzić się od razu do salonu lub jadalni. Kuchnia jest na końcu domu i można wyjść z niej na podwórko. 

Kuchnia w stylu amerykańskim 

Kuchnie w stylu amerykańskim często są utrzymane w tradycyjne stylistyce. Częste są kuchnie z frontami – ryflowanymi, eleganckimi i prostymi. Meble często są z ciemnego drewna, ale są również kuchnie białe, które są mniej przytłaczające. W tego typu pomieszczeniu często możemy spotkać piękne lampy w stylu amerykańskim, stylowe i eleganckie z niklowanymi dodatkami. W obszarze oddzielającym kuchnię od innych pomieszczeń stoją hokery – wysokie smukłe z niklowanymi nogami. W stylu amerykańskim zazwyczaj miejsce do sporządzania posiłków jest połączone z salonem i jadalnią, a w centrum stoi duża wyspa. W pomieszczeniu kuchennym jest duża ilość blatów roboczych, nierzadko kącik jadalny oraz przylegająca spiżarnia. Kuchnia jest reprezentacyjna i elegancka, szafki kuchenne są wykonane z dużej jakości drewna, a blaty z białego marmuru lub granitu. Lodówka w stylu amerykańskim posiada podwójne drzwi, a kuchenka ma 6 palników. Amerykanie bardzo lubią wysokie standardy, dlatego więc sięgają po nowoczesne, innowacyjne sprzęty, które są stylizowane na retro o określonych kształtach – szczególnie na lata 50 i 60. Kuchnia w stylu amerykańskim jest dużo większa niż kuchnia w stylu polskim. W tej pierwszej odsłonie obowiązkiem jest kuchenka mikrofalowa. 

ekskluzywny żyrandol z abażurem

Salon w stylu USA 

Salon w stylu amerykańskim jest przestronny i wygodny. Dysponuje dużą przestrzenią, aby móc pomieścić domowników i gości. Ważne jest duże okno, aby jak najwięcej światła wpadało do pomieszczenia. W takim salonie najważniejsze elementy to: 

  • kominek, 
  • ława kawowa, 
  • lampy. 
  • duża rozkładana sofa, 
  • fotele, 
  • telewizor. 

W salonie podłogi są drewniane, towarzyszą im duże listwy podłogowe. W niektórych Stanach salony wykłada się płytami, stosuje się to w bardziej ciepłych stanach, ponieważ płyty są chłodniejsze. W salonach amerykańskich standardem jest klimatyzacja, która u nas jak na razie jest luksusem. Dodatki i ozdoby do salonu zależą od naszych prywatnych preferencji. 

Sypialnia rodem z Ameryki 

Sypialnia w stylu z USA jest dobrze oświetlona i obszerna. W USA występuje pojęcie “master bedroom”, czyli największej sypialni w domu, należy ono do gospodarza lub funkcjonuje jako małżeńska.  Centralnym punktem sypialni jest duże łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel oraz z dużą ilością poduszek. Obok niego stoją szafki nocne i lampy z abażurami, przylega do niej łazienka z garderobą, kącik wypoczynkowy z wygodnymi fotelami oraz damska toaletka. W sypialni stoi komoda oraz szafy, które przypominają mini garderoby, jednak sypialnia musi mieć większy metraż, ponieważ duże łóżko zajmujące prawie całą sypialnię nie będzie wyglądało dobrze. 

Piękna łazienka w stylu USA 

Łazienka tak jak inne pomieszczenia w USA jest duża i przestronna. Taka łazienka przypomina wygodny pokój kąpielowy z wanną, szafką oraz dwiema umywalkami, dużym wiszącym lustrem, a także nierzadko funkcjonalną garderobą i damską toaletką. Łazienki w USA posiadają wysokiej jakości armaturę, eleganckie wyposażenie i jasną kolorystykę. Występują w niej ciepłe odcienie beżu lub nieco chłodniejsze pastelowe szarości. 

pokój w stylu amerykańskim

Czas na zmiany

Styl amerykański to synonim przestrzeni, komfortu i elegancji. Nasz doświadczony projektant wnętrz NARYSUJEMY stworzy dla Ciebie projekt, który połączy te cechy, tworząc mieszkanie marzeń. Dzięki naszej aranżacji wnętrz, Twoje mieszkanie będzie emanować ciepłem i funkcjonalnością, przekształcając je w idealne miejsce do życia. Pozwól nam wprowadzić amerykański komfort do Twojego domu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest styl aranżacji wnętrz rodem z USA?

Styl aranżacji wnętrza w stylu USA charakteryzuje się innym układem pomieszczeń. Domy w USA są bardziej przestronne i luksusowe. Posiadają własną klimatyzację. Kuchnie i łazienki są znacznie większe. Kuchnie często są połączone z salonem i jadalnią. Meble są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jak wygląda kuchnia w stylu amerykańskim?

Kuchnia w stylu z USA jest w klasycznej stylistyce. Ściany często są jasne, a meble wykonane z ciemnego drewna. Kuchnia jest duża z centralnie położoną wyspą. Kuchnię od innych pomieszczeń oddzielają hokery. Kuchnia jest połączona z salonem i jadalnią. Blaty są z białego marmuru lub granitu. Narzędzia AGD są stylizowane na lata 50 i 60.

Jak wygląda salon w stylu USA?

Salon w USA jest wygodny i przestronny. Posiada własną klimatyzację. Salon musi mieć: telewizor, fotele, dużą kanapę lampy, ławę kawową i opcjonalnie kominek. Podłoga w takim salonie jest drewniana z wysokimi listwami, a okna są niezwykle duże, aby wpadało jak najwięcej światła.

Sypialnia w stylu USA, czyli jaka?

Sypialnia “master bedroom” to sypialnia małżeńska lub po prostu sypialnia gospodarza. Łóżko w takiej sypialni jest duże, często kontynentalne z pojemnikiem na pościel. Obok łóżka stoją szafki nocne i lampy z abażurami. Aranżując sypialnię w stylu USA, musimy pamiętać o dużym metrażu, ponieważ duże łóżko na małym metrażu źle wygląda.