Styl boho w gabinecie – inspirujące biuro

klient z projektantem wnętrz w mieszkaniu

Czym tak naprawdę jest boho?

Konwencja bohemian stanowi zdecydowane przeciwieństwo minimalistycznego podejścia do projektowania wnętrz. W tej niezwykle wszechstronnej stylistyce bardzo często stosuje się zestawienia różnorodnych elementów wyposażenia składające się w spójną aranżacyjną całość. Podczas planowania układu w tym niesamowicie pięknym nurcie wykazać należy się umiejętnością łączenia w jeden komplet odmiennych od siebie:

 • barw,
 • wzornictwa,
 • mebli,
 • faktur.

Nie można zapomnieć również o bujnych, zielonych roślinach, które z pewnością nadadzą naszemu miejscu pracy przytulnego, domowego klimatu uprzyjemniającego długie godziny, jakie spędzać będziemy w nim niemal każdego dnia.

Trend boho w biurach sprawdza się najlepiej w przypadku zawodów kreatywnych, jednakże ze względu na swą wysoką uniwersalność doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju wnętrza. Wyśmienicie prezentuje się on przy urządzaniu domowych gabinetów do pracy zdalnej, łatwo dopasowując się do reszty mieszkania i naszych osobistych preferencji, niezależnie od metrażu i innych uwarunkowań. Powoduje to, że każdy użytkownik znajdzie w tej estetycznie miłej dla oka stylistyce coś dla siebie.

W pomieszczeniach takich bardzo przyjemnie się pracuje, zaś ich atmosfera sprzyja koncentracji, pozwalając nam osiągnąć skupienie niezbędne do wykonywania obowiązków zawodowych bez względu na toczące się wokół życie rodzinne. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększenie naszej efektywności!

gabinet w stylu boho

Jak wygląda taki gabinet?

Styl boho nie bez powodu cieszy się stale rosnącą popularnością już od wielu lat. Prezentuje się wybornie w każdym rodzaju wnętrza, między innymi:

 • salonie,
 • kuchni,
 • sypialni,
 • przedpokoju.

Jeśli przepadamy za tą przepełnioną artystycznymi inspiracjami konwencją, to warto urządzić zgodnie z nią całe mieszkanie, włączając w to domowy gabinet.

Pomieszczenia tego typu są niesamowicie ciepłe oraz przytulne, dodatkowo stymulują kreatywność i wspomagają koncentrację w trakcie pracy. Nawiązania do sztuki przeplatają się w nich z wpływami etnicznymi oraz spontanicznie dobranymi, oryginalnymi detalami. Niepowtarzalności klimatu dodadzą z pewnością dodatki posiadające wartość sentymentalną, osobiste dekoracje tworzące atmosferę bliską sercu. Gabinet boho będzie służył nam jako miejsce pracy odznaczające się nie tylko pięknem aranżacji, ale również wysokim standardem użytkowości.

Poniższa tabela zawiera kilka krótkich wskazówek dotyczących poszczególnych elementów wystroju:

Kolorystyka

Stylistyka boho charakteryzuje się przede wszystkim ciepłymi oraz nasyconymi odcieniami podkreślonymi gdzieniegdzie bielą. Kolory ziemi, będące bardzo delikatnymi barwami, minimalizują liczbę bodźców, jakie mogłyby rozpraszać nas podczas wykonywania pracy we wnętrzu przepełnionym żywszą kolorystyką.

Natura

Nawiązania do świata natury są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów stylu bohemian. Rośliny zielone, jak również obecność naturalnych materiałów, minimalizują stres towarzyszący niekiedy wykonywaniu naszych obowiązków zawodowych. Dodatkowo uspokajający, wyciszający efekt zapewnią roślinne motywy oraz mentalne wzornictwo utrzymane w delikatnych tonach.

Wyposażenie i powierzchnie

Zastosowanie jasnych odcieni w przypadku zarówno wyposażenia, jak i ścian poprawi widoczność w pomieszczeniu, odciążając nieco oczy zmęczone pracą przy komputerze.

Dodatki

Drobne dzieła sztuki oraz plecione tudzież tkane dodatki pobsłużą zatarciu nierzadko surowego charakteru biura, pozytywnie wpływając na jego przytulność. Dekoracje o wartości sentymentalnej wpłyną bardzo dobrze na samopoczucie, stanowiąc miłe urozmaicenie dla wzroku.

Lampa z chromowanym kloszem

Meble

Podczas dobierania wyposażenia biurowego, szczególną uwagę zwrócić należy na takie jego właściwości jak:

 • funkcjonalność,
 • komfort użytkowania,
 • ergonomia.

Meble w aranżacjach bohemian powinny charakteryzować się przede wszystkim:

 • lekkością,
 • delikatnością,
 • jasnymi barwami.

Z powodzeniem sięgać możemy również po modele wykonane z jasnego drewna, posiadające widoczne słoje oraz sęki. Takie nieregularne formy i tekstury zdecydowanie wpłyną na wzmocnienie artystycznej atmosfery w gabinecie.

Kluczowym elementem będzie oczywiście obrotowe krzesło. W przypadku pomieszczeń o nieco obszerniejszym metrażu wstawić możemy również miękki, komfortowy fotel, służący do relaksacji podczas przerw od pracy. Jeśli preferujemy mocniejszą kolorystykę, warto rozważyć zastosowanie obicia butelkowozielonego lub musztardowego.

osoba pracująca przy biurku

Oświetlenie

Właściwe oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego rodzaju pomieszczenia niezależnie od obranego stylu. Planowanie układu tego typu wyposażenia zacząć powinniśmy od głównego źródła światła sufitowego. Nieodzowna będzie również lampka biurkowa, zapewniająca właściwy kontrast świetlny, który zapobiegnie uszkodzeniu wzroku wywołanego przez długotrwałą pracę w świetle monitora komputerowego.

Atmosferę boho idealnie podkreśli delikatne oświetlenie strefy wypoczynkowej w postaci stojącej lampy wyposażonej w papierowy abażur bądź ozdobnych girland świetlnych zwisających ze ścian za fotelem.

Stwórz unikalne wnętrze 

NARYSUJEMY serdecznie zaprasza Państwa do współpracy, oferując najwyższej jakości pomoc w zaprojektowaniu i wizualizacji wymarzonego mieszkania. Z chęcią pomożemy również w wyborze wyposażenia i zaoferujemy profesjonalne doradztwo w kwestiach doboru materiałów, ergonomii i nie tylko. Polecamy naszą usługę fotorealistycznej wizualizacji wnętrz, dzięki której będą Państwo mogli dokładnie obejrzeć i wybrać spośród wielu wariantów aranżację skrupulatnie dopasowaną do Państwa preferencji. Działamy na terenie Warszawy oraz okolic, a także zdalnie na terenie całej Polski.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Czym charakteryzuje się gabinet w stylu boho?

Gabinet w stylu boho charakteryzuje się przede wszystkim lekkością wystroju i wysokim komfortem użytkowania. Jasna, ciepła kolorystyka połączona z artystycznymi dodatkami nadają wnętrzu inspirującego klimatu, wpływającego pozytywnie na koncentrację tak bardzo potrzebną nam podczas wykonywania naszych obowiązków zawodowych.

Jak dobrać meble do biura boho?

Podczas doboru mebli do biura urządzonego w konwencji boho szczególną uwagę zwrócić należy na ich solidne wykonanie, wygodę użytkowania oraz ergonomię. Te właściwości zapewnią naszemu ciału komfort, którego potrzebować będzie podczas wielogodzinnej pracy wykonywanej każdego dnia. Zwłaszcza krzesło biurowe dobrane powinno być z myślą o naszych indywidualnych potrzebach.