WŁOSKIE SŁOŃCE W ARANŻACJI WNĘTRZ

styl toskański we wnętrzach

Toskania kojarzy nam się ze słońcem i wakacyjnymi podróżami. Sielski krajobraz pełen aromatu naturalnych ziół, uroczych domów z kamienia i bogactwa miejscowych winiarni. Styl toskański to śródziemnomorska atmosfera niespiesznego życia w otoczeniu zieleni, ale i tradycji. Tu liczy się harmonia i naturalne kompozycje stworzone z surowych tworzyw. Toskańskie wnętrza w dużej mierze nawiązują do nurtu rustykalnego, ponieważ u jego źródeł znajdują się aranżacje domów z włoskich prowincji. Sękata powierzchnia surowego drewna, cegła oraz kamień to podstawa do stworzenia aranżacji pełnej swobody i słonecznego, wakacyjnego klimatu. Toskański styl to urok naturalnej prostoty, który podkreślają szorstkie faktury oraz ręcznie zacierane tynki.

kolorowe tekstylia, rośliny, świece

OLIWKA I ZŁOTO

Toskania to przede wszystkim śródziemnomorski klimat. Paleta barw, która będzie go odzwierciedlać to ciepłe jasne brązy i beże, żółcienie w złotych tonach oraz oliwkowa zieleń. Użycie tych kolorów stworzy efekt rozświetlenia wnętrza, ale również nada całości przytulnego charakteru. Aranżację wystroju można również wzbogacić o kolor ochry lub ceglanej czerwieni. Użyj ich połączenia na przeciwległych ścianach, a sąsiadujące pomaluj odcieniem jasnego beżu. Stwórz na ścianie w salonie wzór w pasy w kolorach oliwkowej zieleni i złotej żółcieni. Uzyskasz tym samym ciekawą kompozycję podkreślającą toskański styl i dodasz eleganckiego sznytu wnętrzu.

DREWNO I CEGŁA

drewniana ławka, naturalne dekoracje, lustro

Uzupełnieniem jasnych ścian we wnętrzu będą meble wykonane z ciemnego, solidnego drewna. Ich prosty kształt i sękate „niedoskonałości” podkreślą piękno surowca i wyjątkowość toskańskiego stylu. Salon powinien być przestronny, pełen naturalnego światła. W jego centralnym punkcie ustaw kanapę z drewnianymi podłokietnikami. Ustawiony pod oknem wiklinowy fotel oraz wykonany z kutego żelaza stolik kawowy pozwolą odtworzyć śródziemnomorski, pełen ciepła klimat. Rzeźbione, masywne kredensy z przeszklonymi witrynami będą pasowały zarówno do kuchni i jadalni, ale mogą zastąpić również regał w pokoju dziennym. Niskie komody ustawione obok sypialnianego drewnianego łóżka, mogą pełnić funkcję stolika nocnego i substytuować narożne szafy. Jeśli nie lubisz klasycznych firanek i zasłon, zastąp zwykły karnisz wewnętrznymi drewnianymi okiennicami. Będą nie tylko przepuszczały więcej światła, ale i staną się dekoracyjnym dodatkiem w pomieszczeniu.

Materiały i meble z jakich warto skorzystać przy urządzaniu wnętrza w stylu toskańskim:

  • masywne drewniane ławy na nóżkach z kutego żelaza;
  • mosiężne kawowe stoliki;
  • kanapy z drewnianymi rzeźbionymi podłokietnikami;
  • wiklinowe fotele oraz podnóżki;
  • rzeźbione kredensy oraz niskie komody;
  • kamienne posadzki podłogowe i terakota;
  • dekoracyjne tynki;
  • żelazne okucia i balustrady.

Nie możemy również zapomnieć o oświetleniu. Długie, sufitowe mosiężne lampy oraz te wykonane z drewna, ustawione na ławie lub kawowym stoliku, będą idealnie współgrać z koncepcją stylu toskańskiego wystroju. Ceglany kominek natomiast ociepli wnętrze i nada mu sielskiego klimatu.

CYTRUSY I CERAMIKA

dodatki w stylu toskańskim

Toskański styl muszą uzupełniać odpowiednie dodatki. Ozdoby w postaci glinianych mis czy naczyń oraz dużych mosiężnych donic to kwintesencja tego stylu. Dużą rolę odgrywa również roślinność. Cytrynowe drzewka i mirta dodadzą powiewu świeżości w wystroju pomieszczenia. Ceramiczne wazony pełne świeżych kwiatów, będą piękną ozdobą drewnianych stołów zarówno w salonie, jak i jadalni. Dekoracyjne okrągłe poduszki w soczystych kolorach staną się cieszącym oko akcentem, który warto wprowadzić do sypialni oraz pokoju dziennego. Zapachowe świece w żelaznych świecznikach oraz stojaki na wino nawiążą do śródziemnomorskiego klimatu i dopełnią całą stylizację wnętrza.

Jeśli jesteś wielbicielem włoskiego klimatu, jasnych kolorów i naturalnych materiałów to styl toskański został stworzony właśnie dla Ciebie. Wraz z zespołem ekspertów NARYSUJEMY stworzysz wymarzone wnętrze pełne przestrzeni i wakacyjnego ciepła. Pracujemy online na terenie całej Polski, a stacjonarnie jesteśmy dostępni w Warszawie i okolicach. Zapraszamy do kontaktu, wspólnie odmienimy wnętrze Twojego domu i mieszkania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym jest styl toskański we wnętrzach?

Tu liczą się naturalne wnętrza stworzone z surowych tworzyw. Sękata powierzchnia surowego drewna, cegła oraz kamień to podstawa do stworzenia aranżacji pełnej swobody i słonecznego wakacyjnego klimatu.

Jakie kolory pasują do wystroju w stylu toskańskim?

Toskania to przede wszystkim śródziemnomorski klimat. Paleta barw, która będzie go odzwierciedlać to przede wszystkim ciepłe jasne brązy i beże, żółcienie w złotych tonach oraz oliwkowa zieleń.

Jakie meble pasują do wnętrz w stylu toskańskim?

Wiklinowy fotel oraz wykonany z kutego żelaza stolik kawowy pozwolą odtworzyć śródziemnomorski, pełen ciepła klimat. Rzeźbione masywne kredensy będą pasowały zarówno do kuchni czy jadalni, ale mogą zastąpić również regał w pokoju dziennym.

Jakie wybrać dodatki do wnętrza w toskańskim stylu?

Ozdoby w postaci glinianych mis czy naczyń oraz dużych mosiężnych donic to kwintesencja tego stylu. Ceramiczne wazony pełne świeżych kwiatów będą piękną ozdobą drewnianych stołów zarówno w salonie, jak i jadalni.