Urządzanie wnętrz w Warszawie

czarne ściany w salonie

Aranżacje wnętrz z NARYSUJEMY

Wykonujemy projekty wnętrz prywatnych (domów, apartamentów, mieszkań), lokali usługowych oraz biurowych na terenie Warszawy i okolic. Nasze projekty są kompleksowe, co nie znaczy, że nie jesteśmy otwarci podjąć się realizacji mniejszej części prac, np. wizualizacji, zgodnie z życzeniem klienta. W zakresie naszych działań mamy również prace graficzne (wizytówki, logotypy, papier firmowy, itp.).

Etapy współpracy

Przed rozpoczęciem prac starannie przygotowujemy wszystkie kroki. Współpracujemy w kilku etapach, dzięki którym mamy możliwość dostroić ze sobą wszystkie czynniki, biorąc pod uwagę wizję klienta.

ceglana ściana

BUDŻET I OCZEKIWANIA

Na pierwszym spotkaniu konieczne będzie wstępnie poznać Twoje oczekiwania i dopasować projektowane wnętrze do Ciebie.

Jeżeli brakuje Ci pomysłu, nie wiesz co będzie pasować, bez obaw! Przedstawimy wiodące style, zaznajomimy z aktualnym trendem oraz powiemy, czego powinno się unikać. Pomożemy znaleźć optymalne rozwiązania. Zaprezentujemy różne inspirujące projekty, które ułatwią wybór. Bez znaczenia, czy masz duży dom lub małe mieszkanie, w każdym przypadku potrzebujemy jak najwięcej informacji o kliencie i jego preferencjach. Nasz architekt wnętrz musi zapoznać się planowaną inwestycją, dlatego też przeprowadzamy wywiad, w którym kluczowe kwestie to: zakładany budżet, oczekiwania, elementy wyposażenia oraz wykończenie.

INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNA

Bez względu na typ projektu wnętrza zapewniamy pomiar wszystkich pomieszczeń i fotografujemy je. Nie bazujemy na pomiarach zewnętrznych firm ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy klienta. Dokładne pomiary powierzchni pozwolą nie popełniać błędów konkurencji w następnych etapach. Dokonując inwentaryzacji zaczynają się pojawiać pierwsze pomysły na całokształt wnętrza.

WYBÓR KONCEPCJI

Następnym krokiem jest wybór właściwego układu funkcjonalnego. Jest to rozplanowanie podstawowych stref pomieszczenia, rozmieszczenie ścian, mebli wolno stojących oraz zabudowanych, wyposażenie sanitarne czy znajdujące się urządzenia. Dajemy możliwość wyboru klientowi odpowiedniej koncepcji jak najbardziej zgodnej z jego wymaganiami. Następnie wspólnie tworzymy ostateczną wersję. Dokładamy wszelkich starań, aby aranżacja była jak najbardziej funkcjonalna i stylowa.

WIZUALIZACJA POSZCZEGÓLNYCH POMIESZCZEŃ

Nasi architekci używają nowoczesnych technologii i wykonują fotorealistyczne wizualizacje 3D. Daje to podgląd na podstawie, którego można sprawdzić i ocenić skomponowane przez nas wnętrze. Mamy okazję po raz pierwszy zobaczyć (z lekką dozą wyobraźni), jak wnętrze będzie wyglądało w rzeczywistości. Finalną wersję przedstawienia graficznego dajemy po ostatecznym zatwierdzeniu.

LISTA MATERIAŁÓW, MEBLI I POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW

Zanim zabierzemy się za szkicowanie rysunków technicznych dla zespołu wykończeniówki, trzeba zaakceptować spis wszelkich materiałów (m.in. wykładziny, parkiety, okładziny ceramiczne, kamienne, drewniane, ceramika, meble (wolno stojące, zabudowy stolarskie oraz inne elementy (oprawy oświetleniowe, sanitariaty, sprzęt RTV/AGD).

Przygotowujemy zestawienie zgodnie z wyznaczonym budżetem. Nie zobowiązujemy klientów do zakupu podanych rzeczy u naszych kontrahentów. Dajemy wolny wybór w kwestii zakupów lub korzystaniu z usług.

Urządzanie mieszkania, czarne ściany, biała sofa

RYSUNKI TECHNICZNE

Ostatnim etapem kompozycji jest przedstawienie instrukcji budowlanej w formie precyzyjnego rysunku technicznego dla ekipy wykończeniowej. Znajdą się tam wszystkie elementy poszczególnych pomieszczeń, m.in. sufity, posadzki, meble stolarskie, oświetlenie, gniazda i włączniki elektryczne. Dzięki tej dokumentacji unikniemy rozbieżności na linii wykonawca – inwestor, dlatego że prace mają opierać się bezpośrednio na przesłanym projekcie.

NADZÓR AUTORSKI

W całej ofercie aranżacji wnętrz udzielamy wsparcia podczas prac budowlanych. Przyjeżdżamy zweryfikować harmonijność projektu oraz upewnić się, że wszystko jest zrozumiałe.

Zapewniamy jakość i profesjonalizm w każdej fazie współpracy. Posiadamy grono doświadczonych fachowców od wykończenia i wyposażenia pomieszczeń. Oferujemy usługę “pod klucz”, w której jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie zamówienia oraz wykonujemy bezpośredni nadzór nad ekipami budowlanymi. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem i nie martwić problemami.

Planując budowę na wczesnym etapie opracowania przestrzeni pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązania.

Jeżeli posiadasz już gotowy układ funkcjonalny możesz zlecić nam wykonanie lub modyfikacje pomysłu. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Dlaczego konsultacje z architektem wnętrz zyskują na popularności ?

Zmieniło się podejście inwestorów do oczekiwań i potrzeb współpracy z projektantem pomieszczeń. Coraz więcej osób jest zainteresowana zdalną współpracą. Na rynku pojawiła się usługa zgodna z potrzebami klientów pod tytułem konsultacje online z architektem. Każdy z nas może sięgnąć po taką usługę. Zwykle cena nie jest zbyt wygórowana, więc jest małe ryzyko. Nie zmienia to faktu, że warto przemyśleć czy na pewno potrzebujemy takiej usługi i jej treść jest do nas skierowana.

mały dywan w salonie, granatowo białe wnętrze

Kiedy warto skorzystać z konsultacji online?

  • Próbujesz zrobić wszystko samodzielnie, ale na wiele pytań nie znalazłeś odpowiedzi w internecie;
  • Planujesz zakup mieszkania i nie możesz się zdecydować, które ma większy potencjał;
  • Nie wiesz, jaki budżet przyjąć, przygotowując się do wykończenia wnętrza i uzyskać pożądany efekt;
  • Zakupiłeś apartament od dewelopera i nadszedł czas na wprowadzenie zmian lokatorskich;
  • Chcesz skonsultować projekt konkurencyjnej pracowni.

Styl nowoczesny

Zaczął kształtować się parę dekad wstecz. Był odskocznią od przepychu, który królował w XIX w. Uznano, że bogate zdobienia i wzory są mało praktyczne i niepotrzebne. Kluczowym motywem tego stylu są otwarte, jasne i przejrzyste przestrzenie. Oczywiście barwy nadają charakteru, a są nimi: czerń, biel, beż i szarość, które dobrze ze sobą współgrają. Pomieszczenie powinno być stonowane, dlatego unika się jaskrawych kolorów i odcieni.

Funkcjonalne rozwiązania w pięknych wnętrzach

Projektanci lubią używać prostych wzorów geometrycznych, sprawdzając przy tym różne konfiguracje. Każda rzecz musi być zaplanowana i nie powinno się zostawiać tego przypadkowi. Nie zaleca się, aby pomieszczenia zawierały zbyt wiele dekoracji. Należy je starannie dobrać. Przy tym umeblowanie powinno zapewniać komfort wszystkim domownikom i być funkcjonalne.