Urządzanie czarnej i eleganckiej sypialni

ciemny salon

Oryginalna aranżacja

Sypialnia w kolorze czarnym to dość niestandardowa propozycja, jednakże taki projekt jest jak najbardziej wykonalny. Istnieje ryzyko, że kolor przytłoczy pomieszczenie, ale dzięki odpowiedniej aranżacji można tego uniknąć. Jeśli marzysz o czerni w swojej sypialni i oryginalnym, nowoczesnym pomieszczeniu, sprawdź nasze porady i inspiracje.

Postaw na kontrast 

Czerń jest barwą, która optycznie pomniejsza pokój, dlatego najlepiej ją zastosować na dużej przestrzeni lub w dużym pomieszczeniu. Dzięki użyciu tego koloru, sypialnia będzie wyglądać niezwykle elegancko i z klasą, a także luksusowo. Jako iż kolor ten pasuje do wszystkiego, niezwykle łatwo będzie go połączyć z innymi barwami, jakie wybierzemy dla pomieszczenia. Będzie to dodatkowe urozmaicenie i ciekawy kolorystycznie akcent. Można wprowadzić tutaj kontrast na zasadzie połączenia koloru czarnego i jasnego, wyróżniającego. 

Aranżacja sypialni 

sypialnia czarna

Pomysł na czarną sypialnię to szereg możliwości, jakie możesz wykorzystać w pomieszczeniu. Jako pierwsze proponujemy już wspomniane połączenie koloru czarnego wraz z innym, może to być na przykład szary, żółty, zieleń czy błękit. Barwy te można wprowadzić do sypialni poprzez pomalowanie jednej ściany na czarno, a resztę na inny wybrany kolor. Ciekawą możliwością jest zastosowanie zamiast farby czarnej tapety w konkretne wzory. Będzie to dodatkowy, interesujący akcent, który urozmaici wnętrze. Dzienne światło padające na tapetę będzie się odbijać, poskutkuje to wrażeniem, iż pokój jest większy niż się wydaje. Lamele to efektownie prezentujący się pomysł na ścianę w Twojej sypialni bądź też dodatek do urozmaicenia mebli. Projektanci wnętrz uważają je za jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych ostatnich lat.  

Jakie meble wybrać?

Czarna sypialnia to nie tylko ściany, można wprowadzić tę barwę poprzez wybór mebli w tym kolorze. Nada to pomieszczeniu oryginalny i elegancki charakter. Eksperci w aranżacji wnętrz proponują w tym względzie postawić na najważniejszy element sypialni, czyli łóżko w kolorze czarnym. Główny punkt sypialni będzie przykuwał wzrok i prezentował się niepowtarzalnie. Inną możliwością jest wybór mebli białych, szarych lub w kolorze jasnego drewna przy czarnych ścianach. Będą się dobrze komponować, wyglądać spójnie i sprawią, iż pomieszczenie nie będzie wydawać się małe. Piękne, estetyczne i gustowne wnętrza sprzyjają człowiekowi w odpoczynku i regeneracji po ciężkim dniu.   

Efektowne dodatki  

Obawy, że czerń przytłoczy Twoją sypialnię, staną się bezpodstawne, jeśli urozmaicisz ją o dodatki w różnych interesujących kolorach. Jako iż bazą jest kolor uniwersalny, możesz do niego dodać wiele różnych i ciekawych przedmiotów w szerokiej gamie kolorystycznej. Proponujemy takie kolory jak: 

  • złoty, 
  • srebrny, 
  • szary, 
  • biały, 
  • beż. 

Zastosowanie bieli to bardzo dobre rozwiązanie, kolor ten będzie się świetnie komponował z wybraną przez ciebie bazą. W kwestii dodatków, jeśli interesuje Cię nowoczesna sypialnia, możesz postawić na geometryczne urozmaicenia, które zastosujesz na przykład w wyborze oświetlenia, to jest lampki nocnej bądź wiszącej, także w przypadku wyboru obrazów na ścianę, czy też wzoru pościeli.   

Styl glamour 

Aranżacja w stylu glamour cechuje się elegancją, bogactwem dodatków, przepychem. Czerń idealnie wpasowuje się w ten nurt. Połączenie tego koloru ze złotym będzie ucieleśnieniem stylu glamour. Również w przypadku srebra taki efekt będzie gwarantowany. By zachować równowagę w wystroju, projektanci wnętrz proponują, by przełamać ciemny kolor jasną, neutralną barwą, jak na przykład biel czy beż, by uniknąć efektu przytłoczenia oraz w celu rozjaśnienia sypialni. Dzięki temu zastosowaniu uwidoczni się bogaty charakter wybranej aranżacji glamour.  

sypialnia

Nowoczesny projekt 

W tej inspiracji proponujemy postawić na czarne, minimalistyczne meble, czyli szafy, szafki, komody. Prosta aranżacja będzie sprzyjać optycznemu powiększeniu pomieszczenia. Z kolei przy wyborze łóżka można zastosować bardziej efektowny i wyróżniający się model, który będzie stanowił centrum sypialni. Jeśli chodzi o kolor ścian, można pomalować je na biało bądź zdecydować się na tapetę w tym kolorze w interesujący wzór, ornament lub geometrię. Na taki wybór warto również postawić w przypadku pościeli. Idealnym dopełnieniem będą już wcześniej wspomniane geometryczne dodatki.  

sypialnia

Sypialnia do wykonania 

Może się wydawać, iż sypialnia w czarnym kolorze jest projektem przytłaczającym i ciężkim w wykonaniu, jednakże dzięki odpowiedniemu skomponowaniu tej barwy z innymi, można uniknąć efektu przytłoczenia i optycznego pomniejszenia pokoju. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy sprostasz zadaniu, możesz skorzystać z usług profesjonalisty. Projektant wnętrz NARYSUJEMY pomoże Ci w spełnieniu marzenia o czarnej, efektownej sypialni oraz w stworzeniu miejsca sprzyjającemu odpoczynkowi i relaksowi.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Jakie meble wybrać chcąc urządzić czarną sypialnię?

Można postawić na czarne, eleganckie meble lub też minimalistyczne modele, jeśli kolor ścian sypialni jest jasny. Natomiast, jeśli ściany będą czarne, warto wybrać jasny kolor mebli, by uniknąć efektu przytłoczenia.

Jak zastosować kolor czarny w sypialni?

Poprzez pomalowanie jednej ze ścian w tym kolorze, a reszty na inny wybrany przez Ciebie. Czerń jest uniwersalna, więc istnieje szereg możliwych barw, które będą się dobrze razem z nią komponować. Można postawić na czarną tapetę ze wzorem, będzie odbijać światło, dzięki czemu sypialnia wyda się optycznie większa. 

Jakie dodatki wybrać do czarnej sypialni?

Czerń jest uniwersalnym kolorem, więc jest mnóstwo możliwości, zależy też jaki efekt chce się uzyskać. Jeśli np. zależy Ci na tym, by pomieszczenie prezentowało się elegancko i bogato w stylu glamour, postaw na złote lub srebrne dodatki.