Image Alt

Sypialnia jako domowe biuro

wąskie i długie biurko pod ścianą

Przestrzeń biurowa w sypialni 

Praca zdalna stała się faktem. Czas pandemii zmienił postrzeganie pracy w domowym zaciszu. Dziś home office zyskuje na popularności zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Gdzie zatem w mieszkaniu wygospodarować przestrzeń na domowe biuro? To właśnie sypialnia może stać się tym pomieszczeniem. 

nowoczesna sypialnia z przestrzenią do pracy

Sypialnia z miejscem do pracy 

Nie każdy w mieszkaniu może pozwolić sobie na odrębny pokój przeznaczony na biuro. Dobrym rozwiązaniem na zaaranżowanie kącika biurowego wydaje się sypialnia. Jest to prywatna przestrzeń, w której można zamknąć się i skupić na pracy. Jeśli chcemy urządzić sypialnię z miejscem do pracy należy zadbać o następujące kwestie: 

  • dostosować biurko i krzesło do swoich potrzeb,  
  • utrzymywać porządek, 
  • zainstalować dobre oświetlenie, 
  • minimalizować poziom hałasu,  
  • dostosować wystrój do całości pomieszczenia.  

Koniecznie upewnij się, że biurko jest wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty oraz że krzesło jest wygodne i odpowiednio dostosowane do Twojej sylwetki. Aby zachować porządek w sypialni, warto zainwestować w segregatory na biurko lub szafkę z szufladami pod nim, w których można trzymać przybory do pisania i inne drobiazgi. Dobre oświetlenie jest ważne dla komfortu i produktywności podczas pracy. Należy mieć dostęp do naturalnego światła oraz do lamp lub innego źródła sztucznego światła, które zapewni odpowiedni poziom oświetlenia. Sypialnia jest miejscem, w którym powinnyśmy się wyciszyć i zrelaksować, dlatego ważne jest, aby hałas z zewnątrz nie przeszkadzał podczas pracy. Można zasłonić okna zasłonami. Sypialnia ma być przytulna i relaksująca, ale jednocześnie sprzyjająca skupieniu i produktywności. 

biurko, drewniane dodatki, metalowa lampka

Aranżacja sypialni z miejscem do pracy  

Wprowadzając do sypialni miejsce pracy, należy nieco przeprojektować wnętrze. Najważniejszym elementem naszego mikrobiura jest biurko, a właściwie jego ustawienie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ustawienie go obok okna. Najlepiej, jeśli biurko stoi bezpośrednio przy oknie lub bokiem do niego. Takie rozwiązanie zapewnia nam dostęp do światła dziennego, przy którym najlepiej się pracuje. Biurko powinno być wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak laptop, drukarka, notatnik i przybory do pisania. Pamiętajmy jednak, aby było estetycznie dopasowane do całości pomieszczenia. Wokół niego powinny znaleźć się meble na dokumenty i różne akcesoria biurowe. Dobrze sprawdzą się tutaj wiszące na ścianie półki oraz mała komoda lub kontenerek pod biurkiem.  

Wąskie biurko 

Dobrym rozwiązaniem jest wąskie, ale długie biurko. Można je ustawić pod oknem lub na przeciwległej ścianie względem łóżka. Wszystkie niezbędne rzeczy można zmieścić na blacie lub w półkach zawieszonych bezpośrednio nad nim. Porządkuje to przestrzeń i wyraźnie rozdziela strefę pracy od strefy wypoczynku. 

Biurko schowane w szafie 

Jeśli mamy mało miejsca, poszukajmy biurka z opcją schowania w szafie lub we wnęce. Takie biurko w zabudowie nie zajmuje przestrzeni, ale warto o tym rozwiązaniu pomyśleć już na etapie aranżacji całego pomieszczenia. Rozwiązanie z drzwiami przesuwnymi zawsze wygląda schludnie, a jednocześnie zaoszczędza przestrzeń. 

Biurko narożne 

Takie biurko sprawdzi się idealnie w większych sypialniach, gdyż zajmuje sporo miejsca. Ten mebel charakteryzuje niejednokrotnie ciekawy, niestandardowy sposób wycięcia. Duży blat oraz miejsce pod biurkiem w istotny sposób pozwala nam na dobre uporządkowanie wszystkich niezbędnych do naszej pracy akcesoriów. 

Oświetlenie biurka 

Oprócz światła naturalnego, w strefie biurowej należy pomyśleć o oświetleniu sztucznym. Mogą być to lampy stojące bezpośrednio na podłodze lub też umieszczone na blacie biurka. Istotnym elementem jest barwa światła. Powinna być taka, aby nie usypiała nas w trakcie w pracy. Należy wybrać barwę naturalną lub o chłodnym niebieskim odcieniu. 

rośliny, minimalistyczne biurko, wzorzyste tekstylia

Regał lub parawan w sypialni 

Jeśli w sypialni jest wystarczająco dużo miejsca, można wstawić do niej regał na książki i dokumenty. Nie musi on być wysoki. Ma jedynie stanowić element, który pozwoli nam na oddzielenie miejsca pracy od strefy wypoczynku. Innym, ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym nam na rozdzielenie sypialni od części biurowej, jest zastosowanie parawanu. Będzie on dodatkową dekoracją całego wnętrza. 

Krzesło biurowe 

Bardzo ważnym elementem wyposażenia naszego biura jest odpowiednie krzesło. Wygodne i ergonomiczne krzesło to podstawa, która pozwoli nam zadbać o nasz zdrowy kręgosłup podczas wielogodzinnej pracy. Powinno ono mieć regulację zarówno wysokości siedziska, jak i kąta oparcia. Ponadto, siedząc powinniśmy mieć pod biurkiem wystarczającą ilość miejsca na nogi, aby zachować prawidłową pozycję siedzącą podczas pracy. 

Efektywność pracy w domu 

Efektywność pracy w domu wymaga wprawy. Należy zapewnić sobie spokój i skupić się na wyznaczonych zadaniach. Sypialnia daje nam taką możliwość, gdyż jest miejscem, gdzie staramy się wyciszyć. Zamontowanie rolet na oknach lub zasłanianie ich kotarami, będzie minimalizować wszechobecne dystrakcje. Ważne jest także, aby zachować porządek w sypialni. Tym należy zająć się wieczorem, aby następnego dnia rano pościelić tylko łóżko i przystąpić do pracy. 

Odśwież swoje mieszkanie z nami

Jeśli nie masz pomysłu, jak zaprojektować kącik do pracy w sypialni, nasz zespół NARYSUJEMY stworzy dla Ciebie idealną aranżację. Realizujemy projekty zdalnie na terenie całego kraju, a w Warszawie i okolicach proponujemy spotkania stacjonarne. Zapraszamy do kontaktu. 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie biurko wybrać do biura w sypialni?

Jeśli szukasz biurka do sypialni, najlepszym wyborem będzie takie, które będzie funkcjonalne, ale także estetycznie dopasowane do wnętrza tego pomieszczenia. Ważne, żeby biurko było wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty. W zależności od metrażu sypialni, możesz wybrać wąskie, ale długie biurko, schowane w szafie z drzwiami przesuwnymi lub biurko narożne. 

Gdzie najlepiej umieścić biurko w sypialni?

Najlepiej umieścić biurko przy oknie lub przy ścianie bokiem do okna. Pozwoli to na naturalne oświetlenie miejsca pracy. Innym ważnym aspektem jest fakt, aby umieścić je w takim miejscu, by nie przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu. Powinno ono być odizolowane od hałasu oraz innych rozpraszaczy.