STYL BOHO W ARANŻACJI WNĘTRZ

salon w stylu boho

SWOBODA I SZTUKA

Styl boho to nie tylko sposób na aranżację wnętrz, ale także manifest wolności, artystycznej duszy i miłości do natury. To połączenie inspiracji sztuką ludową z rebelią przeciw konwenansom i schematom w projektowaniu wnętrz. Boho to manifestacja sztuki w najczystszej postaci, w której kreatywność nie zna granic. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej estetyce, odkrywając jej korzenie i cechy charakterystyczne oraz doradzimy, jak urządzić mieszkanie, aby oddać hołd tej artystycznej wolności. 

KORZENIE STYLU

Styl boho ma swoje korzenie w latach 60. i 70. XX wieku. Był to czas młodzieżowego buntu przeciwko konwencjom społecznym. Młodzi ludzie chcieli zerwać z ograniczającą tradycją i zacząć żyć na własnych zasadach. Nazwa „boho” wywodzi się od słowa „bohemian”, które określa artystyczny i wolny styl życia prowadzony przez artystów i pisarzy w XIX wieku w Paryżu oraz innych europejskich miastach. Styl boho jest eklektyczny i czerpie inspiracje z różnych kultur i tradycji, tworząc niepowtarzalną i fascynującą mieszankę. 

nowoczesna eklektyczna sypialnia

KOLOROWA PALETA

Paleta kolorów w stylu boho jest różnorodna i pełna życia. Możemy w niej znaleźć odcienie zieleni, brązu, czerwieni, pomarańczy i fioletu. Kolory te odzwierciedlają bliskość z naturą i wprowadzają do wnętrza ciepłą i przytulną atmosferę. Warto zaznaczyć, że barwna paleta w stylu boho nawiązuje nie tylko do natury, ale także odzwierciedla różnorodność kultur i inspiracji artystycznych. To właśnie mieszanka tych odcieni tworzy bogaty i zmysłowy charakter wnętrza, przyciągając uwagę i budząc zmysły. Co więcej, kolory w stylu boho często łączą się w niepowtarzalne kombinacje, co sprawia, że każde wnętrze jest wyjątkowe i pełne osobistego charakteru. 

EKLEKTYZM

Wnętrza w stylu boho są różnorodne, pełne eklektycznych mebli i dekoracji oraz bogatej gamy kolorów. To miejsce, w którym można wyrazić swoją kreatywność i osobisty styl. Pomieszczenia często zawierają elementy z różnych kultur i tradycji, co nadaje im niezwykły charakter. Jeśli chcemy urządzić swoje mieszkanie w stylu boho, powinniśmy zacząć od kolorów. Najbardziej odpowiednia będzie paleta barw, która odzwierciedla nasz gust i osobowość. Następnie skoncentrujmy się na eklektycznych meblach i dodatkach, które będą harmonizować się z wybranymi kolorami. Nie obawiajmy się mieszania różnych wzorów i tekstur – to właśnie one nadają charakter wnętrzu. 

jasna kuchnia

BLISKOSĆ Z NATURĄ

Styl boho jest ściśle związany z naturą i promuje zrównoważony sposób życia i dbałość o środowisko. Wnętrza w tym stylu są często ozdabiane roślinami doniczkowymi. Egzotyczne paprocie, monstery czy sukulenty stanowią nie tylko ozdobę, ale również przywracają harmonię w pomieszczeniu. Drewniane meble wprowadzają naturalność do wnętrza, a materiały takie jak rattan i juta nadają mu autentyczny charakter. Wszystko razem tworzy przestrzeń, która nie tylko dobrze wygląda, ale także przybliża nas do natury i jednocześnie przypomina o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i prowadzenie zrównoważonego stylu życia. 

łazienka boho

WOLNOŚĆ INSPIRACJI

Boho to nie tylko moda czy trend, to także ekspresja osobowości. To styl, który całkowicie pozwala na bycie sobą. Łączy różne elementy i motywy tworząc coś unikalnego i niepowtarzalnego. Jeśli chcemy wprowadzić odrobinę magii stylu boho do naszego życia, warto zacząć od inspiracji. Inspirujmy się zdjęciami wnętrz, czerpmy inspirację z podróży, sztuki, muzyki i natury oraz eksperymentujmy z różnymi kolorami i teksturami.  

WYJĄTKOWOŚĆ STYLU BOHO

Warto wprowadzić do swojego mieszkania magię stylu boho, w którym swoboda kolorów, form i wzorów tworzy wyjątkową atmosferę. Odkryjmy korzyści projektowania w tym stylu z pomocą doświadczonego architekta wnętrz NARYSUJEMY. Wspólnie stworzymy wnętrze, które odda ducha ludowej tradycji i sztuki, zachowując równowagę i harmonię. Nasza ekipa pomoże w każdym etapie aranżacji, tworząc przestrzeń, która ożywi wyobraźnię. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju. 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dlaczego styl boho jest tak unikalny w kontekście projektowania wnętrz?

Styl boho wyróżnia się nieograniczoną swobodą w doborze kolorów, form i wzorów, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji. To także połączenie sztuki ludowej i naturalnych inspiracji, które nadają przestrzeniom charakteru i ciepłego klimatu

Czy styl boho nadaje się tylko do dużych przestrzeni, czy można go zastosować również w mniejszych mieszkaniach?

Styl boho można dostosować do różnych przestrzeni. W mniejszych mieszkaniach zaleca się wybór drobniejszych wzorów i umiar w dodatkach, aby uniknąć przesytu. W większych wnętrzach można śmiało eksperymentować z bogatą paletą barw i wzorów, zachowując harmonię.

Jakie są główne cechy charakteryzujące styl boho w kontekście projektowania wnętrz?

Styl boho cechuje się swobodą w doborze kolorów, form, wzorów i materiałów. To również inspiracja sztuką ludową, wyrazista obecność rękodzieła, plecionek oraz roślinności. Kombinacja tych elementów tworzy niezwykle przyjemny, luźny i artystyczny charakter przestrzeni.

Jakie korzyści płyną z wprowadzenia stylu boho do wnętrza?

Styl boho dodaje przestrzeni charakteru i indywidualności, jednocześnie zachowując atmosferę swobody i luzu. Wprowadza naturalność oraz wyjątkowy klimat, co tworzy przytulne i ciepłe wnętrza. Projektowanie w stylu boho pozwala także na wyrażanie swojej kreatywności i osobistego stylu w każdym detalu.