Projektowanie wnętrz w stylu nowoczesnym

otwarty salon z jadalnią

Aranżacja wnętrza w nowoczesnym stylu

Przestrzeń, prostota i nowatorskie rozwiązania – są to cechy nowoczesnego wystroju wnętrz, który charakteryzuje się zarówno funkcjonalnością, jak i praktycznością. Pomieszczenia wypełnione są łagodną paletą barw, która wizualnie powiększa przestrzeń. Meble charakteryzują się przede wszystkim prostym designem i geometrycznymi kształtami, ale jest też miejsce na wkomponowanie tam nowoczesnych technologii, oryginalnych dodatków oraz mocnych akcentów. Zatem, jak poprawnie urządzić takie wnętrza?

kryształowy, nowoczesny żyrandol

Charakterystyka nowoczesnych wnętrz

Tym, co charakteryzuje nowoczesne wnętrze, jest przede wszystkim przestrzeń. Nie ma tu miejsca na wymyślne dekoracje czy nadmiar dodatków i ozdób. Podczas aranżacji nacisk kładzie się na maksymalną funkcjonalność, w myśl zasady „mniej znaczy więcej”.

Nowoczesne wnętrza łączą minimalizm z praktycznością i wygodą. Motyw funkcjonalności i przestronności jest szczególnie ważny w otwartych przestrzeniach, gdzie zbędne dekoracje i dodatki są ograniczone do minimum. Dobrą praktyką jest łączenie pomieszczeń, na przykład salonu i kuchni, sypialni i łazienki, przedpokoju i salonu. Innowacyjne domy charakteryzują się prostym wystrojem wnętrz, jasnymi kolorami. Kontrasty natomiast stosowane są w dodatkach i detalach. Współczesny styl jest prosty i nieskomplikowany, ale nie stanowi bariery dla mieszkań wyposażonych w najnowsze technologie. W nowoczesnych wnętrzach ważna jest jakość materiałów, kolorów  i wykończeń. Projektanci wnętrz zwracają uwagę nie tylko na estetykę, ale także na trwałość i funkcjonalność mebli.

Kolorystyka

W nowatorskich wnętrzach dominuje biel, beż, szarość i czerń. Pokoje są projektowane tak, aby były przestronne, ale nie monotonne. Aby ożywić nowoczesne wnętrze, można zaakcentować je efektownymi dodatkami. Przykładem mogą być dywany, plakaty ścienne, unikalne meble i tapety. Kolory takie jak czerwień, złoto, miedź, żółć, zieleń i pomarańcz, dodają wnętrzu charakteru i klasy.

Oświetlenie

W nowoczesnych wnętrzach ważną rolę odgrywają również efekty świetlne,  które odpowiednio rozmieszczone, mogą sprawić, że przestrzeń wyda się większa. Lampy  to nie tylko elementy funkcjonalne, ale także dekoracyjne, które podkreślają harmonijny wystrój. Projektanci chętnie sięgają po kryształowe żyrandole o wymyślnych kształtach –  by dodać aranżacji nowatorskiego sznytu.

ciemne panele na ścianie w sypialni

Jakie materiały zastosować?

Urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu, należy przede wszystkim pamiętać o wysokiej jakości materiałach. Wnętrze takiego domu nie jest przeładowane dodatkami i dekoracjami, dlatego w centrum uwagi znajdują się jedynie podstawowe elementy wystroju. Deski i panele o lśniących wykończeniach są dobrym wyborem. Do tego stylu idealnie nadają się też duże płytki ceramiczne, a także podłogi epoksydowe, winylowe i betonowe. Na ściany, zamiast farby, można zastosować trójwymiarowe panele, beton dekoracyjny lub nawet płytki ceglane.

Dominują tu drewniane i plastikowe meble pomalowane na biało. Elementy stalowe i szklane są idealnym uzupełnieniem nowoczesnych mebli. Mile widziane są również aluminium, chrom i skóra. Pojawiają się też odważne połączenia z bardziej klasycznymi materiałami, takimi jak granit czy marmur. Meble tapicerowane, poza nielicznymi wyjątkami, również charakteryzują się prostotą i stawiają na jednolitą kolorystykę oraz brak nadmiernych zdobień.

czerwone, skórzane kanapy

Przeniesienie mieszkania w nowoczesność

Wprowadź nowoczesność do swojego mieszkania z NARYSUJEMY! Nasz doświadczony architekt wnętrz pomoże Ci w projektowaniu i aranżacji wnętrz, tworząc przestrzeń, która odzwierciedla nowoczesny styl życia. Dzięki projektowi opartemu na najnowszych trendach, Twoje mieszkanie stanie się miejscem pełnym funkcjonalności i elegancji. Odkryj zalety nowoczesnej aranżacji, która oferuje wygodę, prostotę i innowacyjność. Razem z nami stworzysz unikalną przestrzeń, w której poczujesz się jak w domu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie materiały stosować projektując nowoczesne wnętrza?   

By uchwycić nowoczesny styl w domu lub mieszkaniu, warto zastosować materiały takie jak: jasne drewno, betonowe płyty dekoracyjne, płytki ceramiczne lub cegły. 

Czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza?

Podczas aranżacji nowatorskich wnętrz należy pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Głównymi założeniami stylu nowoczesnego, są przestrzeń i funkcjonalność – dlatego warto wypełnić wnętrza designerskimi meblami, ale nie przesadzać z nadmiarem dodatków.