PROJEKTOWANIE WNĘTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM

szklana, wisząca szafka na wina

TWÓRCZA WOLNOŚĆ W INDUSTRIALNYCH PRZESTRZENIACH

Pełne światła, otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami i wielkimi oknami posiadały niskie czynsze i stały się idealnym miejscem do twórczej pracy dla młodych artystów. Siłą kreatywności i własnej wyobraźni potrafili oni przekształcić oryginalne, ale nieco surowe pomieszczenia w wygodne mieszkania, pełniące często też rolę ich pracowni. Słynna „Fabryka” Andy’ego Warhola mieściła się w podobnym wnętrzu i przez długie lata była centrum artystycznego życia Nowego Jorku. Od tamtej pory, lofty budzą skojarzenia z życiem artystycznej bohemy i są symbolem twórczej swobody i indywidualizmu.

PRZEMYSŁOWY KLIMAT DLA BOGATYCH MIESZCZAN

Wraz z upływem czasu ich wyjątkowy, industrialny klimat i nieszablonowe rozwiązania architektoniczne zaczęły zdobywać uznanie wśród bogatych mieszczan i właścicieli firm. Jednak nowi odbiorcy oprócz awangardowego stylu, od industrialnych wnętrz oczekiwali także komfortu. Ceny nieruchomości szybko poszły w górę i stały się atrakcyjną inwestycją będącą synonimem prestiżu. W Polsce hard lofty, czyli prawdziwe pofabryczne mieszkania, to niestety rzadkość – najwięcej znajduje się w Łodzi i na Śląsku. Wiele firm budowlanych korzysta z trwającej mody i stawia tzw. soft lofty, czyli nowe budynki stylizowane na pofabryczny styl.

CHARAKTERYSTYKA STYLU INDUSTRIALNEGO

Charakterystyka stylu industrialnego

Styl industrialny, czyli jaki? Wnętrza w stylu loftowym są urządzone w myśl zasady „mniej, znaczy więcej”. Cechuje je więc:

  • surowy klimat,
  • oszczędność dodatków,
  • neutralna kolorystyka.

Niezbędnymi składnikami industrialnej atmosfery są beton, cegła, widoczne rury, kable i instalacje elektryczne oraz hydrauliczne.

surowy klimat, oszczędność dodatków

LOFTY JAKO PRZESTRZEŃ DLA INDYWIDUALISTÓW

Zanim zdecydujemy się na zakup apartamentu stylizowanego na wygląd pofabryczny lub urządzenie w ten sposób mieszkania, zastanówmy się czy w takiej przestrzeni będziemy się dobrze czuć. Tego typu lokum to dobry wybór dla amatorów przestronnych, oryginalnych wnętrz o niekonwencjonalnej architekturze; ludzi o wyrazistej osobowości i charakterze – indywidualistów, którzy cenią sobie niezależność, przestrzeń, są kreatywni i nie boją się wyzwań. Jeśli nieobce są ci te cechy, to wnętrze w stylu loftu będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem jednak, jeśli wolisz przytulne i ciepłe pomieszczenia postaw na inne rozwiązanie.

ZALETY I WADY STYLU LOFTOWEGO

Przestrzeń loftu oferuje wiele zalet. Po pierwsze, to otwarte, przestronne wnętrza, które pozwalają na swobodę aranżacji. Możemy dowolnie dzielić przestrzeń na strefy, tworząc miejsce do pracy, odpoczynku czy rozrywki. Duże okna wpuszczają mnóstwo naturalnego światła, co sprzyja komfortowi mieszkania i tworzy przyjazną atmosferę.

Lofty są również doskonałe dla miłośników minimalizmu. Styl industrialny zachęca do oszczędności dodatków i prostoty. Mniej, znaczy więcej – to motto, które doskonale oddaje ducha tego wnętrza. Jeśli zależy ci na przestrzeni, gdzie możesz wyeksponować kilka wyjątkowych elementów dekoracyjnych, to loft jest dla Ciebie idealnym wyborem.

mozaika betonowa

WYZWANIA I ROZWAŻANIA PRZED ZAKUPEM

Styl loftowy ma także swoje wyzwania. Przede wszystkim, nie każdy czuje się komfortowo w surowym, industrialnym wnętrzu. Dla niektórych może być zbyt chłodny i nieprzytulny. Jeśli preferujemy ciepłe, przytulne przestrzenie – warto zastanowić się nad innym stylem aranżacji wnętrz. Kolejnym aspektem jest konieczność zainwestowania w odpowiednie wykończenia i meble. Surowe ściany z betonu czy cegły mogą wymagać dodatkowego docieplenia lub wygłuszenia, a meble i dodatki powinny pasować do industrialnego charakteru wnętrza.

CZY LOFT TO STYL DLA CIEBIE?

Styl loftowy to nie tylko moda, ale przede wszystkim wyraz artystycznego ducha i poszukiwania niebanalnych rozwiązań w aranżacji przestrzeni. To miejsce dla indywidualistów, którzy cenią sobie przestronność, minimalistyczny design i surowy klimat. Jeśli jesteśmy gotowi na wyzwania związane z urządzeniem loftu i czujemy, że to styl, który odzwierciedla naszą osobowość, to śmiało sięgnijmy po to rozwiązanie. Jednak pamiętajmy, że to także zobowiązanie do stworzenia harmonijnego wnętrza, które będzie odzwierciedlać osobisty charakter i potrzeby. Loft to więcej, niż tylko styl mieszkania – to styl życia.

ciemne kolory podłóg i ścian

STYL INDUSTRIALNY W MIESZKANIU

Współpraca z projektantem wnętrz to także doskonała okazja do rozwijania swojej własnej kreatywności. Wspólna praca nad projektem pozwala na wyrażenie swoich pomysłów i preferencji, co sprawia, że mieszkanie staje się wyjątkowe i pełne osobistego charakteru.

Projektowanie mieszkania w stylu industrialnym to wyjątkowe wyzwanie, które może przekształcić Twoje wnętrze w miejsce pełne surowego uroku i oryginalności. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz NARYSUJEMY, który poprowadzi Cię przez proces aranżacji, oszczędzając Twój czas i pieniądze, a jednocześnie dając możliwość wyrażenia własnej kreatywności. To on będzie kluczem do stworzenia unikalnego, industrialnego projektu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i marzenia. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie wyzwania wiążą się z wyborem stylu loftowego?

Wyzwania związane ze stylem loftowym to konieczność dostosowania surowych ścian do własnych potrzeb, a także znalezienie mebli i dodatków pasujących do industrialnego charakteru wnętrza.

Jakie zalety oferuje przestrzeń loftu?

Przestrzeń loftu oferuje otwarte, przestronne wnętrza, swobodę aranżacji, mnóstwo naturalnego światła oraz minimalistyczny design.