Image Alt

ŚCIENNE PANELE DEKORACYJNE 3D

pojedynczy panel dekoracyjny biały

ALTERNATYWA DLA FARB I TAPET

Jesli szukamy niskobudżetowej i trwałej alternatywy dla zwykłych farb i tapet na dekorację ścian, panele ścienne mogą być dobrym rozwiązaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się już 2021 roku, a użycie ich w pomieszczeniach całkowicie odmieni charakter wnętrza. Idealnie sprawdzą się w: 

 • sypialni, 
 • jadalni,  
 • korytarzu,  
 • przedpokoju,  
 • salonie,  
 • biurze. 
drewniane panele w sypialni

CZYM SĄ PANELE ŚCIENNE?

Są to płyty ozdobne, pełniące funkcje dekoracyjną. Wykonane są z różnych materiałów takich jak: 

 • pianka poliuretanowa, 
 • tworzywa sztuczne np. polichlorek winylu czy polistyren o dużej gęstości, 
 • drewno, 
 • gips, 
 • szkło, 
 • beton. 

Panele ścienne 3D pozwalają na stworzenie pomieszczeń o bardzo różnorodnym charakterze. Większość wzorów jest uniwersalnych, dlatego z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć miejsce, w którym mają znaleźć się panele, aby wybrać odpowiedni rozmiar i ilość potrzebnego produktu. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczna, czyli wymiary, wagę i grubość, żeby dokonać odpowiednich wyborów i dostosować wzór do swoich potrzeb. Nowoczesne panele dekoracyjne 3D, maja ciekawą strukturę i pozwalają na stworzenie efektu trójwymiarowości w pokoju. Dzięki temu można uzyskać efekt głębi, co optycznie powiększy pokój. Idealnie sprawdzą się takie panele w małych pokojach, we wnękach, jak również w dużych pomieszczeniach, które chcemy odświeżyć. 

ZASTOSOWANIE PANELI DEKORACYJNYCH 

Chociaż panele dekoracyjne są nowością na rynku, to wiele osób decyduje się na ich montaż ze względu na szerokie zastosowanie.  

Zastosowanie Opis 
Dekoracja Głównym zastosowaniem paneli dekoracyjnych na ścianie jest funkcja dekoracyjna. Odpowiednio dobrany panel zmieni charakter wnętrza i wyjątkowo je ozdobi. Można je stosować jako samodzielny element, który przełamie monotonię w pomieszczeniu. 
Wygłuszenie Jedną z pożyteczniejszych funkcji jaką pełni taki panel to wygłuszenie. Zamontowany na ścianie, jest kolejną przeszkodą do pokonania dla fal dźwiękowych, przez co dźwięki mają niższy pogłos. 
Zakrywanie niedoskonałości To zastosowanie jest czysto praktyczne. Jeżeli na ścianie pojawiły się rysy, zadrapania, wgniecenia lub inne problemy, które chce się zakryć w łatwy i efektowny sposób, to świetnie do tego sprawdzą się właśnie panele ścienne. 
ceglany panel w kuchni

JAKIE PANELE SPRAWDZĄ SIĘ W POMIESZCZENIACH?

SALON 

Doskonałym wyborem będą panele dające efekt cegły. Doda to przytulnego charakteru i odmieni go nie do poznania. Kolor cegły możemy dopasować do wnętrza lub pomalować. Panele tworzące mozaikę, koła lub pasy również sprawdzą się w salonie. Dobrą propozycją będą również podświetlane warianty. W salonie będą one mogły być podziwiane przez gości. 

KUCHNIA

Montując panele ścienne w kuchni, należy wybrać takie, aby były odporne na mycie, ponieważ w kuchni podczas gotowania, często ulegają zabrudzeniom. Na rynku istnieje wiele modeli nadających się do przestrzeni kuchennej, niezależnie od metrażu. Aby pokreślić ich charakter lub stworzyć przytulny i indywidualny klimat, można pomalować je dowolnymi farbami. Idealnie sprawdzą się takie z motywami kwiatów, figur geometrycznych (kwadraty, romby), cegły, plastra miodu.  

KORYTARZ 

Aby zaskoczyć gości wyjątkowym korytarzem, należy sprawić najlepsze pierwsze wrażenie. Odpowiednio dobrane panele ścienne będą idealną propozycją. Świetnie sprawdzą się modele z efektem cegły, podświetlane lub takie, które dają wyraźny efekt dekoracyjny.  

szare panele w kuchni

MONTAŻ PANELI 

Panele dekoracyjne nie wymagają odpowiednich umiejętności manualnych, ponieważ są gotowym produktem do montażu. Za pomocą kleju lub odpowiedniej gładzi przyklejamy je do oczyszczonej ściany. Łącząc je ze sobą, tworzymy wybrany motyw. 

TWOJE WNĘTRZE, NASZA WIZJA!

Panele ścienne dekoracyjne są nowością na polskim rynku, ale zdobyły już dużą popularność. Wybierając odpowiedni model, można stworzyć zaskakującą dekoracje. Jeśli potrzebujesz porady w projektowaniu pomieszczeń i doborze paneli dekoracyjnych, nasi projektanci z NARYSUJEMY pomogą Ci stworzyć wyjątkowy projekt. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic, a online w całej Polsce.    

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym są panele dekoracyjne?

To wyjątkowa dekoracja do pomieszczenia. Produkowana jest z różnych materiałów. Łącząc ze sobą gotowe panele, tworzymy na ścianie wyjątkowo dekoracyjny wzór. 

Jak montujemy panele dekoracyjne?

Sposób montażu paneli jest dosyć prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Na panele dekoracyjne nanosi się klej lub odpowiednią gładź, następnie przykleja się na ścianę pojedyncze elementy tworząc wybrany motyw.

Z czego zrobione są panele ścienne?

Jest kilka materiałów z jakich produkowane są panele dekoracyjne. Najbardziej popularne to gips i pianka poliuretanowa. Inne materiały z jakich są produkowane to tworzywa sztuczne, drewno, beton, szkło.

W których pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się panele dekoracyjne?

To idealna opcja do pomieszczeń w domu i biurze. Są dosyć uniwersalne, ponieważ stosuje się je wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć wyjątkową dekorację. Sprawdzą się w salonie, kuchni korytarzu oraz w biurze lub innym pomieszczeniu wewnętrznym.