NOWOCZESNE WNĘTRZE Z PRZESZŁOŚCIĄ

stary kredens w nowoczesnym wnętrzu

POŁĄCZENIE STYLU NOWOCZESNEGO Z VINTAGE

Stare meble, czyli perełki z duszą? Po renowacji lub nie. Kiedy pojawią się w nowoczesnym domu uzyskamy nieoczywisty, lecz autentyczny efekt aranżacji. Krzesła, stolik czy kredens po babci. Z tymi wszystkimi stylowymi sprzętami powinniśmy obchodzić się niezwykle uważnie. To dzięki nim stworzymy oryginalną przestrzeń. Jak wykorzystać ich potencjał? Nie będzie to łatwe, ale dzięki takiemu połączeniu możemy uzyskać spójny efekt.

Jak to ugryźć?

Tutaj liczy się nie tylko wygląd. Wspomnienia z dzieciństwa, czyli wartość sentymentalna mebli wyszperanych na strychu stworzy bezcenny klimat. Jakość takich sprzętów w porównaniu do obecnie dostępnych na rynku jest nieporównywalna. Jest więc to kolejny powód, który przemawia za obecnością ponadczasowego wzornictwa w Twoim wnętrzu. Takich perełek warto poszukać również na pchlich targach i aukcjach internetowych. Aranżacje z wykorzystaniem tych okazów są specjalnością indywidualistów oraz osób, które poszukują nietypowych rozwiązań.

To również świetny pomysł na okazanie swojego zamiłowania do pasji oraz sposób na życie. Połączenie we wnętrzu okazów pochodzących z różnych epok i stylów na tle nowoczesności to wymagające wyczucia wyzwanie. Jeśli więc bardzo podoba Ci się taki sposób urządzenia przestrzeni, ale nie jesteś miłośnikiem stylu vintage warto skorzystać z pomocy specjalisty. Taka osoba subtelnie wprowadzi do Twojego życia ducha przeszłości. Pamiętaj, że przedmioty te niekoniecznie muszą spełniać swoje pierwotne funkcje. Na przykład vintage walizka lub kufer świetnie sprawdzi się w roli stolika.

zbliżenie na fotel PRL, szafka prl

Zachowaj umiar

Twoja miłość do antyków jest bardzo silna? Pamiętaj, żeby nie przesadzić. Nie trudno jest uzyskać chaos, jeśli te przedmioty będą stanowiły główny element wystroju, a nie pojedyncze akcenty. Chcąc połączyć nowoczesność z starymi meblami należy się zdecydować na jeden, dwa lub trzy meble tego rodzaju. Przesadzając z ilością łatwo uzyskać przestrzeń, która nas przytłoczy. A o to w tym przypadku naprawdę nietrudno. Często wystarczą drobnostki, aby wzbudzić w nas nostalgię. Może być to dywan, który nosi znamiona czasu, fotel lub stolik. Warto rozejrzeć się również za drobnymi przedmiotami takimi jak:

  • porcelana,
  • lampki,
  • ramy,
  • retro klamki,
  • uchwyty do mebli.

Najlepiej zachowaj proporcje obu nurtów w stosunku 80% do 20%. Tym sposobem kompozycja będzie spójna. W żadnym wypadku nie musimy też kupować dzieł sztuki, aby stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Oryginalne wzory czy ręcznie tkane tekstylia dodadzą do wnętrza nieco kolorytu. W zaistniałej sytuacji warto zastosować stonowane barwy w przypadku pozostałych elementów.

pomarańczowa sofa, sztukateria

Oświetlenie

Jeśli jesteś trochę pogubiony i nie do końca wiesz na co postawić, bezpiecznym rozwiązaniem będzie inwestycja w zabytkowe oświetlenie. Taki zabieg może stworzyć naprawdę piorunujący efekt. Żyrandol z czasów secesji w towarzystwie nowoczesnego tła w należyty sposób ozdobi wnętrze. Warto rozważyć też pięknie złocone lustro z XVII wieku, które odbijając światło dodatkowo doświetli pomieszczenie. Szczególnie odnajdzie się w minimalistycznym loftowym stylu.

Kolorystyka

Wprowadzenie kontrastu w aranżacji jest czymś czego nie musisz unikać ani się bać. Z reguły trzymamy się konkretnego schematu kolorystycznego. Jednak parę odważnych kroków nikomu nie zaszkodzi. Postaw na jeden lub dwa wyraźne akcenty kolorystyczne, które przyciągną uwagę. Możesz też zdecydować się na jeden kolor i użyć go w różnych odcieniach kilka razy. Intensywna żółć czy butelkowa zieleń świetnie wywiążą się ze swojej roli.

meble vintage, pomarańczowe dodatki

Zmiana ról

Intrygująca opcja, czyli nowoczesne akcenty w retro wnętrzu. Współcześnie wykończona sofa i stolik w takim towarzystwie będzie prezentował się równie imponująco. Są to wnętrza, które kojarzą się nam z angielskim zamczyskiem skrywającym niejedną tajemnicę. Niezwykły rezultat o eleganckim wykończeniu. To efekt zarezerwowany dla odważniejszych osób, ale warto zapoznać się również z takimi projektami. W ten sposób łatwiej dowiemy się w jakim kierunku chcemy podążać.

WNĘTRZA, W KTÓRYCH BĘDZIESZ SIĘ CZUŁ JAK W DOMU

Spełnij marzenie o autentycznym wnętrzu! Wiedza i pasja naszego zespołu to klucz do sukcesu. NARYSUJEMY to nie tylko estetyczna i zachwycająca aranżacja, ale również nowe rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność projektowanej przestrzeni. Działamy na terenie Warszawy i okolic, a zdalnie realizujemy projekty na terenie całego kraju. Zajmujemy się metamorfozami domów oraz mieszkań. Wyzwania naszych klientów są bodźcem do tworzenia przez naszych projektantów wnętrz naprawdę wyjątkowych realizacji.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaka ilość starych mebli będzie odpowiednia?

Decydując się na stare meble w naszym wnętrzu należy zachować umiar. Przesadzając z ilością łatwo uzyskać efekt chaotycznej kompozycji. Wystarczy jeden dwa, maksymalnie trzy pojedyncze akcenty, aby wprowadzić ducha przeszłości do nowoczesnego otoczenia.

Subtelne akcenty antyków we wnętrzu?

Jeśli zależy Ci na naprawdę delikatnym wprowadzeniu antyków warto wykorzystać lampy z poprzedniego wieku, retro klamki, uchwyty do mebli, a nawet porcelanę. Takie drobnostki wystarczą, by wprowadzić nieco historii do naszej przestrzeni.