New Mediterranean – orzeźwiający styl wnętrzarski

tapicerowna sofa New Mediterranean

Inspiracje z kilku państw

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Jest to nic innego jak nowoczesny design śródziemnomorski. Znany jest z tego, że nie opiera się na jednym schemacie, ponieważ czerpie inspiracje z kilku państw. Dzięki tej zależności, wnętrza okazują się jedyne w swoim rodzaju, co pozwala na przedstawienie wielu odsłon tego stylu. Zależy wyłącznie od nas, czy zdecydujemy się na odłam znany z południowo – wschodniej Francji, słonecznego Maroka lub wyspy greckiej. Nie zważając na to, który najbardziej nam się podoba – wszystkie perfekcyjnie odwzorowują niepowtarzalną energię znaną z letnich dni nad morzem.

salon w stylu hiszpańskim

Czym wyróżnia się stylizacja New Mediterranean?

Stylizacja ta wyróżnia się swoim naturalnym pięknem, wynikającym z banalnego podejścia do wystroju, przy czym musimy zaznaczyć, że jest to styl niezwykle szykowny. Przeplata się on wzajemnie z motywami znanymi z prowincji z elementami znanymi z dużych, nowoczesnych miast. Złotą zasadą dla tej aranżacji jest powściągliwość przy wyborze mebli i dodatków. Znawcy tego designu twierdzą, że lepszym pomysłem jest inwestycja w jeden konkretny model z ornamentami, niż w kilka niczym niewyróżniających się egzemplarzy.

Nie powinny też nikogo dziwić wszechobecne dziury w ścianach, nieregularne układy, wyszarzała farba, zarysowania czy inne niedoskonałości związane z wiekiem wnętrza. Takie detale są wręcz wskazane!

W pomieszczeniach tego stylu zauważymy również podłużne profile, nierzadko zaokrąglone na wzór elipsy. Tak m.in. będą wyglądać okiennice, drzwi lub furtki. Mimo tych niecodzienności pamiętajmy o umiarze, tak aby nasze pokoje harmonizowały ze sobą, a nie wykluczały się nawzajem.

Surowce warte każdej ceny

Nastrój, który zawdzięczamy temu stylowi, wynika z fenomenalnych rękodzieł, takich jakimi są:

  • zdobiona zastawa z gliny,
  • przyjemne w dotyku materiały,
  • tkane koszyki,
  • oryginalne figury.

Nietypowa struktura tych rzeczy jest mile widziana. Dlatego, nawet jeżeli będą wydawać Ci się na pozór niedoskonale, pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj. Takie przedmioty to skarb dla tej stylistyki!

W nowoczesnej aranżacji śródziemnomorskiej królują przede wszystkim surowce naturalne, nie może zabraknąć bawełny, juty, rattanu, drewna, wikliny, a także lnu. Pomogą one w stworzeniu kompletnego projektu. Myśląc nad posadzką, rozważ lite drewno, np. buk lub brzozę. W krajach śródziemnomorskich rzadko widywane są podłogi, w których panele są ciemne, stąd te dwa gatunki będą na pewno dobrym wyborem.

kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Jakie meble spiszą się na medal?

Po raz kolejny musimy zwrócić uwagę na detale. Taki projekt bywa wymagający, jednak dla takiego efektu naprawdę warto. Pamiętaj, żeby wyposażenie pasowało do dodatków i barw, które wybierzesz, a także o tym, że jakość zawsze przewyższa ilość. Nie trać czasu, na monotonne meble, które są dostępne w każdym większym sklepie. Poszukaj modelu u snycerza znającego się na swoim fachu. Sofy w designie New Mediterranean zwykle będą tapicerowane, jednak nie zaszkodzi, jeżeli na jej nóżkach będą widoczne oznaki starości. W tej stylistyce również jest miejsce dla wyposażenia retro. Jeżeli stronisz od standardowych rozwiązań, możesz pokusić się o ekstrawagancki egzemplarz, o ciekawszym kształcie – oczywiście mając w pamięci zasadę „złotego środka”, ponieważ nietypowy model może zaburzyć harmonię, o którą ten styl tak zabiega.

Paleta barw

Założeniem, szczególnie widocznym, którym kieruje się ta aranżacja, jest zestawianie archetypów z modernistycznymi rozwiązaniami. Nie ma tutaj możliwości przypadku, każdy detal jest zaplanowany. Takim elementem będzie oczywiście kolorystyka, ponieważ to na nią zwykle zwracamy uwagę, gdy odwiedzamy jakieś miejsce po raz pierwszy. Wnętrza śródziemnomorskie lubią nawiązywać do barw widocznych w tej strefie klimatycznej. Z tego powodu kolorami, po które chętnie sięgają tubylcy są m.in. piaskowy, brunatny, biały, niebieski czy też ciemny zielony nawiązujący do roślinności. Miej na uwadze fakt, że powinieneś zdecydować się na maksymalnie 3 barwy przewodnie. Stosowanie się do tej zasady, ułatwi Ci zachowanie wizualnego porządku.

białe płytki w łazience

Stwórz przestrzeń idealną razem z nami

Odkryj urok i harmonię stylu śródziemnomorskiego z NARYSUJEMY! Nasz doświadczony projektant wnętrz pomoże Ci stworzyć wnętrze inspirowane pięknem południowego regionu. Nasze usługi projektowania wnętrz pozwalają Ci na wcielenie w życie marzeń o słonecznych wybrzeżach Francji, Maroka lub Grecji. Dzięki nam, Twoje mieszkanie nabierze niezapomnianego uroku i pozwoli Ci cieszyć się niepowtarzalną atmosferą letnich dni nad morzem. Osiągnij harmonię i spokój dzięki aranżacji wnętrza w stylu śródziemnomorskim! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki styl wnętrzarski łączy tradycję z nowoczesnością?

Naszą propozycją będzie oryginalny styl New Mediterranean. Jest to stylistyka stworzona dla osób zakochanych w krajach śródziemnomorskich.

O czym należy pamiętać, aranżując wnętrze w stylu śródziemnomorskim?

Powinieneś pamiętać, że ten styl uwielbia niezwykłe wyposażenie. Znacznie lepiej zaprezentuje się mebel ze snycerską ornamentyką niż zwykły, standardowy egzemplarz.