Połączenie różnych inspiracji w jedną

wzorzyste płytki gresowe

Odważna rewolucja w stylu i projektowaniu

Mix&match to styl, który jest zaprzeczeniem dla standardowych i powściągliwych projektów, które przejawiają się również w modzie użytkowej. Jak sama nazwa sugeruje, w takiej stylistyce nieustannie szukamy nowych rozwiązań i połączeń, tak aby otrzymać niekonwencjonalne wnętrza. Sztandarową regułą tego designu jest kompilacja rozmaitych form, barw, struktur materiału i ornamentyki, by dzięki takim połączeniom pokazać wyrafinowany zmysł wykończeniowy i dekoracyjny właściciela obiektu.

Swoim zakresem objął nie tylko trendy odzieżowe czy aranżacyjne, a również inne branże. Grafika komercyjna i artystyczna, rzemieślnictwo, ceramika także stosują się do myśli przewodniej tej stylistyki. Mix&match to wyraz buntu dla schematów, które stają się sposobem życia dla większości społeczeństwa. Dlatego, jeżeli Ty także masz dość takich samych, monotonnych projektów – przeczytaj artykuł a dowiesz się, czym wyróżniają się takie wnętrza.

kolorowa przestrzenna jadalnia

Wspólna kropka nad „i”

Scalanie różnych wizji i pomysłów wydaje się bardzo śmiałe, dlatego mimo tego pozornego chaosu, znajdźmy w każdym z naszych pokoi, element łączący je w pełną kompozycję. Z tego też powodu, skup się na palecie barw. Jasne odcienie, takie jak beżowy i piaskowy wydają się opcją pozbawioną ryzyka, jednak w mix&match nie stawiamy na bezpieczeństwo. Bądź odważny i wybierz nietuzinkową, energiczną kolorystykę. My proponujemy te niestandardowe:

  • srebrny,
  • złoty,
  • oranżowy,
  • niebieski,
  • czarny,
  • złoty.

Sprawią, że Twoje pokoje wydadzą się śmiałe i będą błyszczeć, co przełoży się na niepowtarzalną aurę domu. Oczywiście, te kolory mogą przytłaczać, w związku z czym nie zaszkodzi stonować aranżacji choćby białą farbą.

Cenne są wszelkie ornamentyki np. w postaci gresu. Dobieranie wzorów może być bardzo przyjemne, jednak postaraj się nie zapomnieć o zasadach dobrego smaku. Ogranicza się maksymalnie do kilku modeli, najlepiej takich, które nie wydają się od siebie całkiem odmienne.

Czy jest coś, o czym powinieneś wiedzieć, dobierając surowce? Tak – tu także postaw na wyrafinowaną różnorodność, jak np. kompilacja stalowych detali z naturalnym drewnem. Współcześnie dbanie o przyrodę jest ważne w każdej branży, także wnętrzarskiej, dlatego postaraj się ograniczyć tworzywa sztuczne do minimum. Żeby projekt nie wydawał się nudny, uzupełnij go o luksusowe kamienie. Marmurowa podłoga jest ponadczasowa i pasuje niemal do każdego pokoju.

miedziana elegancka armatura

Wskazówki dotyczące akcesoriów

W stylistyce mix&match decydujemy się na oryginalne rozwiązania, by finalny efekt zaskakiwał i wyrażał nasze wewnętrzne “ja”. Kiedyś mieszanie kilku nurtów było niedopuszczalne, ale na szczęście to już przeszłość. Nie miej żadnych obaw, łącząc odważnie dekoracje. A od czego powinieneś zacząć?  Przedstawiamy listę, która pomoże Ci się odnaleźć w takim dekoratorstwie.

KwiatySztukaPłachty i poduszkiWyposażenie dla kuchni
Wykorzystaj różne gatunki, pamiętając o tym, że poza samą rośliną, należy wybrać dla niej oprawę w postaci mozaikowej doniczki.Nie pozwól, by ściany były w wersji bez dodatków . Wyposaż je w różne fotografie, plakaty i grafiki. Możesz wykorzystać także fototapetę.Kupując sofę, kanapę lub łóżko, pamiętaj o detalach dla nich. Zaopatrz się w komplet niezwykłych poduszek, miękkich koców i płacht.Zapewne kiedyś niepasujące zestawy naczyń, kojarzyły się z chaosem i słabym gustem. Teraz to nic dziwnego, dlatego zakup dla swojej kuchni ciekawe szklanki, talerze i sztućce.

Pokoje mix&match

barwne poduszki na kanapie

Istnieje konwencja, której lubi się trzymać stylistyka mix&match. Chodzi tutaj o połączenie akcentów modernistycznych, nawet futurystycznych z tymi lekko przestarzałymi. Sprawi to, że wnętrza będą wyglądać  na nieoczywiste, co odzwierciedla się w “magii”, którą poczujemy na własnej skórze, za każdym razem przekraczając próg naszego domu.

Tyczy się to również łazienki, zachęcamy, abyś spróbował materiałów, które były bardzo popularne w przeszłości, szczególnie w luksusowych posiadłościach. Będą to detale stworzone z brązu, srebra, złota i miedzi. Mogą gościć na błyszczących blatach, lustrach, wannie, a nawet na armaturze łazienkowej.

Nasze projekty, Twoje piękne wnętrza

Nieograniczone możliwości projektowania wnętrz w stylu mix&match z NARYSUJEMY! Nasz doświadczony projektant wnętrz, ekspert w dziedzinie aranżacji wnętrz, stworzy dla Ciebie niekonwencjonalny projekt, łączący różnorodne formy, kolory i tekstury. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu do projektowania wnętrz w stylu mix&match, stworzysz unikatowe i wyrafinowane wnętrze, które odzwierciedli Twój niepowtarzalny gust. Odkryj nowy wymiar projektowania wnętrz! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Na czym polega styl mix&match?

Styl mix&match polega na łączeniu różnych stylów, materiałów, struktur w jedną spójną całość, tak aby wnętrze wyróżniało się swoją unikatowością. Przeczytasz o nim w tym artykule.

Jakie wzornictwo jest kluczowe dla mix&match?

Każde, jednak nie próbuj połączyć tysiąca wzorów, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Zamiast tego wybierz motywy przewodnie, kompilujące w całość Twoje wnętrze.