Miętowy kolor we wnętrzach

salon, brązowa kolorystyka, miętowa kanapa

STYLE PASUJĄCE DO MIĘTY

Miętowy jest jasnym i niezwykle delikatnym kolorem. Można go wprowadzić do swojego wnętrza, nie tylko malując ściany w danym odcieniu, ale także przy użyciu tapet – jednolitych bądź z różnymi wzorami, na przykład kwiecistymi. Dość mało znanym i nietuzinkowym pomysłem jest wykorzystanie styropianu, który należy samodzielnie przemalować na interesującą nas barwę. Co więcej, jeśli miętowy ma się znaleźć w pokoju dziecięcym, kolejnym pomysłem na dekorację ścian, jest własnoręcznie wykonany rysunek. Poza tym doskonale czuje się w towarzystwie drewna, ale i innych jasnych barw.

Mięta doskonale sprawdzi się jako niuans w wielu stylach wnętrzarskich. W niewielkich ilościach na ścianach, dodatkach lub niektórych meblach może być spektakularną, lekką i chłodną bazą do aranżacji w wielu stylach, np.:

 • glamour,
 • boho,
 • vintage,
 • nowoczesnym.

Przy wyborze stylu warto zdecydować się na to, czy mięta ma grać większą rolę, przykładowo na ścianach i meblach, czy być jedynie akcentem w dodatkach. Takie rozstrzygnięcie pomoże przy doborze trendu dla tego koloru.

duet biel z miętą

DODATKI DLA MIĘTY

Mięta to barwa, która może wytworzyć świeże, relaksujące i spokojne wnętrze. Jakie dodatki mogłyby ją dopełnić? Istnieje kilka bardzo ciekawych rozwiązań i ozdobnych akcentów, które mogą mieć zarówno odcień miętowy lub podobny jasnozielony, jak i zgrywać się innymi barwami: pastelowymi, białymi lub ciemniejszymi, kontrastowymi. Na pewno sprawdzą się:

 • szklane elementy, wazony i świeczniki,
 • ozdobne lampy,
 • miętowe zasłony, koce, poduszki,
 • jasnozielone lub miętowe ramy luster i obrazów,
 • drewniane elementy, meble, donice.

Jeśli zdecydujemy się, żeby miętowy był głównym kolorem w pomieszczeniu, dodatki oraz meble powinny być jasne i najczęściej w drewnie. Jeżeli jednak mięta będzie tylko niuansem, warto zaakcentować ją w różnorodnych ozdobach i niektórych meblach, na przykład fotelach. Sprawdzą się też dywany, zasłony, poduchy. Przy dużym natężeniu tej barwy warto iść w kierunku minimalistycznych stylów.

POKÓJ DLA DZIECKA

Mięta to uniwersalna barwa, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jednocześnie jest oryginalnym i kreatywnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą decydować się na stereotypowy róż i niebieski. Jest równocześnie na tyle delikatna, aby nie dobijać intensywnością oraz na tyle ciekawa, żeby nie nudzić młodego rezydenta pokoju. Idąc klasyką, warto postawić na połączenie bieli i mięty. Ich odpowiednio wprowadzone proporcje zapewnią we wnętrzu harmonię.

Będzie to świetne, a zarazem minimalistyczne tło dla masy dodatków i zabawek o wielu kolorach, które na pewno pojawią się w pokoju. Takim wyborem unikniemy poczucia chaosu i ciągłego nieporządku. Jednakże kolor miętowy nie musi być odosobniony w tym zestawieniu, można śmiało wprowadzić inne odcienie zielonego.

miętowe akcenty, biało-szara sypialnia

ŚWIEŻOŚĆ W SALONIE

Wybór aranżacji z oryginalnym i bardziej nietuzinkowym kolorem jest idealnym ruchem dla osób, które chcą przełamać nudę typowo szarych lub białych salonów. Ponownie wiele zależy od niejednej decyzji urządzającego. Można zarówno pójść w miętowe ściany, do których warto dobrać jasne meble, jak i dodatki lub pozostawić minimalistyczne, białe wnętrze i szukać odpowiednich, kolorystycznych ozdób. Druga opcja jest lepsza, kiedy zależy nam na nowoczesnym wnętrzu lub chcemy iść w stricte konkretny styl, który lubi minimalizm, na przykład skandynawski. W takich wypadkach sprawdzi się połączenie dominującej bieli z miętowymi nutami i drewnem.

 1. Mięta i biel – połączenie to stworzy jasne i świeże wnętrze. Można zastosować kolor na ścianach lub meblach i zestawić go z białymi dodatkami, takimi jak poduszki, zasłony i dywany.
 1. Mięta i szarość – szarość to wszechstronny kolor, który doskonale współgra z miętą. Można wykorzystać siwy odcień na ścianach lub meblach, a miętowy użyć jako akcent kolorystyczny poprzez ozdobniki, takie jak poduszki, obrazy czy dekoracyjne przedmioty.
 1. Mięta i róż – stworzy delikatne i romantyczne wnętrze. Jest możliwość użyć różowego koloru na ścianach lub w formie dekoracji, takich jak poduszki, zasłony czy dywany. Miętowe wyposażenie lub akcenty kolorystyczne uzupełnią tę kombinację, tworząc przytulny i dziewczęcy pokój.
pokój dziecka, mięta i róż

URZĄDZANIE SYPIALNI

Wiele pomieszczeń idealnie sprawdzi się do aranżacji z użyciem tego wyjątkowego koloru. Jednakże miętowa sypialnia, przez delikatność tej barwy, kojarzy się raczej z miejscami dla dzieci. Jest to oczywiście nieprawdą, przy użyciu dobrych materiałów każda sypialnia może stać się wyjątkową przestrzenią. Zieleń w różnorodnych odcieniach na ścianie, w postaci wzorzystych tapet czy sztukaterii we wnętrzu to niektóre z pomysłów na wypełnienie pokoju. Należy tutaj zadbać o wielkość metrażu, od tego zależy, ile ścian uzyska kolor miętowy. W przypadku niewielkich miejsc warto skupić się na jednej.

W kwestii zestawień barw sprawdzi się tutaj nie tylko klasyczna biel, ale i beż. Podczas gdy bazowe ubarwienie może być nieco bardziej delikatne i spokojne, w dodatkach warto dobierać intensywnie tony. Artystycznym zestawieniem będzie na pewno żółć lub brązy, a nawet intensywniejsza butelkowa zieleń.

OSTATNIE SZLIFY

Możliwości, jakie mogą nam zaoferować różnorakie odcienie zieleni, a w szczególności omawiany miętowy, są bardzo szerokie i sprawdzą się w wielu pokojach. Są świetne nie tylko dla dziecka, ale i do salonu, kuchni czy sypialni dorosłego. Mięte można komponować z różnymi zestawieniami kolorystycznymi, np. z bielą i drewnem, ale możliwe są też nieco odważniejsze wybory kolorystyczne i akcesoria szklane.

Już teraz możesz przekonać się, czy odcień ten pasuje także do Twojego wnętrza i gustu. Skontaktuj się NARYSUJEMY, profesjonalną załogą zajmującą się, urządzaniem wnętrz w tej i wielu innych ciekawych barwach.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak wprowadzić kolor miętowy do wnętrza?

Miętowy jest jasnym i niezwykle delikatnym kolorem. Można go wprowadzić do swojego wnętrza, nie tylko malując ściany w danym odcieniu, ale także przy użyciu tapet, zarówno jednolitych, jak i z różnymi wzorami, na przykład kwiecistymi. Dość mało znanym i nietuzinkowym pomysłem jest wykorzystanie styropianu, który należy samodzielnie przemalować na interesującą nas barwę.

Jak urządzić pokój dziecka w miętowym kolorze?

Idąc klasyką, warto postawić na połączenie biel i mięta. Ich odpowiednio wprowadzone proporcje nadadzą poczucia harmonii, warto postawić na miętowe ściany, a do tego białe meble i jasne dodatki. Będzie to świetne, a zarazem minimalistyczne tło dla masy elementów i zabawek o wielu kolorach, które na pewno pojawią się we wnętrzu.

Jakie kolory pasują do mięty?

Mięta i biel to połączenie, które stworzy jasne i świeże wnętrze. Można zastosować kolor na ścianach lub wybrać miętowe meble i zestawić je z białymi dodatkami, takimi jak poduszki, zasłony czy dywany. Szarość to również wszechstronny kolor, który doskonale współgra z miętą. Można wykorzystać siwy odcień na ścianach lub meblach, a miętowy użyć jako akcent kolorystyczny.

Jak zaaranżować miętową sypialnię?

Zieleń w różnorodnych odcieniach na ścianie w postaci wzorzystej tapety czy sztukaterii to niektóre z pomysłów na wypełnienie pokoju. Należy tutaj zadbać o wielkość metrażu, od tego zależy, ile ścian uzyska kolor miętowy. W przypadku niewielkich miejsc warto skupić się na jednej.