KOLOR KOBALTOWY WE WNĘTRZACH

granatowe meble kuchenne

KOBALTOWY KOLOR W MIESZKANIU

Kolor kobaltowy, czyli chłodny odcień niebieskiego. Z roku na rok wraca do wnętrz niczym bumerang i zaskakuje nową odsłoną. Wykorzystywany przez projektantów jako bohater pierwszoplanowy, skupiając na sobie wzrok lub prezentując się w postaci kilku mniejszych akcentów. W jakim pomieszczeniu wykorzystać kolor kobaltowy? Tutaj nie ma ograniczeń. W każdym wnętrzu znajdzie się pomysł na aranżację tego koloru, szczególnie jeśli chcemy uzyskać szlachetną i elegancką kompozycję.

Sposób na kobaltową sypialnię

Przez swą wyrazistość kobalt wymaga umiejętnego dobierania towarzyszących mu barw. Kobaltowe ściany to zbyt wyrazisty element sypialni? Postaw na elementy wyposażenia lub dodatki w tym kolorze. Do wyboru mamy wiele możliwych połączeń kolorystycznych. Zestawienie ze sobą kilku odcieni niebieskiego to nie tylko pomysł na zaprojektowanie pokoju dla dziecka. Dzięki takiemu zabiegowi, szczególnie dzięki wprowadzeniu błękitu zneutralizujemy intensywność kobaltu. Za to dodatek bieli i czerni pozwoli nam stworzyć marynistyczną aranżację, w której odcienie granatu i niebieskiego to chleb powszedni. Dodatkową zaletą jest to, że nie należy się w tej estetyce ograniczać. Wszelkie kontrasty między tymi kolorami są mile widziane!

dwuosobowe łóżko, niebieska ściana, drewniane meble

Kobaltowy salon

Nie da się ukryć, że kobalt we wnętrzach jest bardzo dominującą barwą. W znakomity sposób wzbogaci nasz salon w dodatkowy powiew świeżej energii. Kierując się indywidualnymi upodobaniami równie świetnie zaprezentuje się w połączeniu ze stonowanymi jak i intensywnymi kolorami. Bez problemu uwypukli zalety pomieszczenia łącząc go w nowatorski sposób z żółtymi czy pomarańczowymi tonami. Takie mocne połączenia mile widziane są szczególnie w designerskich i niesztampowych projektach. Fuksja, fiolet lub róż to również barwy, które pasują do kobaltowego koloru tworząc niezaprzeczalnie nowoczesne wnętrza.

Łatwo sobie także wyobrazić, jak kobalt sprawdzi się w postaci regału, komody, zestawu wypoczynkowego bądź innego mebla, tworząc w ten sposób oryginalny akcent niezależnie od funkcji pomieszczenia. Decydując się jednak na takie rozwiązanie należy zadbać o odpowiednie tło dla silnego kontrapunktu. Beże, biele, szarości pomogą uzyskać nam pożądaną harmonie we wnętrzu. Omówiona kombinacja jest charakterystyczna dla aranżacji zaprojektowanych w stylu boho, art deco czy retro, które cenią sobie wyraziste elementy.

kobaltowa ściana, granatowa sofa i dodatki

Apetyt na więcej, czyli kobalt w Twojej kuchni

Koniec z nudą! Dlaczego warto wprowadzić nieco więcej koloru do Twojej kuchni? Od wielu sezonów swój prym wiodą białe zestawienia kolorystyczne w tej części domu. Szafki kuchenne w kobaltowej barwie to z pewnością bardzo ekstrawaganckie zagranie. Wystarczy jednak, że wyobrazimy sobie do tego drewniany blat, aby przekonać się, że to wcale nie jest zły pomysł. Zwłaszcza zwolenników stylu prowansalskiego powinna zachwycić tak urządzona kuchnia. Ciepłe odcienie drewna doskonale zestawią się z chłodnym kobaltem i stworzą w ten sposób przytulną kombinację kolorów.

A może kuchnia w klimacie śródziemnomorskim? Niebieskie odcienie to obowiązkowy towarzysz tego stylu. Przewaga bieli w połączeniu z kobaltowymi blatami wprowadzi nas w urokliwość krajobrazów greckich wybrzeży. Udaną propozycją będzie zestawienie kobaltu z ciepłymi barwami jak:

  • beże,
  • brązy,
  • piaskowe żółcie.

Czerwona cegła w towarzystwie kobaltu to także świetna kompozycja, która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kuchni.

kobaltowe meble kuchenne

Czy odnajdzie się w każdym stylu?

Pewne jest, że kobalt sprawdzi się zarówno w aranżacji domowej jak i biurowej. Energia, która wnosi do wnętrza oraz ciekawy efekt wizualny to często połączenie, którego szuka niejeden wymagający klient. Warto go wykorzystać w swojej przestrzeni, ponieważ świetnie współgra z innymi trendami i łatwo go zaaranżować, szczególnie w stylu:

  • marynistycznym,
  • śródziemnomorskim,
  • glamour,
  • minimalistycznym,
  • retro,
  • nowoczesnym,
  • loft,
  • skandynawskim.

Z kolei, jeśli kobaltowe ściany czy akcenty w postaci mebli to za ciemne rozwiązania do Twojej przestrzeni – postaw na dodatki. Nie dość, że w subtelny sposób wprowadzimy trochę koloru, to nie będzie żadnego problemu, jeśli nam się znudzą lub będziemy chcieli odmienić nieco nasze wnętrze.

TWORZYMY WNĘTRZA, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ WZROK

Rozważasz zaprzyjaźnić się z kobaltowym kolorem? Skontaktuj się z naszym zespołem NARYSUJEMY i wspólnie zrealizujmy niepowtarzalny projekt! Nasi projektanci wnętrz to doświadczeni fachowcy, którzy wykonają projekt aranżacji domu i mieszkania. Działamy nie tylko na terenie Warszawy i okolic, ale również zdalnie na obszarze całego kraju. Wiele możliwości aranżacyjnych, które generuje ten kolor na pewno pozwoli nam dostosować wnętrze zarówno do Twojego stylu, jak i charakteru.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy kobalt możemy zastosować w każdym pomieszczeniu?

Ten intensywny i rzucający się w oczy kolor to ogrom możliwości aranżacyjnych. Sprawdzi się zarówno w salonie w postaci kobaltowego mebla, w sypialni tworząc monochromatyczne zestawienia kolorów lub w kuchni na frontach szafek kuchennych. Jedna ściana pokryta tym kolorem to również świetny sposób na ożywienie każdego pomieszczenia.

W jakim stylu sprawdzi się kobaltowy kolor?

Dzięki temu, że świetnie współgra z innymi trendami to łatwo jest zaaranżować kobaltowe elementy w prawie każdym stylu. Sprawdzi się szczególnie we wnętrzu marynistycznym, śródziemnomorskim oraz retro.