Image Alt

KLASYCZNE WNĘTRZA – STYL, PIĘKNO I WYRAFINOWANA HARMONIA  

klasyczny salon ze sztukaterią

INSPIRACJA KLASYKĄ

Styl klasyczny, w opozycji do przepychu, emanuje wyrafinowaną harmonią, którą doskonale widać w układzie rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu czy w wyważonej ilości dodatków. Ta wyjątkowa estetyka czerpie swoje inspiracje z wytwornych wnętrz minionych epok. Starożytne wzorce piękna stały się podstawą do utworzenia kierunku utrzymanego w klimatach greckich budowli. Styl klasyczny ma jednak wiele odsłon – duży wpływ na jego rozwój miał styl dworkowy oraz angielski, stąd tak wiele motywów kwiatowych i jasnych czy delikatnych tkanin, które nawiązują do elementów w stylu wiktoriańskim. Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie ponadczasowe rozwiązania oraz inspiracje motywami pochodzącymi z innych kierunków. 


PROSTOTA I UMIAR 

Styl klasyczny przy aranżacji wnętrza to suma szlachetnej prostoty, elegancji oraz intuicyjnego wyczucia, które często określane jest jako dobry smak. To z kolei oznacza urządzanie w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Wnętrza klasyczne są poważne i wytworne. Bardzo istotną cechą tego kierunku jest również umiar – nie znajdziemy tu wielu elementów zdobniczych oraz mebli. 

białe duże łóżko


PONADCZASOWOŚĆ  

Można śmiało powiedzieć, że największą siłą stylu klasycznego jest ponadczasowość. To oznacza, że kierunek ten cieszy się popularnością bez względu na mijające trendy. Fenomen tego stylu polega także na zastosowaniu mebli i dodatków wysokiej jakości. Nie ma tu miejsca na przypadkowe dekoracje. To wnętrza eleganckie – liczy się szyk i solidność! Uniwersalność to drugie imię tego stylu. Doskonale zachowane proporcje i proste wzornictwo do dziś gości w wielu domach i mieszkaniach. 

bardzo elegancka kuchnia


TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ 

Styl klasyczny doskonale łączy w sobie tradycję i nowoczesną elegancję. Dzięki temu, wbrew powszechnie panującej opinii, nie zamyka się wyłącznie w sztywne ramy, a chętnie przejmuje elementy z innych kierunków. Potrafi być przytulny i przyjazny, sprawiając wrażenie „bezpiecznych” przestrzeni. Klasyczny styl uwielbia także minimalizm zarówno w odniesieniu do dodatków, jak i kolorystyki. We wnętrzach czuć optyczną lekkość dzięki wyważonym proporcjom. 


NATURALNE SUROWCE 

Projektując klasyczne wnętrza, warto pamiętać o bazie, jaką są naturalne materiały. Doskonale sprawdzą się tu wysokiej jakości surowce, takie jak kamień i szlachetne gatunki drewna – między innymi klon, orzech, czy najpopularniejsza dębina. Charakterystyczne dla stylu klasycznego jest również zastosowanie marmuru, granitu lub ręcznie wykonanej sztukaterii, która zdobi sufity. Należy postawić na jakość i dokładne wykończenie wszystkich elementów, by całe wnętrze było spójne i pełne harmonii. Na etapie wykończenia wnętrz warto zadbać również o drewniane okna, które świetnie będą się komponowały z meblami, takimi jak stoły czy krzesła. 


OŚWIETLENIE I MEBLE 

Styl klasyczny we wnętrzach to wyraz dobrego wyczucia smaku – duże przestrzenie oraz jasne i doświetlone pomieszczenia to idealne okoliczności dla tego kierunku wnętrzarskiego. Aranżacja w stylu klasycznym zakłada oszczędność w dobieraniu dodatków, jednak i tutaj pełnią one istotną funkcję. Znakomicie pasują tu złote, zdobione świeczniki, czy inne dekoracje w kolorze srebra. Jeśli chodzi o dodatki, dobrym rozwiązaniem będą także dywany i zasłony wykonane z naturalnych materiałów, takich jak gruba bawełna lub jedwab. W tego typu wnętrzach należy zadbać również o dobre oświetlenie, wieszając na przykład kryształowy żyrandol lub eleganckie lampy. Warto także postawić na sprawdzone rozwiązania w klasycznym stylu i przyozdobić ściany obrazami o wyrazistej ramie lub lustrami, w sypialni zaś warto mieć elegancką toaletkę oraz łóżko z materiałowym obiciem. Zastanawiając się, w jaki sposób urządzić mieszkanie w stylu klasycznym, warto pamiętać o doborze mebli. W klasyczne wnętrza idealnie wpisują się stylowe meble z litego drewna, takie jak komody, regały lub duże biblioteki, najczęściej przeszklone. Typowe dla wnętrz w tym stylu są również komfortowe sofy, fotele i szezlongi, obite skórą. 

wizualizacja łazienki w stylu klasycznym


STONOWANE TŁO 

Styl klasyczny we wnętrzach stroni od krzykliwych i wyrazistych kolorów. Ściany pomieszczenia w stylu klasycznym powinny stanowić pewną bazę dla spójnej całości – utrzymane w odcieniach szarości, bieli i beżu są jak tło dla eleganckich mebli i dodatków. We wnętrzach można pokusić się również o zastosowanie wyważonych odcieni niebieskiego lub zielonego. Aby dodać jeszcze więcej uroku pomieszczeniom, warto rozważyć tapety o delikatnych wzorach. Stonowane barwy obowiązują również na poziomie doboru innych elementów, takich jak kolor mebli. W przeciwieństwie do dość jasnych kolorów na ścianach, meble są ciemnobrązowe i wykonane najczęściej z dębu lub wykończone naturalną okleiną. 
  

ARANŻACJA KLASYCZNEGO PIĘKNA 

Wcielając marzenia o klasycznym pięknie w przestrzeń mieszkania, warto skorzystać z doświadczenia profesjonalnego projektanta wnętrz. Projektowanie aranżacji w stylu klasycznym to wyjątkowa sztuka, gdzie każdy detal tworzy harmonię. Nasza firma, NARYSUJEMY, oferuje wsparcie doświadczonego architekta, który zrozumie Twoje potrzeby i przekształci je w eleganckie, ponadczasowe wnętrza. Daj się ponieść klasycznemu urokowi pod czujnym okiem ekspertów od projektowania. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.  

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenie mieszkania w stylu klasycznym?

Mieszkanie urządzone w stylu klasycznym emanuje wyjątkową elegancją, harmonią i ponadczasowością. To połączenie tradycji z nowoczesną estetyką tworzy wnętrza o wysokim standardzie, które zawsze cieszą oko. 
 

Czym wyróżnia się styl klasyczny w projektowaniu wnętrz?

Styl klasyczny charakteryzuje się harmonią, wyważonymi proporcjami i dbałością o detale. To eleganckie połączenie tradycji z nowoczesnością, gdzie meble i dodatki tworzą spójną kompozycję o ponadczasowym pięknie.

Czy styl klasyczny jest odpowiedni dla każdego rodzaju mieszkania?

Tak. Styl klasyczny może być dostosowany do różnych rodzajów mieszkań, niezależnie od ich wielkości czy układu.