JAKIE DODATKI DO MIESZKANIA W STYLU GLAMOUR?

beżowa sofa, beżowe krzesła, białe ściany, kryształowy żyrandol

Wnętrze w stylu glamour

Styl glamour cieszy się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Jest on dedykowany nie tylko kobietom – chociaż to one są największymi fankami tegoż wystroju. Styl ten kojarzy się z bogactwem, przepychem, ale także nowoczesnością – można więc powiedzieć, że wystrój przypomina wnętrze jak z pałacu.

kryształowe dodatki w sypialni, błyszczący stół w jadalni, pikowana sofa

Jaki jest styl glamour?

Styl glamour to połączenie elementów w stylu barokowym, bogato zdobionymi z elementami nowoczesnymi. W takim wystroju znajdziemy ciężkie, kryształowe żyrandole, duże kanapy oraz szklane stoły. Dominującymi kolorami są: biel, turkus, róż, złoto i srebro – ten styl lubi połączenie jasnych kolorów z mocniejszymi tonami.

Skąd się wziął?

Nazwa stylu pochodzi od jego wystroju: glamour po angielsku oznacza: bogaty, czarujący, urokliwy, a także przepych. Zapoczątkowały to znane i bogate osobistości w USA, które chciały swoje kreacje pokazywane na ściankach i czerwonych dywanach przenieść do mieszkania. I to się faktycznie udało – w ich mieszkaniach zapanował przepych i elegancja. Oczywiście, inspiracje czerpano z baroku oraz kina.

Dla kogo?

Glamour dedykowany jest osobom, które chcą poczuć odrobinę luksusu w swoim mieszkaniu. Zdecydowanie częściej wybierają go kobiety, ale nie warto tworzyć niepotrzebnych stereotypów. Będzie idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych pomiędzy sztywnym minimalizmem i nowoczesnością, a barokowym przepychem, gdyż ten styl łączy w sobie obie te cechy.

beżowa sofa, beżowy fotel, błyszczący stolik, beżowy dywan

Jakie dodatki?

Styl glamour, jak wcześniej wspomnieliśmy to przepych, bogactwo i elegancja. Obowiązkowy jest kryształowy żyrandol, pikowana kanapa lub łóżko oraz dodatki w formie błyskotek. Postaw na głębokie kolory typu ciemny fiolet lub turkus i mieszaj je dowolnie! Okna powinny być przystrojone dużymi zasłonami, wykonanymi ze szlachetnych materiałów. Meble wybieramy z naturalnych surowców np. drewno, szkło czy metal. Przestrzeń powinna być dobrze oświetlona (najlepiej) za pomocą naturalnego światła. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, więc zaopatrzmy się w duże stojące lampy lub bogato zdobione świeczniki. Dla podkreślenia zasady bogactwa udekorujmy mieszkanie lustrami, porcelaną i powłokami np. z satyny czy jedwabiu.

wanna wolnostojąca, podłoga czarny marmur, jasne marmurowe płytki ścienne, czarna szafka łazienkowa

Dopasowane rozwiązania do Twojego stylu życia

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą aranżacji swojego wnętrza, skontaktuj się z firmą NARYSUJEMY, która pomoże Ci je zaprojektować. Cenimy sobie profesjonalizm oraz rzetelność w pracy – napisz do nas już dziś i sam się o tym przekonaj!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo styl glamour?

Będzie idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych, pomiędzy sztywnym minimalizmem i nowoczesnością, a barokowym przepychem, gdyż ten styl łączy w sobie obie te cechy.

Styl glamour jakie kolory?

Dominującymi kolorami są: biel, turkus, róż oraz złoto i srebro – ten styl lubi połączenie jasnych kolorów z mocniejszymi tonami.

Co oznacza określenie glamour?

Glamour po angielsku oznacza bogaty, czarujący, urokliwy, a także jest synonimem przepychu.

Jakie dodatki do stylu glamour?

Obowiązkowy jest kryształowy żyrandol, pikowana kanapa lub łóżko oraz dodatki w formie błyskotek.