JAK ZAPROJEKTOWAĆ WNĘTRZE W STYLU HAMPTON?

drewniane meble w łazience

STYL HAMPTON – CHARAKTERYSTYKA

Mieszkanie w stylu hampton przywodzi na myśl stylowe, letnie wakacje. Jest ono oszczędne, swobodne i bezpretensjonalne, a jednocześnie estetyczne i w pełni luksusowe. Ta aranżacja wnętrz jest przemyślana i organicznie skomponowana, nie ma w niej miejsca na przypadkowe przedmioty. Wplecione są w niej style klasyczne, retro i rustykalne, stroniące od nowoczesności.

Oprócz wygodnych łóżek, sof i foteli, tę stylizację cechują meble drewniane, rattanowe, przywołujące związek z naturą. Ważnym elementem wyposażenia są również akcesoria inspirowane morzem, takie jak figurki zwierząt morskich, dekoracje żaglówek, lampiony, niebieskie wazony, muszle i kamyki przywiezione z wakacji. Do wnętrz w stylu hampton preferowane są fotografie i grafiki przedstawiające nadmorskie sceny, takie jak woda, piasek i trawa oraz tapety o tematyce żeglarskiej.

niebieski ściany i dodatki

STYL HAMPTON – KOLORY

Tę aranżację charakteryzują stonowane barwy, takie jak:

  • złamana biel,
  • szary,
  • błękit,
  • naturalne odcienie kamieni, piasku i drewna.

Stylizację hampton wyróżniają również eleganckie bibeloty, które powinny być uzupełnione mieniącym się srebrem, czasem z akcentami złota lub mosiądzu.

beżowy dywan w sypialni

TKANINY W STYLU HAMPTON

Tkaniny hampton inspirowane są również naturą. Styl ten przykłada dużą wagę do tkanin wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak len, wełna i bawełna. Wykonuje się z nich wygodne obicia sof i abażury w salonie. Długie zasłony, przyjemne w dotyku narzuty, ciepłe koce i dużo miękkich poduszek to elementy, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu wnętrza, które jest ciepłe, wygodne i pełne uroku.

POMIESZCZENIA W STYLU HAMPTON

Salon

Centralnym punktem salonu powinna być pluszowa sofa (lub narożnik) w kolorze białym, kremowym lub beżowym. Są to podstawowe odcienie mebli w stylu hampton. Jeśli chcemy wprowadzić do salonu niebieski lub granatowy, najlepiej zrobić to za pomocą dodatkowych mebli, np. foteli.

Stół powinien być biały lub w barwie naturalnego drewna.

Kuchnia

Ten styl jest mocno zakorzeniony w klasyce (frezowane fronty szafek kuchennych, dekoracyjne uchwyty) i przeważnie kuchnia zawiera wyspę. Zabudowa dobrze będzie prezentować się w bieli, a uchwyty szafek powinny być nierzucające się w oczy. Meble warto przeplatać witrynami, w których można umieścić szklane naczynia.

Mile widziane są eleganckie materiały wykończeniowe. Szczególnie biały marmur (lub jego dobrej jakości imitacja) może sprawić, że kolor wyspy będzie się wyróżniał na tle zabudowanych mebli. To także dobra okazja, by dodać barwy takie jak błękit, turkus, granat czy rzadziej spotykana, szmaragdowa zieleń.

Sypialnia

Pomieszczenie to służy do relaksu i odpoczynku, co jednoznacznie kojarzy się ze stylem hampton.

Nie dziwi zatem fakt, że ten rodzaj aranżacji wnętrz jest doskonale wykorzystywany i twórczo rozwinięty w sypialni. Podstawę stanowi wygodne i luksusowe łóżko, najlepiej z miękkim wezgłowiem (białym, kremowym, beżowym, szarym lub niebieskim), można też zastosować łóżko z czterema baldachimami, które można ozdobić zwiewnymi tkaninami.

Należy użyć jak najwięcej miękkich i gładkich tkanin, aby zapewnić komfortowy sen. Do detali, takich jak lampy przy łóżku, dobrze jest dodać odrobinę stylizacji glamour.

białe meble kuchenne

Przedpokój

Pomieszczenie to stanowi wizytówkę mieszkania, dlatego warto i w tym przypadku zainspirować się tą stylizacją. Ponownie zastosuj biel, zwłaszcza jeśli dzięki niej pomieszczenie będzie ładnie oświetlone (zwykle światła naturalnego jest niewiele). Jeśli zdecydujesz się na szafy wnękowe, wybierz takie, które są całkowicie przeszklone lub mają białe fronty.

Pozostałe meble i dodatki (konsole, lustra, wieszaki, półki) również powinny być białe lub kremowe, beżowe, niebieskie czy w odcieniach naturalnego drewna. W przypadku detali dobrze sprawdzą się kolory granatowe i morskie.

Łazienka

Dominującym kolorem w łazience jest biel, która optycznie powiększa pomieszczenie. Odpowiednie będą również akcenty szklane, chromowane, a także drewniane i plecione. Warto, by znajdowała się w niej również wanna wolnostojąca, która zastąpi standardowy prysznic.

ZAPROJEKTUJ SWOJE WNĘTRZE Z NAMI!

Wnętrze w stylu hampton to gwarancja swobody, relaksu i odrobiny luksusu. Jeśli chcesz zaprojektować swoje mieszkanie w tym stylu, skontaktuj się z NARYSUJEMY! Zajmujemy się projektowaniem wnętrz na terenie Warszawy i okolic, a także zdalnie w całej Polsce.

Nasi doświadczeni i pełni pasji projektanci pomogą stworzyć projekt Twoich marzeń! Podchodzimy z ponadprzeciętnym zaangażowaniem do wykonywanych zadań, stawiając na pierwszym miejscu Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu z nami po więcej informacji!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie kolory dominują w stylizacji hampton?

Aranżacja wnętrz w stylu hampton stawia na takie kolory jak biel, szarość i błękit. Równie ważna jest kolorystyka na eleganckich bibelotach, które zaakcentowane są srebrem, złotem i mosiądzem.

Jakie tkaniny wybrać do wnętrz inspirowanych stylem hampton?

Styl hampton stawia na naturalne tkaniny takie jak len, wełna i bawełna. W tej stylizacji również warto postawić na miękkie poduszki, długie zasłony, ciepłe koce czy przyjemne w dotyku narzuty.

Jak zaprojektować sypialnię w stylu hampton?

W sypialni warto postawić na miękkie wezgłowie łóżka oraz dużą ilość miękkich tkanin, które ułatwią komfortowy sen. Do lampy przy łóżku warto dodać dodatki charakterystyczne dla stylizacji glamour.