JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE SCHODY DO SALONU?

schody ze szklaną balustradą

SCHODY W SALONIE

Schody umieszczane w salonie to coraz częściej spotykany element wyposażenia, szczególnie w domach o nowoczesnej aranżacji. Odpowiednio dobrane wzbogacają kompozycję całego wnętrza. Jeśli jesteś na etapie doboru odpowiednich schodów do swojego salonu, to dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, jak idealnie wkomponować schody w aranżację całego pomieszczenia oraz jaki rodzaj wybrać.

Zabudowane schody do salonu

Swego czasu jedne z najpopularniejszych rodzajów schodów, zabudowane schody do salonu to obecnie najprostsze i najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Coraz częściej odchodzi się od tego rodzaju zabudowy ze względu na fakt, iż zabiera ona dużo wolnej przestrzeni, chociaż schody tego rodzaju idealnie sprawdzają się w salonach o dużym metrażu. Dobrym rozwiązaniem jest zagospodarowanie przestrzeni pod schodami, można urządzić tam małą spiżarnie bądź garderobę na mniej potrzebne rzeczy.

Salon z wykorzystaniem schodów drewnianych

Schody otwarte

Otwarte schody w salonie posiadają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Miłośnicy otwartych schodów w salonie jako główną zaletę podają fakt, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca i tworzą jasną, otwartą przestrzeń. Kolejną zaletą jest łatwość podczas wnoszenia dużych mebli i sprzętów AGD. Otwarta przestrzeń na dłuższą metę może okazać się męcząca ze względu na to, że każdy najmniejszy hałas będzie zaburzał spokój.

Kręcone schody w salonie

Schody kręcone umieszczane w salonie to jeden z najpopularniejszych trendów charakteryzujących wnętrza nowoczesnych domów. Idealnie wkomponują się we wnętrza o małym metrażu. Schody kręcone trafiają również w gusta miłośników minimalizmu. Jeśli brakuje Ci pomysłu na urządzenie wejścia na półpiętro, kręcone schody będą świetnym rozwiązaniem. Dobrze sprawdzą się również w kawalerkach, w których sypialnia znajduje się na antresoli, zapewnią one wygodne wejście, więcej przestrzeni oraz nietuzinkowy wygląd.

marmurowe schody, skórzane meble wypoczynkowe

Schody ażurowe

Ażurowe schody to ostatni trend wśród rodzajów schodów, cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na niezwykły wygląd, ale również w oparciu o praktyczność. Schody ażurowe są funkcjonalnym rozwiązaniem, bowiem możesz pod nimi umieścić dodatkowe meble bądź półki. Ich główną zaletą jest znakomity wygląd, który dzięki swojej elegancji idealnie wkomponowuje się w niemal każdy styl aranżacji wnętrz. Zajmują naprawdę niewiele miejsca, dzięki czemu nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Schody ażurowe będą idealnym dopełnieniem każdego salonu zarówno tego o dużej, jak i małej powierzchni.

Drewniana klasyka

Schody drewniane to prawdziwy klasyk wśród schodów, idealnie sprawdzają się w nowych domach urządzonych w stylu klasycznym i eleganckim, a także nowoczesnym. Do wyboru mamy schody w dwóch wariantach:

  • drewniane proste,
  • drewniane kręcone.

Ważna jest również kwestia doboru balustrady, bowiem Twoje schody mogą ją posiadać lub nie. Może być ona wykonana z różnego rodzaju materiałów np. drewna czy szkła, które nada salonowi jeszcze więcej szyku i elegancji. Drewniane schody wciąż posiadają wielu zwolenników. Wynika to z faktu, iż posiadają unikatowe właściwości oraz są ponadczasowe. Jeśli schody pod wpływem wieloletniego użytkowania doznają uszkodzeń, w bardzo łatwy sposób będziesz mógł je odświeżyć – na rynku istnieje wiele firm zajmujących się odświeżaniem konstrukcji drewnianych.

stylowe mieszkanie, drewniane schody

PROJEKTY WNĘTRZ, KTÓRE ZACHWYCĄ TWOICH GOŚCI

Jeśli potrzebujesz osoby, która stworzy dla Ciebie idealną aranżację zgodną z Twoimi preferencjami i oczekiwaniami, zapraszamy do skorzystania z usług naszych specjalistów z firmy NARYSUJEMY. Kręcone czy proste? Dobierz z nami odpowiedni rodzaj schodów, który wzbogaci wnętrze Twojego salonu oraz podkreśli panujący w nim design!