Futurystyczna wizja wnętrza

wielkie okna w futurystycznym pokoju

Inspiracje z przeszłości i wizje przyszłości

Znana jest z takich filmów jak Matrix czy z sagi Star Wars, mogliśmy tam zauważyć motywy, które coraz częściej wykorzystywane są we współczesnych aranżacjach. Future oznacza przyszłość – czyli wszystko, co nowe i być może nieznane. Z tego powodu chcielibyśmy przedstawić, czym może przejawiać się ten styl i jak można go wykorzystać w naszym stuleciu. Styl futurystyczny wypiera tradycyjne, sprawdzone i konwencjonalne metody, a decyduje się na nieoczywiste, nietypowe i ekstrawaganckie. Przedmioty, z których korzysta, nie są tylko zwykłymi dekoracjami – niezwykle często każdy element posiada masę ergonomicznych zastosowań, co oczywiście jest ogromną przewagą względem innych mniej przemyślanych designów.

Ciekawostką będzie fakt, że futuryzm nie jest nowym rozwiązaniem. Powstał już w XX wieku we Włoszech. Początkowo odnosił się jedynie do sztuki, ale z czasem zaznaczył swoją obecność w budownictwie i aranżacjach wnętrzarskich. Przedstawicielami futuryzmu byli Filippo Tommaso Marinetti oraz Umberto Boccion. Pragnęli zrewolucjonizować ideę patrzenia na świat, uważali, że rozwój wiąże się z dużymi zmianami kulturowymi, cywilizacyjnymi, jak i tymi związanymi ze świadomością ludzką. Główną inspiracją dla futuryzmu był wszelaki progres, stąd wtedy mógł kojarzyć się z metalem, szkłem i elektrycznością. Współcześnie futuryzm łamie wszelkie konwenanse, uwidoczniona jest asymetria, uwielbiane są bryły, linie i niecodzienne kształty.

połyskliwe meble z ledami

Nieziemskie meble

W futurystycznych wnętrzach należy zacząć od oryginalnego wyposażenia. Rezygnuje się tu z klasycznych i tradycyjnych elementów na rzecz wydań modernistycznych. Styliści odradzają wykorzystywania elegancko obijanych lub pikowanych sof i siedzeń Drewniane szafy, komody i stoły nie pasują do nowoczesnego zamysłu, zamiast tego wybierz krzesła wykonane z metalu lub tworzywa syntetycznego. Fotele eliptyczne, kanapy o nieszablonowym kształcie i multifunkcyjne blaty logicznie uzupełnią całą aranżację. Zauważalne też jest wykorzystanie skóry (w głównej mierze na leżankach), w postaci sztucznej bywa barwiona na żywy kolor taki jak:

  • czerwony,
  • oranżowy,
  • neonowy,
  • kanarkowy.

Sztampowym produktem widocznym na wyposażeniu jest szkło. Najczęściej w postaci szyby z zamontowanym jasnym światłem LED w regałach, szafach i stolikach, ale także w formie wielkiego, przestrzennego okna lub transparentnego balkonu. Jeżeli twoja nieruchomość jest wielopiętrowa, będziesz zmuszony zastanowić się nad schodami- polecamy warianty szklane, ewentualnie metalowe. Meble wykorzystywane w tym stylu, mogą być zbudowane na bazie technologii Smart Home, jest to cudowny ukłon w stronę fanów nowoczesnych patentów.

futurystycznie urządzona sypialnia

Jakie barwy dominują na ścianach?

Zwłaszcza te jasne, takie jak beż czy biel – używając ich, zadbamy o wizualne aspekty postrzegania pomieszczenia – śnieżne pokoje są odbierane jako czystsze i schludniejsze, a jest to ważne dla futurystycznej stylistyki, która ubóstwia minimalizm. Przy ogromnych oknach takie odcienie będą wyglądać najkorzystniej w promieniach słońca. Niektórzy decydują się na totalne przeciwieństwo i malują swoje ściany na czarno – takie rozwiązanie jest z pewnością ryzykowne, ale nie można mu odmówić tego tajemniczego uroku, którym emanuje.

Czy są jakieś dodatki?

Dodatki w tym stylu występują, aczkolwiek nie są tak uwidocznione, jak zwykle jest to przyjęte. Zazwyczaj będą urządzeniami, które mogą przedstawiać ruchomy obraz. Zrezygnuj z klasycznego spalinowego kominka, w jego miejsce postaw elektroniczną projekcję, która jest praktycznie obojętna dla środowiska. Klasycznymi zdobieniami okażą się chromowane wazony lub inne flakony z przeznaczeniem dla roślinności. Futuryzm lubi kwiaty, ale są najczęściej w prostej formie, najlepiej jednokolorowej. Kupując akcesoria, powinniśmy skupić się na tych niezwykle błyszczących się i łapiących światło. Futurystyczne aranżacje wydają się zimne i surowe, jednak jest to częściowo błędne przekonanie. Podłużne i zaokrąglone, odznaczające się pięknymi barwami wyposażenie niweluje podobne odczucia, sprawiając, że pokoje w takim stylu mogą być rodzinne i przytulne, jednocześnie będąc wyszukanymi i eleganckimi.

nowoczesne fotele, elektryczny kominek

Wnętrza z klasą

Wielbiciele nowoczesnych i awangardowych stylizacji muszą koniecznie spróbować takiego wnętrza we własnym domu. Ekskluzywne designerskie meble, połączone z nowoczesnymi i przede wszystkim inteligentnymi urządzeniami wprawią w zachwyt i ułatwią wiele podstawowych czynności. Smart Home pozwala na sterowanie twoim domem z telefonu lub komputera, a nawet przy użyciu komend głosowych. Jeżeli chcesz poczuć się jak postać z filmu sci-fi, skontaktuj się z NARYSUJEMY. Jesteśmy gronem specjalistów spełniających wszelakie prośby! Nasze biuro znajduje się w Warszawie, ale jeżeli jesteś spoza niej, to chętnie wykonamy projekt zdalnie. Nie czekaj, marzenia się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Do jakiego stylu wnętrzarskiego pasuje technologia Smart Home?

Smart Home to technologia, która powoli staje się codziennością dla wielu domów. Najkorzystniejszą stylistyką pasującą do nowoczesnych urządzeń będzie aranżacja futurystyczna.

Na jakie kolory postawić projektując futurystyczny dom?

Kolory jasne jak beżowy i biały znakomicie się spiszą! Niektórzy decydują się na mocne barwy takie jak czarny lub metalowy.