WNĘTRZE W STYLU MODERN FARMHOUSE

białe meble kuchenne, drewniana podłoga

Krótka charakterystyka stylu modern farmhouse

Styl modern farmhouse jest inspirowany tęsknotą za sielanką oraz życiem na wsi w nowoczesnej odsłonie. Jego dosłowne znaczenie to ,,nowoczesny dom na wiosce”, w którym ma być przytulnie, błogo i rodzinnie. Styl modern farmhouse możemy zastosować zarówno w wolnostojących domach, jak i mieszkaniach w bloku. Jego charakterystyczne komponenty to drewno, oświetlone pomieszczenia, meble dotknięte duchem czasu oraz elementy industrialne.

Skoro rodzina miała być tutaj najwyższą wartością, to w mieszkaniu z pewnością powinna się znaleźć duża kanapa, stół, który wszystkich pomieści, a także kominek (jeżeli to możliwe). Pomimo wysokich sufitów, surowych akcentów i industrialnych elementów, styl ten nadaje otoczeniu aurę relaksu, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu. Ciepła kolorystyka oświetlenia, świece, ręcznie robione obrusy i miękkie koce sprawiają, że dom staje się ulubionym miejscem.

drewniane meble w sypialni, drewniana podłoga

Drewno przede wszystkim

Modern farmhouse charakteryzuje się drewnianym wykończeniem oraz licznymi elementami z tego surowca. Jego historia zaczęła się od tego, iż ludzie zaczęli remontować swoje stodoły, a później przerabiać je na mieszkania. Pierwsze co nam się rzuca w oczy w takich aranżacjach, to charakterystyczne drewniane belki w formie filarów lub klasyczne, umieszczone na suficie. Królują również meble wykonane z drewna, szczególnie komody i duże stoły.

Dodatki

W kwestii dodatków stawiamy na subtelność oraz bliskość z naturą. Idealnie sprawdzą się duże wazony ze świeżymi lub suszonymi kwiatami. W kuchni można przystroić szafki ziołami, które będą pachnieć w całym domu, a nad stołem zawiesić lampy. W kącie warto postawić bujany fotel z wikliny, a obok drewnianej komody – świeczki zapachowe. Do sypialni wybierzmy lnianą lub bawełnianą pościel, puchowe koce oraz tkane poszewki na poduszki.

białe meble kuchenne, wyspa w kuchni

Kolory i światło

W aranżacjach typu modern farmhouse występują jasne kolory, w szczególności beże, biele i brązy. Na ścianach często możemy znaleźć białe lub czarne niewielkie kafelki bądź boazerię w nowoczesnym wydaniu. W mieszkaniu warto zadbać o naturalne oświetlenie np. wybierając duże okna, nie zasłaniając ich zasłonami czy firankami.

biała sofa, drewniany stolik kawowy

Czy ten styl jest dla Ciebie?

Styl modern farmhouse idealnie sprawdzi się osobom, które cenią sobie spokój, ład i porządek. Minimalizm połączony z nowoczesnością oraz elementami vintage zdobywa coraz większą popularność. Zainspirował Cię ten poradnik? Chciałbyś skorzystać z pomocy profesjonalistów? Firma NARYSUJEMY sprawi, że dom lub mieszkanie stanie się Twoim ulubionym miejscem. Wiedza naszych architektów pozwala na podejmowanie współprac online, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla naszych klientów. Nie czekaj i zgłoś się do nas!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki jest i co oznacza styl modern farmhouse?

Styl modern farmhouse to styl inspirowany tęsknotą za sielanką, życiem na wsi, lecz w nowoczesnej odsłonie. Jego dosłowne znaczenie to ,,nowoczesny dom na wiosce”, który charakteryzuje się przytulnym, błogim oraz rodzinnym klimatem wnętrza.

Jakie dodatki do wnętrza w stylu farmhouse?

Idealnie sprawdzą się duże wazony ze świeżymi lub suszonymi kwiatami. W kuchni można przystroić szafki ziołami, które będą pachnieć w całym domu, a nad stołem zawiesić lampy. W kącie warto postawić bujany fotel z wikliny, a obok drewnianej komody – świeczki zapachowe.

Dla kogo styl modern farmhouse?

Styl modern farmhouse idealnie sprawdzi się osobom, które cenią sobie spokój, ład i porządek. Minimalizm połączony z nowoczesnością oraz elementami vintage zdobywa coraz większą popularność.

Jakie kolory ścian w stylu modern farmhouse?

W aranżacjach typu modern farmhouse występują jasne kolory, w szczególności beże, biele i brązy. Na ścianach często możemy znaleźć białe lub czarne niewielkie kafelki bądź boazerię, którą dziś widzimy w nowoczesnym wydaniu.