TWOJA STREFA PRACY W DOMU

drewniane biurko

Główne założenia home office

Home office jest dla wielu osób ucieleśnieniem marzeń o pracy zdalnej. Prywatne biuro powinno znajdować się w takiej części naszego mieszkania, aby zapewnić możliwie jak największy komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych (niwelujemy np. obecność różnych niepożądanych dźwięków). Zadbajmy, aby zapewniało wygodną i nienadwyrężającą zdrowie pleców pracę. Idealnym rozwiązaniem tłumiącym hałas są kotary lub zasłony separujące nasz work space od reszty pomieszczenia. Alternatywą dla tego typu rozwiązania są specjalne panele oraz parawany, które okazują się nieodzowne przy wideokonferencjach, kiedy chcemy zachować prywatność rozmowy. Bardzo istotną kwestią jest również dobre oświetlenie stanowiska pracy, więc jeśli nie mamy możliwości pracować w pobliżu okna, należy zadbać o właściwe lampy.

Planując aranżacje własnego home office, mamy pełną dowolność wyboru stylu wnętrzarskiego i jego dodatków, ważne jest jednak to, aby pamiętać, żeby spełniało swoją zasadniczą funkcję – ma zapewniać komfort pracy zdalnej. Taka przestrzeń we wnętrzu dedykowana jest nie tylko dużym metrażom, lecz także tym mniejszym – należy tylko umiejętnie wydzielić powierzchnię do home office.

drewniane biurko

Meble do home office

Meble są kluczowym elementem, aby wygodnie można było pracować w domowym zaciszu, dlatego warto zdecydować się nie tylko na te estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i ergonomiczne. Nieodzownym wyposażeniem gabinetu są oczywiście duże i solidne biurko oraz właściwie dobrany fotel, który zapewni komfortową pracę przed monitorem.

Paleta barw w home office

Idealnym rozwiązaniem w home office jest zastosowanie zielonej barwy jako dominującej – sprawia, że nasz wzrok może odpocząć po monotonnej pracy przy komputerze i odstresowuje (zmniejsza napięcia). Sprawdzi się także biel – w różnych wariantach, czyli nie tylko jako kolor ścian.

białe biurko, drewniana podłoga

Dodatki do home office

Nieodzowne są różnorodne organizery, począwszy od segregatorów, a skończywszy na nastawkach na biurko. Dodatkami dekoracyjnymi, które zwiększą efektowność pomieszczenia i zarazem przyczynią się większego poczucia komfortu są rośliny doniczkowe – powinno być ich dość dużo. Oczyszczają powietrze i są wręcz niezbędne, gdy w naszym home office korzystamy z drukarki i skanera.

Kluczowe jest, aby w kwestii dodatków kierować się zasadą unikania nadmiarowości, dzięki temu możemy zachować odpowiednią, utrzymaną w ładzie przestrzeń. W przypadku, gdy mieszkamy w miejscu, gdzie niemożliwe staje się wytłumienie niepożądanych dźwięków, warto zdecydować się na zainstalowanie paneli dźwiękochłonnych. Podążając za trendami, możemy zakupić tablice – w zależności od upodobań są do dyspozycji następujące warianty: korkowe, perforowane, metalowe oraz magnetyczne – pozwolą na lepszą organizację pracy.

Kluczowe elementy home office

Konkludując, koncepcyjnie nieodzownymi elementami home office są następujące elementy:

  • parawan, roleta lub zasłona, ewentualnie panele wyciszające dźwięk,
  • solidne biurko,
  • dobrze dobrany fotel biurowy,
  • właściwe oświetlenie (lampy stołowe i wiszące),
  • skaner i drukarka,
  • tablice do organizacji pracy (korkowe, magnetyczne, metalowe lub perforowane),
  • zielona barwa ścian i dodatków (alternatywą jest biel),
  • dowolność stylu aranżacyjnego (bazujemy na idei, że ma być komfortowo),
  • unikamy nadmiarowości generującej niepotrzebny chaos w miejscu pracy,
  • rośliny doniczkowe (wpłyną pozytywnie na jakość powietrza i zwiększą kreatywność).
drewniana podłoga, hamak w domu

Nasz zespół – kontakt

NARYSUJEMY są prawdziwymi profesjonalistami, którzy potrafią spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania aranżacyjne! Nasze sugestie sprawią, że wyeksponujesz walory pomieszczenia, podążając za nowinkami wnętrzarskimi oraz modnymi trendami! Skontaktuj się z nami, by spełnić marzenia o pięknym i nietuzinkowym mieszkaniu lub domu! Zapraszamy do kontaktu!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki powinien być home office?

Home office jest osobistym gabinetem, który pozwala na wykonywanie obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Stanowi idealne rozwiązanie dla freelancerów oraz osób, które po prostu chcą pracować zdalnie, niezależnie od wykonywanego zawodu. Perfekcyjną opcją pozwalającą cieszyć się home office w salonie, kuchni bądź jadalni jest zastosowanie parawanu, kotary lub zasłony. Przestrzeń wydzielona do wideokonferencji powinna też posiadać pewne walory estetyczne, np. dużą ilość roślinności. Właściwie dobrane elementy, zapewniające komfort wielogodzinnej pracy, tj. biurko, krzesło biurowe oraz oświetlenie są totalnym clue tej przestrzeni.

Jakie meble do home office?

Nieodzownym aspektem home office jest wygoda, więc wybierając zarówno biurko, krzesło, jak i odpowiednie oświetlenie, kierujmy się zasadą, że ma być nie tylko funkcjonalne, ale i ergonomiczne. Docelowy fotel powinien być przystosowany do indywidualnych potrzeb kupującego, więc warto wziąć pod uwagę warianty zapewniające jak najlepsze wsparcie kręgosłupa, aby go nadmiernie nie obciążać podczas wielogodzinnej pracy.

Jakie kolory w home office?

Home office nie posiada żadnego dedykowanego stylu aranżacyjnego, więc mamy dowolność w wyborze koloru ścian i mebli. Zazwyczaj jednak poleca się przede wszystkim barwę zieloną oraz białą. Dedykowane są one zarówno jako kolor ścian, dodatków czy mebli.

Jakie dodatki w home office?

Esencją aranżacji home office jest wybór takich dodatków i dekoracji, aby były one jak najbardziej funkcjonalne i nie generowały chaosu w pomieszczeniu. Zaleca się zrezygnowanie z nadmiarowości i kumulowania w strefie przeznaczonej do pracy zdalnej niepotrzebnych rzeczy. Idealnie sprawdzą się wszelkiego typu organizery, segregatory, nastawki na biurka, w których przechowamy artykuły biurowe i dokumenty. Poza tym warto zdecydować się na tablicę, która sprawi, że będziemy pamiętać o najważniejszych rzeczach czy zbliżających się deadlinach.