SYPIANIA W STYLU SKANDYNAWSKIM

jasna sypialnia, drewniane meble

Styl skandynawski w sypialni

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu, dlatego też właściwa aranżacja jest tutaj konieczna. Jednak nie musi być ona trudna, ponieważ wybierając styl skandynawski, stawia się przede wszystkim na prostotę. Biel i naturalne materiały to główne cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego, który idealnie sprawdzi się w Twojej sypialni. Projekt wnętrza w tym stylu zapewnić może tylko relaks, wyciszenie oraz odpoczynek.

białe ściany, drewniana podłoga, sypialnia w stylu skandynawskim

Biel i drewno, czyli jakie ściany odnajdują się w stylu skandynawskim

Aranżacja w stylu skandynawskim objawia się przede wszystkim dominacją prostoty, jak i ograniczeniem ilości detali. Podstawą w tym nurcie są również jasne i uniwersalne odcienie, szczególnie na ścianach. Doskonale sprawdzą się tutaj kolory, takie jak:

  • biały,
  • jasnoszary,
  • écru.

Jednak nie jest to reguła, ponieważ w tym stylu równie dobrze odnajdą się kolory pastelowe, takie jak błękit i róż. Jedną ze ścian warto zaprojektować w intensywniejszym lub kontrastującym kolorze, ale tak samo dobrze sprawdzi się się tutaj tapeta w motywie roślinnym bądź zwierzęcym. Ściany w jasnych kolorach idealnie złączą się z drewnianą podłogą w klasycznym lub brązowym odcieniu, jak również pomalowaną na biało.

drewniane szafki nocne, drewniana podłoga w sypialni

Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się funkcjonalnością oraz oszczędnością formy, dlatego też w przypadku mebli powinno zostać to zachowane. Do sypialni w tym stylu najbardziej pasują te drewniane. Najważniejszym z mebli będzie oczywiście łóżko, które w tym stylu powinno być duże, drewniane bądź metalowe. Istotne jest, aby konstrukcja łóżka była prosta, ale też wykonana solidnie. Innym, ciekawym rozwiązaniem będzie łóżko postawione na paletach, co stanowi kwintesencję prostoty oraz wygody.

Obok łóżka należy postawić szafkę nocną o prostej formie, aczkolwiek równie dobrze sprawdzą się też dwie szafki nocne po obydwu stronach łóżka. Natomiast pozostałe meble – szafa, komoda, fotele czy toaletka – ich obecność zależy od powierzchni sypialni, jednak one również powinny zostać zachowane w prostej formie oraz jasnych barwach.

Jeśli chodzi o drzwi, mogą być w kolorze białym, co idealnie skomponuje się z dominującymi jasnymi odcieniami na ścianach. Co więcej, jasny kolor na drzwiach będzie odbijał światło, co tylko nada przestronności wnętrzu. Inną opcją będą tutaj drzwi w kolorze drewna. Ciemny odcień drewna będzie dobrze kontrastował z jasnymi barwami na ścianach. Można również postawić na klasyczne i gładkie struktury drzwi, jak i takie z minimalistycznymi lub szklanymi detalami.

drewniane szafki, drewniane łóżko

Dodatki w Twojej sypialni

Zwieńczeniem w projektowaniu wnętrza w stylu skandynawskim będą oczywiście dodatki. Pamiętając o umiarze, w tym stylu idealnie sprawdzą się jasne i puchate dywaniki przy łóżku. Jeśli chodzi o samo łóżko, dobrym rozwiązaniem będą narzuty, pledy oraz duża ilość poduszek, które swoimi wzorami będą urozmaicać wnętrze oraz miło przyciągać wzrok.

Na ścianach można powiesić obrazy czy fotografie, a na poszczególnych meblach można postawić drewniane lampiony, koszyki z wikliny do przechowywania rzeczy, jak również wazony ze świeżymi kwiatami. Styl skandynawski emanuje swoją naturalnością, także nawet dodatki własnoręcznie robione odnajdą się tutaj idealnie.

Z NAMI KAŻDE WNĘTRZE NABIERA CHARAKTERU

Aranżacja w stylu skandynawskim doda pomieszczeniu funkcjonalności a połączenie jasnych barw z drewnem nada Twojej sypialni przytulnej atmosfery. NARYSUJEMY to zespół profesjonalistów, którzy zaprojektują Twoje wnętrze, gwarantując zamierzony efekt. Skontaktuj się z nami już dziś.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie są główne cechy stylu skandynawskiego?

Przede wszystkim jasne kolory, połączone z drewnem. Styl skandynawski w aranżacji cechuje się swoją prostotą oraz naturalnością.

Jakie łóżko najlepiej się sprawdzi w stylu skandynawskim?

Łóżko w tym stylu powinno być duże oraz najlepiej wykonane z drewna lub metalu. Równie dobrze sprawdzi się łóżko na paletach.

Jakie drzwi będą odpowiednie w stylu skandynawskim?

Dobrym wyjściem będą drzwi białe lub drewniane. Jednak tak samo dobrze będą pasować klasyczne i gładkie drzwi.

W jakich kolorach zachować dodatki w stylu skandynawskim?

Powinny one być w podobnych kolorach co ściany – jasne, wykonane z drewna lub imitujące je.