STYL URBAN JUNGLE WE WNĘTRZACH

zielona ściana, sztukaterie, urban jungle

WNĘTRZE W STYLU URBAN JUNGLE

Chcesz odpocząć od zgiełku panującego wokół? Miejska dżungla to styl, który pozwoli Ci się odprężyć i uporządkować myśli w zaciszu Twojego domu. Zieleń, złoto i wszechobecne motywy roślinne tak charakterystyczne dla tego stylu poprawią Twój nastrój i zmobilizują do działania. Nie bez powodu zawsze wraca do łask, kiedy za oknem jest szaro i ponuro, a my potrzebujemy dodatkowej dawki energii.

Na jakie barwy postawić?

Przede wszystkim warto zapamiętać, że styl ten nie jest przeznaczony dla zwolenników minimalizmu i tradycyjnych aranżacji. Jest stworzony dla osób odważnych, ponieważ pozwala wykazać się dużą dozą kreatywności i wachlarzem możliwości projektowych. Odnajdziemy w nim intensywne kolory, a dokładnie:

 • butelkową zieleń,
 • żółć,
 • szmaragd,
 • czerwień.

Mogą one wystąpić we wnętrzu zarówno razem jak i osobno. Jedno jest pewne, zieleni nigdy za dużo i w tym przypadku możesz sobie pozwolić na zastosowanie wszystkich możliwych opcji. Zieleń na ścianie, zieleń na sofie, zieleń w doniczkach – o to chodzi! Elastyczność tego stylu pozwala na zastosowanie go nie tylko w domu, ale również w nowoczesnych wnętrzach gabinetów, biur, a nawet klatek schodowych.

urban jungle, wiklinowe dodatki

Różnorodność roślin

W przypadku roślin nie ma co się ograniczać. Warto wziąć sobie do serca zasadę „im więcej tym lepiej”. Zależy nam, aby rośliny rzucały się w oczy – świetnie sprawdzą się te w dużych rozmiarach. Bazą dekoracyjną bezapelacyjnie będą:

 • bluszcze,
 • paprocie,
 • kaktusy,
 • palmy,
 • sukulenty.

W zależności od indywidualnych upodobań mogą pojawić się w formie wiszącej na stojakach czy ścianach oraz stojącej na przykład na parapetach czy na meblach. Nie zapomnij o mniejszych kwiatach i w drugim przypadku postaw na przeróżne rośliny doniczkowe:

 • begonie,
 • krotony,
 • hoje,
 • trzykrotki.

Jeśli na Twoich parapetach i melbach jest więcej miejsca, można pokusić się o dodanie do nich np. drewnianych świeczników. Nie martw się, jeśli nie masz odpowiedniej ilości czasu, aby odpowiednio zadbać o swoje okazy. W tym przypadku sztuczne nie znaczy gorsze i jak najbardziej zamiennikiem mogą być tego rodzaju rośliny. Tak samo pożądane w tym stylu są motywy roślinne na meblach czy ścianach. Krótko mówiąc daj roślinności zdominować przestrzeni, a w rezultacie otrzymasz świeże powietrze oraz lepsze samopoczucie.

zielona ściana, sztukaterie, pomarańczowa sofa

Dodatki – dopełnienie całości

Istotnym elementem przy aranżacji wnętrz są dodatki – idealnie sprawdzą się te w kolorze złotym. W połączeniu z zieloną roślinnością stworzą odważną i unikatową odsłonę Twoich czterech ścian. Mogą to być drewniany stolik na złotych nóżkach czy złote ramki obrazów i luster. 

Przy wyborze dodatków warto postawić na te z naturalnych materiałów. W końcu decydując się na ten styl chcemy poczuć bliskość natury. Świetnie odnajdą się tutaj wiklinowe donice, drewniane stojaki czy rattanowe lampy.

Styl Urban Jungle to także naturalne tkaniny, które pozwolą poczuć się swobodnie i komfortowo, takie jak bawełna czy len. Pościel, zasłony, obrusy czy tapicerki meblowe wykonane z naturalnych i dobrych składów będą świetną inwestycją – zachowają swoje właściwości oraz nienaganny wygląd przez długie lata. 

Ważną rolę pełnią dekoracje ścienne, dlatego warto w nie zainwestować. Najczęściej spotykane to: obrazy z motywem roślinnym oraz te z wykorzystaniem naturalnego mchu, wiklinowe, rattanowe ozdoby i szklane dekoracje.  Ściana pokryta tapetą z motywem roślinnym to z pewnością najpopularniejszy element omawianego stylu, który w szybki i bezpieczny sposób stworzy w Twoim mieszkaniu „miejską dżunglę”. Dodatkowe dekoracje ścienne montowane na ścianach powinny być dobrze przemyślane, aby uniknąć efektu chaosu i przesytu. W tym stylu z pewnością możemy się pokusić o wykonanie takich dekoracji samodzielnie z drewna:

 • półki,
 • krążki różnej wielkości,
 • drewniane ramki,
 • świeczniki,
 • kwietniki.
urban jungle, białe meble w sypialni

Urban Jungle odpowiedni dla każdego?

Zastosowanie omawianego stylu nie musi dotyczyć całego mieszkania, może występować w konkretnym pomieszczeniu lub w jego części. Sprawdzi się zarówno w większych jak i mniej przestronnych mieszkaniach. Urban Jungle jest z pewnością dla każdego kto pragnie zaznać spokoju i odpocząć po ciężkim dniu w towarzystwie egzotycznej roślinności i naturalnych materiałów.

PRZYWRÓĆ ŻYCIE SWOJEMU DOMOWI

Zastanawiasz się czy to styl stworzony dla Ciebie? Skontaktuj się z naszym projektantem. Stacjonarnie znajdziesz nas w Warszawie, a online pracujemy w całej Polsce. W NARYSUJEMY wspólnie stworzymy projekt szyty na miarę Twoich marzeń.