STYL SHABBY CHIC – ELEGANCJA Z NUTĄ NOSTALGII

przeszklony kredens z porcelaną

CHARAKTERYSTYKA stylu shabby chic

Shabby chic charakteryzuje się zastosowaniem tradycyjnych, naznaczonych duchem czasu drewnianych mebli (najczęściej w białym kolorze) w połączeniu z klasyczną elegancją. W wystroju pomieszczenia możemy zauważyć charakterystyczne przetarcia, które przypominają styl vintage lub retro. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić elementy tradycji w połączeniu z nowoczesnością. 

łóżko z baldachimem

Geneza 

Geneza nazwy shabby chic wywodzi się z Wielkiej Brytanii. W latach 80. projektantka Rachel Ashwell zaczęła w swoim sklepie sprzedawać rzeczy, które specjalnie postarzała, zachowując przy tym ich elegancję i smak. Tak narodził się prowansalski styl shabby chic, inspirowany stylem vintage oraz retro. Cały jego zamysł opiera się na renowacji starych mebli, co jest bardzo ekologiczne i ekonomiczne, ponieważ nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu, aby odświeżyć zabudowę. Wystarczy pędzel, papier ścierny oraz trochę kreatywności i wolnego czasu. 

Jakie dodatki wybrać? 

Dominującymi kolorami w tym stylu są pastele, biel oraz wszelkie jasne odcienie. W kwestii dodatków pożądane są motywy roślinne, np. poszewki na poduszki, tapety, obicia czy po prostu świeże kwiaty w wazonie. Styl shabby chic charakteryzuje się kobiecością, delikatnością oraz sentymentem dawnych czasów. Dobrze jest więc zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju bibeloty, porcelanę, wazony, koronki, rzeczy zrobione na szydełku czy lustra z obiciami. Pożądane są również lampy z abażurami, kryształowe żyrandole oraz różnego rodzaju świeczki i świeczniki. 

wiklinowa kanapa w salonie

TWORZYMY Unikalne wnętrza

Jeśli szukasz pomocy przy aranżacji wnętrz, polecamy firmę NARYSUJEMY, która dopilnuje wszelkich szczegółów. Pracują tam profesjonaliści, którzy dopieszczą każdy element Twojego mieszkania. Sprawdź już dziś i nie martw się jutrem! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym charakteryzuje się styl schabby chic?

Styl shabby chic charakteryzuje się zastosowaniem tradycyjnych, naznaczonych duchem czasu drewnianych mebli (najczęściej w białym kolorze) w połączeniu z klasyczną elegancją.

Jak powstał styl schabby chic?

Geneza nazwy shabby chic wywodzi się z Wielkiej Brytanii. W latach 80. projektantka Rachel Ashwell zaczęła w swoim sklepie sprzedawać rzeczy, które specjalnie postarzała, zachowując przy tym smak i elegancję. Tak narodził się prowansalski styl shabby chic, inspirowany stylem vintage oraz retro.

Czy można samemu przygotować meble?

Tak, cały zamysł stylu shabby chic opiera się na renowacji starych mebli, co jest bardzo ekologiczne i ekonomiczne, ponieważ nie potrzebujesz żadnego sprzętu, aby odświeżyć zabudowę. Wystarczy pędzel, papier ścierny oraz trochę kreatywności i wolnego czasu.

Jakie dodatki w aranżacji typu shabby chic?

W kwestii dodatków pożądane są motywy roślinne, np. poszewki na poduszki, tapety, obicia czy po prostu świeże kwiaty w wazonie. Styl shabby chic charakteryzuje się kobiecością delikatnością oraz sentymentem dawnych czasów – dobrze jest zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju bibeloty, porcelanę, wazony, koronki, rzeczy zrobione na szydełku czy lustra z obiciami.