STYL JAPANDI, CZYLI HARMONIA I SPOKÓJ

lamele na ścianie

PRZESTRZEŃ I PORZĄDEK W STYLU JAPANDI

W stylu japandi przestrzeń i porządek odgrywają kluczową rolę. Minimalistyczna estetyka tego nurtu aranżacyjnego zachęca do utrzymania ładu i czystości. Wnętrza w stylu japandi charakteryzują się unikaniem nadmiaru przedmiotów i zbędnych dekoracji. Meble są wybierane z umiarem, co sprawia, że pomieszczenia wydają się przestronne i emanują spokojem. Zachowana jest równowaga i funkcjonalność oraz estetyka, co oznacza, że każdy element ma swoje miejsce i cel. Meble są starannie wyselekcjonowane, aby nie tylko pięknie wyglądać, ale również spełniać konkretne funkcje. Minimalistyczny charakter aranżacji sprzyja również utrzymaniu łatwego w utrzymaniu porządku, co jest kluczowe w codziennym życiu. Dzięki temu stylowi, przestrzeń staje się miejscem równowagi i harmonii. Charakterystyczne cechy stylu japandi:

wiklinowa sofa i fotel
  • stonowana kolorystyka,
  • ascetyczne formy,
  • geometryczne linie,
  • minimalistyczne bryły,
  • wykorzystanie naturalnych materiałów.

MINIMALISTYCZNE DODATKI

W stylu japandi minimalistyczne dodatki odgrywają kluczową rolę w tworzeniu harmonijnego wnętrza. Zasada „mniej znaczy więcej” jest tu szczególnie ceniona. Wybierając ozdoby, należy kłaść nacisk na ich funkcjonalność i estetykę, starając się unikać nadmiaru. Małe, starannie wyselekcjonowane elementy mogą wprowadzić dużo radości do przestrzeni. Warto postawić na proste i geometryczne wazony, delikatne tkaniny czy ceramiczne figurki, które wpisują się w minimalistyczny charakter stylu. Dodatki powinny być dokładnie przemyślane, aby idealnie wpasować się w całość aranżacji, tworząc spójną atmosferę. Styl japandi zachęca do skupienia się na kilku starannie dobranych elementach, które dodają charakteru pomieszczeniu, nie przytłaczając go nadmierną ilością ozdób.

OŚWIETLENIE – DELIKATNOŚĆ I HARMONIA

Oświetlenie w stylu japandi jest nie tylko praktyczne, ale również stanowi istotny element dekoracyjny. Wnętrza w tym stylu cenią sobie delikatność i harmonię, dlatego lampy o prostych kształtach są pierwszym wyborem. Abażury wykonane z tkanin o stonowanych kolorach, jak również drewniane czy bambusowe detale nadają pomieszczeniu elegancji i spokoju. Dodatkowo ciepłe, stonowane barwy światła tworzą przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Świeczki czy lampiony mogą być używane jako dodatkowe źródła światła, nadając wnętrzu subtelności i romantyzmu.

drewniana podłoga

STYL JAPANDI W SYPIALNI I SALONIE

Styl japandi doskonale sprawdza się w sypialni i salonie. W sypialni warto postawić na spokojne kolory, delikatne pościele z naturalnych materiałów i minimalistyczne meble. Łóżko z niskim profilem, drewnianą ramą i wygodnymi poduszkami tworzy idealne miejsce do relaksu. Dodatkowo, możemy dodać kilka roślin doniczkowych, aby wnętrze było jeszcze bardziej przytulne. W salonie warto stworzyć harmonijny układ mebli, zwracając uwagę na umiar i równowagę. Kanapa z jasnej tkaniny, stolik kawowy z drewna i designerskie fotele tworzą eleganckie i spokojne miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, nie zapominajmy o minimalistycznych dekoracjach, które dodają charakteru pomieszczeniu.

STYL JAPANDI W KUCHNI I ŁAZIENCE

Styl japandi doskonale nadaje się do kuchni i łazienki. W kuchni warto postawić na proste meble z drewnianymi akcentami i stonowanymi kolorami. Dodatkowo, ceramiczne naczynia i minimalistyczne akcesoria kuchenne podkreślą styl japandi. W łazience jasne kafle, naturalne materiały i prosta armatura tworzą harmonijną atmosferę. Drewniane półki i kosze na pranie dodają charakterystycznego akcentu do tego pomieszczenia, co pozwala na zachowanie spójności aranżacyjnej w całym domu.

białe meble kuchenne

HARMONIA PROSTOTY I ELEGANCJI

Styl japandi to połączenie skandynawskiej prostoty i japońskiej harmonii. To estetyka, która promuje spokój, równowagę i minimalistyczną elegancję. Dzięki starannie dobranym kolorom, naturalnym materiałom, minimalistycznym meblom i wysmakowanym dodatkom, możemy stworzyć wnętrze, które emanuje spokojem. Styl japandi to propozycja dla tych, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność, a jednocześnie pragną otoczyć się pięknem i harmonią w swoim codziennym życiu. Urządzając wnętrze w tym stylu, warto pamiętać o zasadach umiaru i równowagi, tworząc przestrzeń, która sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

STYL JAPANDI Z PROFESJONALNYM PROJEKTANTEM

Zalety stylu japandi to harmonia, minimalizm i przytulność. Nasz doświadczony projektant wnętrz z NARYSUJEMY pomoże Ci w projektowaniu i aranżacji w tym stylu. Architekt zaprojektuje przestronne, funkcjonalne pomieszczenia, wykorzystując naturalne materiały i stonowane kolory, tworząc idealne miejsce do życia i relaksu. Wybierając naszą pomoc, zyskujesz profesjonalne podejście i gwarancję, że Twoje mieszkanie stanie się oazą spokoju i piękna. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym jest styl japandi?

Styl japandi to nowy nurt aranżacyjny, będący połączeniem stylu skandynawskiego i japońskiego. Łączy w sobie komfort, funkcjonalność i przytulność ze skandynawskiej estetyki oraz miłość do natury i ascetyzm form japońskiego stylu.

Jakie kolory dominują w stylu japandi?

Styl japandi preferuje łagodne beże, alabastrową biel, kolory ziemi, popielate szarości, brązy i czasem akcenty niebieskiego. Zazwyczaj ogranicza się do maksymalnie trzech głównych kolorów.

Jakie znaczenie ma umiar w stylu japandi?

Styl japandi cechuje umiar i skandynawski minimalizm, zarówno w kolorach, jak i kształtach, teksturach i strukturach. Każdy element wystroju ma określoną funkcję, a wnętrza są przestronne i pozbawione zbędnych ozdób.

Jakie materiały są często używane we wnętrzach w stylu japandi?

W stylu tym często stosuje się naturalne materiały, takie jak rattan, bambus, kamień, wiklina i przede wszystkim drewno. Drewno to główny surowiec do produkcji mebli i podłóg w tym stylu.